به روز شده در : 1395/11/03
رسانه خبری سازمان های غیر دولتی ایران
 
فرهنگسراها بایستی متناسب با نیاز محله کار کرده و محله محور باشند
فرهنگسراها بایستی متناسب با نیاز محله کار کرده و محله محور باشند

سید مصطفی موسوی در جلسه مشترک کمیته سمن های مدیریت شهری استان و سمن های استانداری همدان با بیان اینکه مباحث اجتماعی از اولویت‌های اصلی مدیریت شهری است، اظهار کرد: باید فرهنگسراها متناسب با نیاز محله کار کرده و محله محور باشند.


 
 
يادداشت
حفظ ميراث فرهنگي از نان شب واجب تر است
توسعه و ميراث فرهنگي دو واژه‌اي كه در طول تاريخ با يكديگر در تضاد بوده‌اند اما در طي چند دهه اخير بسياري از كشورهاي دنيا به اين مفهوم رسيده‌اند كه حفظ ميراث فرهنگي تضادي با توسعه ندارد.
قطره قطره جمع گردد/ چطور دربطریهای پلاستیکی تبدیل به ویلچر میشوند؟
طبیعت میراث ما نیست که اختیار کامل آن را داشته باشیم بلکه امانتی است که از گذشتگان تحویل گرفته ایم و اگر امانتدار خوبی باشیم باید با تمام زیبایی به آیندگان که فرزندان خود ما هستند تحویل دهیم تا آنان از این نعمت الهی برخوردار شوند.رفتگران طبیعت ایران یک سازمان مردم نهاد زیست محیطی است که علاقه‌مندان حفظ طبیعت و محیط زیست را گرد هم جمع کرده تا طی فعالیتی جمعی با پاکسازی محیط های طبیعی و گردشگری به همگان بفهماند که ما در قبال حفظ زمین مسئولیم.
سخنی با وزیر جدید ورزش و جوانان؛ از دغدغه ها تا نیازهای واقعی جوانان
باید پذیرفت مهمترین سرمایه هر کشوری سرمایه انسانی آن است. جوانان مقاوم‌ترین و اصلی‌ترین سرمایه انسانی و نیروهای اجتماعی هر کشوری محسوب می‌شوند. به ویژه اینکه جوانان ایران اسلامی از بهترین‌ها در تولید علم، فناوری، ایثارگری و تلاش‌های ورزشی و اجتماعی بوده و هستند که در صورت توجه به آنان در برخورداری از دانش پیشرفته متکی به منابع انسانی، سهم قابل توجهی در تولید دانش پیشرفته و توانمندی علم و فناوری خواهند داشت.
نگاهی موشکافانه به آیین نامه جدید تشکل های مردم نهاد بررسی تطبیقی با آیین نامه قبلی؛ مبهم تر و نه قوی تر
آیین نامه جدید تاسیس و نظارت بر فعالیت تشکل های مردم نهاد در 39 ماده و 19 تبصره، پس از تصویب در هیات وزیران توسط معاون اول رییس جمهور به دستگاه های ذیربط ابلاغ شد. باتوجه اینکه آیین نامه جدید مرجع تصمیم گیری و برنامه ریزی برای تشکیل و فعالیت تشکل هاست، در این مقاله به بررسی موشکافانه مفاد آن پرداخته و با آیین نامه قبلی مقایسه تطبیقی صورت می پذیرد.
مفاهيم سمن
سازمان مردم‌نهاد يا سمن‌ (NGO) به سازماني اشاره مي‌كند كه مستقيما بخشي از ساختار دولت محسوب نمي‌شود اما نقش بسيار مهمي به‌عنوان واسطه بين فرد‌فرد مردم و قواي حاكم ايفا مي‌كند.
چگونگي و چيستي سازمانهاي مردم نهاد (NGO)
سازمانهاي مردم نهاد يا (NGO) ها نامي است كه زياد به گوش مي خورد و در كشورهاي مختلف با توجه به فرهنگ هاي موجود در هر كشور حول محور هاي مختلف شكل مي گيرد.
آسيب شناسي فعاليت سمن‌ ها در جامعه ايران
سازمان‌ها مردم نهاد در ايران به لحاظ ساختاري فقط در موضوعات خاصي مي‌توانند ورود كنند چرا كه جامعه ايران در بسياري از مسائل، سازو كارهاي دروني خود را دارد. سمن ها ريشه در تاريخ و فرهنگ غرب دارند و معمولا در بين اقشار متمايل به فرهنگ غرب زودتر جاي خود را باز مي‌نمايند. يكي از اولي‌ترين انحرافات سمن‌ها در ايران انتقال مطالبات و خواسته ها به سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانه است.
كاركردهاي سازمان‌هاي غيردولتي در پيشگيري از ناهنجاريهاي اجتماعي
نشانه‌هاي اعتياد به فضاي مجازي
افراد معتاد به اينترنت و شبكه‌هاي اجتماعي از زندگي روزمره خانوادگي، اجتماعي و شغلي دور مي‌شوند، وابستگي‌شان به اينترنت روز به روز بيشتر مي‌شود، اگر از آن استفاده نكنند، افسرده و دچار اضطراب مي‌
 
گزارش
معرفی انجمن دوستداران حقوق کودک و فعالیت های آن
انجمن دوستداران حقوق کودک نهادی مستقل، غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی هست که با کسب مجوز از وزارت کشور به شماره ثبت ۵۷۹ فعالیت خود را از سال 1383 آغاز کرده است. این انجمن در استان ثبت شده است و محدوده فعالیت آن درسطح استان آذربایجان شرقی است.
مفاهيم سازمان هاي مردم نهاد

اگرچه انجمن‌هاي داوطلبانه شهروندان در سراسر تاريخ وجود داشته‌اند اما سازمان‌هاي غيردولتي در 2قرن اخير توسعه يافته‌اند. يكي از نخستين سازمان‌هاي اين‌چنيني، صليب سرخ جهاني است كه در سال ۱۸۶۳ تأسيس شد. و عبارت «سازمان‌هاي غيردولتي» با تأسيس سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۵ به وجود آمد.
دستورالعمل اجرايي انتخاب نماينده سمن ها در هيات هاي نظارت بر تأسيس و فعاليت سازمانهاي مردم نهاد

آشنايي با معروف ترين پهلوانان شاهنامه

«شاهنامه» 30 سال زمان مي خواست تا تبديل شود به حماسه ي ملي ايرانيان؛ شاهكاري كه با داستان پردازي ها و حماسه سازي هاي فردوسي حكيم، توانست نام ايران را جاودانه كند.
 
طنز
 
داستان پر حاشيه دريافت يا انصراف از دريافت يارانه ها موضوعي ست كه به تازگي بازار محافل را به شدت ...
شعر طنز سياهي از ولي بريم نژاد درباره سقوط هواپيماي بويينگ در اروميه
ولي بريم نژاد
 
مقالات
 
نقاط ضعف و کاستی های آئین نامه جدید تشکل های مردم نهاد
در دنیای کنونی از تشکل های غیردولتی بعنوان رابط بین دولت ها و مردم نام می برند که عملکرد آنها موجب تسهیل عملکرد دولت در جامعه است. در اهمیت این نهادهای مردمی همین بس که بدون حضور آنها جامعه اداره نمی شود و نظم اجتماعی شکل نمی گیرد و کم کاری جامعه و نهادهای مدنی، کم کاری دولت را بدنبال خواهد داشت.
درسهایی از بانک جهانی: روشهای سنجش تأثیر عملکرد سازمانهای مردم نهاد بر فقرزدایی
برای تشخیص و سنجش میزان موفقیت عملکرد سازمان های مردم نهادی که با هدف فقرزدایی تاسیس شده‌ اند، باید به این پرسش پاسخ داد که آیا فعالیت سازمان تأثیر مثبتی بر تحقق و پیشبرد هدف داشته است یا خیر. توجه به این نکته حائز اهمیت است که موفقیت سازمان در فقرزدایی با معیارهایی نظیر میزان موفقیت در جذب منابع مالی، موفقیت در عملیات لجستیکی، تماس مستقیم با نیازمندان، و وضعیت مالی سازمان ندارد.
سَمَن‌ها به کدام سو می‌روند؟
ادعاهای خلاف واقع، گزارش‌های اغراق‌آمیز، تمجیدهای دولتی پسند، انتقادهای غیرمستند، اظهارات بدون پشتوانه، مشارکت‌های کاسبکارانه، جانبداری‌های معطوف به گیشه، بازیگری برای جلب توجه و ترحم، و دریافت و اعطای عناوین و القاب نمایشی، آسیب‌هایی است که یک سمن را از یک محل مشارکت، به یک بنگاه برای شراکت تبدیل خواهد کرد؛ بنگاهی که «اعتماد» اعضا در آن به حراج گذاشته می‌شود.
هستی شناسی و آسیب شناسی NGO ها
فعالیت جمعی در قالب نهادهای مدنی به مثابه یکی از دست آوردهای مدرنیته ، تقریبا سابقه ۱۵۰ ساله درجهان دارد .درکشورما این اتفاق عمدتا بعداز انقلاب مشروطه شکل وشمایل جدی و علنی به خود یافته است. تا قبل از انقلاب مشروطه ، ما بادوگانه “انسان رعیت” و ” میزان عمق یابی نهادهای مدنی در یکصدسال اخیر،متناسب با فضای سیاسی، اجتماعی دچار افت و خیزهای فراوان بوده ،اما هیچگاه بطور کامل از نفس نیافتاده ،امروز نیز کماکان ، اگرچه ضعیف، به حیات خود ادامه میدهد.
رویکرد های متفاوت به فعالیت های داوطلبانه
NGO یک سازمان غیردولتی و غیرانتفاعی است. نه وابسته به دولت است و نه اثری از حاکمیت درون آن پیدا می‏شود. نه بودجه‏ای از دولت به صورت رسمی می‏گیرد ولی دارای اساسنامه مدون است و تشکیلاتش از قبل ثبت شده. یکی از مهمترین خصوصیات NGO داوطلبانه بودن آن است که با توجه به نیاز جامعه ایجاد می‏شود.
 
 
 
 
کنگره ملی مدیریت جوانان فرصتی برای هویت بخشی به آنها از طریق مشارکت مسولانه و هدفمند در مسایل مربوط به خودشان استفعال اجتماعی؛
کنگره ملی مدیریت جوانان فرصتی برای هویت بخشی به آنها از طریق مشارکت مسولانه و هدفمند در مسایل مربوط به خودشان است
حامد صادقی از جوانان فعال همدانی با گرامیداشت یاد و خاطر آتش نشانان جانفشان که عزیزترین دارایی خود را گذاشتن تا همنوعان شان در آرامش زندگی کنند, اشاره داشت: داشتن سرمایه انسانی از مهمترین ملزومات دستیابی به پیشرفت در هر کشوری محسوب می شود, که خوشبختانه این سرمایه در ایران به بهترین شکل ممکن وجود دارد. چراکه از یکسو سرمایه انسانی در کشور ما آموزش دیده و تحصیلکرده است و از سویی نیز این نیروی کار, جوان و پویا هست. در این راستا باید اشاره داشت یک سوم جمعیت کشور جوان محسوب می شود. جوانی که بعنوان نیروی بالنده اجتماعی به اعتلا و پیشرفت کشور می اندیشد و بدنبال رسیدن به آرمانهای نسل خودش است.
معاون رئيس جمهوري: ضرورت حضور سمن ها در برنامه‌ريزي‌هاي كلان كشور/سمن‌ها برند گردشگري استان را معرفي كنندمعاون رئيس جمهوري: ضرورت حضور سمن ها در برنامه‌ريزي‌هاي كلان كشور/سمن‌ها برند گردشگري استان را معرفي كنند
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشست با سمن‌ها و تشکل‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، گفت: ظرفیت ها و برند گردشگری استان باید توسط سازمانهای مردم نهاد معرفی شود.
انجمن ققنوس سیاهپوش شد/ شهرداری تهران، وزارت کشور و مسئولینی که باید پیشگیری کنند متهم اصلی این حادثه هستندمحمد جواد فاطمی؛
انجمن ققنوس سیاهپوش شد/ شهرداری تهران، وزارت کشور و مسئولینی که باید پیشگیری کنند متهم اصلی این حادثه هستند
رییس انجمن ققنوس با اعلام سیاهپوش شدن این انجمن گفت: باز سهل انگاری مسئولین و عدم توجه به هشدارها فاجعه آفرید، متاسفانه در جریان آتش سوزی ساختمان پلاسکو در تهران تعداد زیادی از آتش نشان های فداکار این کشور و مردم بیگناه جان خود را از دست دادند، ضمن تسلیت این حادثه غمبار از دولت می خواهیم به حرمت این آتش نشانان بیگناه و ایثارگر عزای عمومی اعلام کند و هر سال این روز به عنوان روز ملی پیشگیری از سوختگی منشا عزم ملی مردم و مسئولین برای حل این مشکل خانمانسوز باشد.
نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد استان خوزستان با موضوع قانون و ضرورت سازمان نظام مشارکت سمن هادر خوزستان برگزار شد؛
نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد استان خوزستان با موضوع قانون و ضرورت سازمان نظام مشارکت سمن ها
نشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد استان خوزستان با موضوع قانون و ضرورت سازمان نظام مشارکت سمن ها برگزار شد در این نشست احمد قویدل مذیر عامل کانون هموفیلی ایران ضمن تشریح روند تصویب قانون و ابلاغ آیین نامه های سازمان های مردم نهاد ابراز امیدواری کرد که در یک فرایند مشارکت و همکاری بین ارکان دولت، نظام و سازمان های مردم نهاد توسط وزارت کشور تسهیل شود تا در نتیجه شرایط اجتماعی ناشی از همکاری بهبود پیدا کند.
برگزاری چهارمین کنگره بین المللی عرس بیدل در تهرانبرگزاری چهارمین کنگره بین المللی عرس بیدل در تهران
چهارمین کنگره بین المللی عرس بیدل صبح امروز چهارشنبه به همت موسسه رهروان قائم آل محمد(عج) و بنیاد بیدل آغاز به کار کرد این کنگره امروز و فردا در در تالار وزارت کشور با حضور اساتید و فرهیختگان کشورهای ایران، هند، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، روسیه و ایتالیا برگزار می شود.
مسبب آلودگی هوا دولت است / حقوق شهروندی کاغذی پاسخگوی هیچ یک از مطالبات مردمی نیستمسبب آلودگی هوا دولت است / حقوق شهروندی کاغذی پاسخگوی هیچ یک از مطالبات مردمی نیست
رئیس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران گفت: مسبب آلودگی هوا دولت است و مسئولین باید بدانند حقوق شهروندی کاغذی و پیاده سازی آن در قالب تنها یک منشور پاسخگوی هیچ یک از مطالبات مردمی نیست.
واگذاری همه امور به دولت و به حاشیه راندن تشکل های مردم نهاد اشتباه استمشاور وزیر کشور:
واگذاری همه امور به دولت و به حاشیه راندن تشکل های مردم نهاد اشتباه است
مشاور وزیر و معاون امور سازمان های مردم نهاد مرکز اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور گفت: واگذاری همه امور به دولت و به حاشیه راندن تشکل های مردم نهاد یک اشتباه فاحش است که در برخی از دوران ها تکرار شده و باید از این راه بازگشت.
طلاق با دستور و بخشنامه کم نمی‌شود/معضل بیکاری و اعتیاد را رفع کنیددر واکنش به الزام بهزیستی برای کاهش طلاق؛
طلاق با دستور و بخشنامه کم نمی‌شود/معضل بیکاری و اعتیاد را رفع کنید
رئیس انجمن آسیب‌شناسی ایران در واکنش به تکلیف مجلس به سازمان بهزیستی برای کاهش ۲۰ درصدی نرخ طلاق در طول برنامه ششم گفت: طلاق با دستور و بخشنامه کاهش نمی‌یابد.
تعلیم و تربیت مهمترین اسباب توانمندسازی کودکان استتعلیم و تربیت مهمترین اسباب توانمندسازی کودکان است
مسئول کارگروه کتابخانه "انجمن دوستداران کودک پویش" گفت: تعلیم و تربیت مهمترین اسباب توانمندسازی کودکان ساکن مناطق محروم و کم برخوردار برای خارج شدن از چرخه فقر است و تامین فضایی تربیتی و کتاب، تأثیر به مراتب ماندگارتری از تهیه چند وعده غذایی برای یک کودک ساکن منطقه محروم می تواند داشته باشد.
بررسی موضوع مدیریت مشارکت ی و مشارکت جوامع محلی در حفظ محیط زیست/ راه اندازی کتاب خانه های توانمندسازی تشکل های مردم نهاد در 31 استان کشور به صورت نمادینمغازه ای؛ در ششمین نشست شبکه های تشکل های محیط زیست و منابع طبیعی کشور صورت می گیرد:
بررسی موضوع مدیریت مشارکت ی و مشارکت جوامع محلی در حفظ محیط زیست/ راه اندازی کتاب خانه های توانمندسازی تشکل های مردم نهاد در 31 استان کشور به صورت نمادین
مدیر محتوایی و هماهنگی نشست ششم شبکه های محیط زیست گفت: ششمین نشست شبکه های تشکل های محیط زیست و منابع طبیعی کشور از 29 دی تا 1 بهمن ماه در همدان برگزار خواهد شد در این نشست کارشناسان و مدیران سازمان های غیر دولتی تجربه های موفق خود را با شرکت کنندگان در میان خواهند گذاشت و در یک هم اندیشی جمعی موضوع مدیریت مشارکتی و مشارکت جوامع محلی در حفظ سرزمین و محیط زیست مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
فعالیت های خیریه در فضای مجازی بدون مجوز منع قانونی داردمدیر کل فرهنگی اجتماعی استانداری خراسان جنوبی؛
فعالیت های خیریه در فضای مجازی بدون مجوز منع قانونی دارد
عصمت محمودی گفت: تشکیل تشکل های اجتماعی مجازی و جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی در فضای مجازی تابع قوانین و دستورالعمل های تشکیل سازمان های مردم نهاد هست و هرگونه فعالیت بدون اخذ مجوز از مبادی ذیربط پیگیری قانونی دارد.
نگاه حمایتی به صنایع دستی یکی از تکالیف سازمان میراث فرهنگیاحمدی‌پور تاکید کرد:
نگاه حمایتی به صنایع دستی یکی از تکالیف سازمان میراث فرهنگی
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با سمن‌های استان خوزستان تاکید کرد که سمن‌ها با احصای تکالیف می‌توانند به دستگاه‌های دولتی کمک کنند.
لزوم تدوین برنامه جامع ملی برای نجات‌بخشی جنگل‌های زاگرس/ سدسازی بی‌رویه و طرح‌های بدون ارزیابی انتقال آب متوقف شودنماینده شبکه تخصصی انجمن‌های محیط‌زیست خوزستان:
لزوم تدوین برنامه جامع ملی برای نجات‌بخشی جنگل‌های زاگرس/ سدسازی بی‌رویه و طرح‌های بدون ارزیابی انتقال آب متوقف شود
نماینده شبکه تخصصی انجمن‌های محیط‌زیست خوزستان گفت: دوستداران محیط زیست خواستار تدوین برنامه جامع ملی برای نجات‌بخشی جنگل‌های زاگرس توسط دولت و مجلس و همچنین جلوگیری از سدسازی بی‌رویه و طرح‌های بدون ارزیابی انتقال آب شدند.
اعتبارات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جوانان به استان‌ها ابلاغ شدمدیرکل مشارکت های اجتماعی جوانان:
اعتبارات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جوانان به استان‌ها ابلاغ شد
مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت: برای حمایت از کارگاه‌های دانش‌افزایی و ارتقای مهارت سازمان‌های مردم‌نهاد، اعتبارات ویژه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به استان‌ها ابلاغ شد.
نشست بررسی ابعاد مادری و مسائل آن برگزار شدنشست بررسی ابعاد مادری و مسائل آن برگزار شد
گروه جامعه شناسی جنسیت (مطالعات زنان) نشست چهارم از سلسله نشست های بررسی ابعاد مادری و مسائل آن را روز دوشنبه 20 دی ماه با سخنرانی رابعه موحد و فرشته ذاکر وحضور علاقه مندان برگزار کرد در این نشست سخنرانان بر حمایت جدی از زنان در پایبندی به ارزش های مقدس مادری تاکید کردند.
اعلام موجودیت مجموعه جهاد اجتماعی «زندگی خوب» با محوریت آسیب‌های اجتماعیدر همایش «موج مهربانی» صورت گرفت؛
اعلام موجودیت مجموعه جهاد اجتماعی «زندگی خوب» با محوریت آسیب‌های اجتماعی
مجموعه جهادی «زندگی خوب» با محوریت آسیب‌های اجتماعی در همایش «موج مهربانی» اعلام موجودیت کرد.
استفاده از توانمندي جوانان جزو برنامه مهم دولت تدبير و اميد استاستفاده از توانمندي جوانان جزو برنامه مهم دولت تدبير و اميد است
مسعود شريعتي در آيين تکريم و معارفه معاون فرهنگي و امور جوانان ورزش استان يزد افزود: در دولت هاي نهم و دهم توجه اي به جوانان و سازمان هاي مردم نهاد جوانان نشده و مغفول ماندند.
چالش ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه/ یارانه مانع ارائه تابعیتچالش ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه/ یارانه مانع ارائه تابعیت
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت:‌ ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه غیرقانونی معضلات زیادی را برای کشور به همراه دارد که تولد فرزندان بدون هویت یکی از این مسائل است.
عقیم سازی راهکار مناسب کاهش بیماری ایدز نیست/ انتقال ایدز از مادر به نوزاد در ایران رقم بالایی نداردعقیم سازی راهکار مناسب کاهش بیماری ایدز نیست/ انتقال ایدز از مادر به نوزاد در ایران رقم بالایی ندارد
مدیرعامل بنیاد پیشگیری و ارتقای سلامت دنیای آینده گفت: عقیم سازی راهکار مناسبی برای بیماری ایدز نیست و نباید در حوزه آسیب های اجتماعی صورت مساله را پاک کنیم.
بررسی لایحه «منع حیوان‌آزاری» در کمیسیون لوایحمعاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست؛
بررسی لایحه «منع حیوان‌آزاری» در کمیسیون لوایح
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست از ارسال لایحه «منع حیوان آزاری» به مجلس خبر داد و گفت: چون این موضوع جنبه حقوقی و قضائی دارد قوه قضائیه هم باید در خصوص آن نظر دهد.
 
 
عكس روز
 
گزارش تصویری از طرح بازدید از بخشهای تالاسمی استان سیستان و بلوچستان و اجرای بسته جامع خدماتی تالاسمی با همکاری دفتر امور اجتماعی استانداری،انجمن تالاسمی استان سیستان و بلوچستان،دانشگاه علوم پزشکی زاهدان،دانشکده ایرانشهر و دانشگاه زابل
 
 
 
آخرین اخبار
 
دی گاه هنرمندان در مجتمع فرهنگی هنری صدوق برگزار شد + تصاویر
نشست چهارم «سبک زندگی کودکان؛ تغییرات و پیامدها» با موضوع دنیای مجازی و آینده آموزش مدرسه ای برگزار می‌شود
عدم اجرای مصوبه دولت توسط مدیران استانی دهن‌کجی آشکار به سازمان‌های مردم‌نهاد است
آتش نشانان فرشتگان زمینی هستند که برای نجات جان انسان ها و دیگر موجودات این شغل ارزشمند را انتخاب کرده اند
نمایندگان سمن های جوانان در قزوین مشخص شدند
سازمان های مردم نهاد حوزه گردشگری نقش مهمی در رونق این صنعت دارند
برگزاری طرح جنگلانه گروه دوستداران طبیعت رستمکلا
چرخه معیوب «سمن ها» در ایران
صدرو اطلاعیه توسط گروهی از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه کودک برای اعلام عزای عمومی در پی در گذشت احد وصمد در آتش سوزی انبار ضایعات
‍اختتامیه پویش مردمی موسسه کیمیای سبز در روز هوای پاک
برگزاری دی گاه هنرمندان در مجتمع فرهنگی هنری صدوق
فراخوان شرکت در جشنواره "هنر کهنسالی"
برگزاری نشست "بررسی وضعیت کودکان آسیب‌دیده حین کار"
ارائه گزارش مالی، مسئولیت سازمان‌های غیردولتی است
فراخوان جشنواره دختران منجی اعلام شد
اعزام دوچرخه سوار پیک سبز ایران از خزر تا خلیج فارس
سازمان های مردم نهاد پرچمدار پیشگیری از مواد مخدر هستند
تدوین سند کاهش آسیب‌ اجتماعی فضای مجازی
فراخوان برگزاری مجمع عمومی نوبت اول انجمن دانشجویان و فارغ التحصیلان
ضرورت مشارکت سازمان های مردم نهاد برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی
برگزاری چهارمين كنگره بين المللي عرس بيدل در تهران
هیجانات منفی دانش‌آموزان و نظام ناکارآمد تعلیم و تربیت
برگزاری نشست هم اندیشی شهرداری یزد با سازمان های مردم نهاد
برگزاری همایش دوچرخه سواری عمومی در خرم آباد
نهادهای حمایتی 45 درصد زنان سرپرست را تحت پوشش دارند/رشد 72 درصدی این زنان طی 15 سال
برگزاری نشست آسیب شناسی دیوار مهربانی + تصاویر
اولین انتخابات مجمع استانی سازمانهای مردم‌نهاد جوانان اردبیل برگزار شد
برگزاری همایش گرامیداشت روزهوای پاک در یزد
طرح ملی تاب آوری اجتماعی در ١٧ استان کشور اجرا می شود
اهدای عواید اولین اجرای حامد همایون در جشنواره موسیقی فجر به کودکان محک
اعلام برنامه های روز هوای پاک در استان لرستان
برگزاری نشست استارت آپ در دنیای کارآفرینی
نقش سازمان هاي مردم نهاد در بررسي وضعيت استاندارد کالاها و خدمات برجسته تر شود
همایش بین‌المللی مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها، تجارب عملی در جامعه مدنی
نشست ماهیانه موسسه مادران امروز با موضوع تای ی چی چیست؟ / و چگونه سلامتی ار بهبود ی بخشد؟ برگزار می شود
برگزاری نشست نقدی بر “راه‌حل بی‌خانمانی؛ طرد مضاعف”
رحیم آقازاده: سازمانهای مردم نهاد اگر راغب باشند کمیسیون تخصصی در این زمینه در شورا ایجاد می کنیم
پویش «عیدانه، اشتغال هدیه دهیم» راه اندازی شد
صدور اطلاعیه برای اعلام لغو همایش کورش
هر آسیب اجتماعی معادل ۵۰ سال کارکرد غلط اجتماعی است
برگزاری اولین نشست فصلی شورای عالی شبکه تشکل های محیط زیست استان مازندران
ابعاد آسیب را نمی شناسیم، به دنبال برطرف کردن آن هستیم!
برگزاری ششمین نشست سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی کشور
چهارمین نشان مدیر و مقام پاسخگو به مدیرعامل سازمان هلال احمر اردبیل اهداء شد
لزوم فعالیت کارگروه‌های تخصصی سمن‌های مبارزه با مواد مخدر در استان‌ها
چالش ها و راهکارهای حفاطت از تالاب هشیلان
کارگاه مبانی کیهان‌شناسی برگزار می‌شود
برگزاری همایش زنان، خانواده و شبکه‌های اجتماعی مجازی در بهمن ماه
بازارچه خیریه شوق زندگی
دوره آموزشی بورس تهران
صدور پیام تسلیت گروهی از سازمان های مردم نهاد به مناسبت درگذشت حضرت آیت الله رفسنجانی
برگزاری نشست همفکری فعالان محیط زیست با شیرین شیرزادی
حضور کاروان بختگان در این دریاچه برای انتشار پیام پویش «ما صدای بختگان هستیم»
برگزاری تور مهربانی توسط کمپین دست ها بالا
فراخوان شرکت در برگزاری انتخابات شورای هماهنگی و شورای نظارت شبکه محیط زیست و منابع طبيعي استان مرکزی
همایش زندگی هدفمند
حقوق کودکان منشاء حقوق بشری دارد
امیدواری برای افتتاح خانه‌ای که کلنگش 4 سال پیش زمین خورد
گرامیداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجاني توسط سازمان‌های مردم نهاد جوان شیراز
ایلام دومین استان برتر در حوزه سازمان های مردم نهاد مدیریت بحران
رشد ۲۷ درصدی کشفیات موادمخدر در خراسان جنوبی/ مقبولیت اجتماعی معتاد بهبودیافته نهادینه‌ شود
واکنش سمن‌های انقلابی مشهد درباره انتخاب گزینشی و سیاسی سمن‌ها
حمایت از طرح ها و ایده های سازمان های مردم نهاد تا سقف یک میلیارد ریال
برگزاری نشست تخصصی نمایی از دو رویکرد در برنامه فلسفه برای کودکان و نوجوانان
نخستین جلسه ستاد برگزاری انتخابات مجمع سازمان های مردم نهاد جوانان آذربایجان غربی
پیام تسلیت سازمان های مردم نهاد به مناسبت در گذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی
برگزاری نشست چهارم بررسی ابعاد مادری و مسائل آن در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران
نقش سازمان های مردم نهاد در توسعه اندیشه تقریب بررسی می شود
منشور حقوق شهروندی مباحث متحولی درباره حقوق زنان دارد
برنامه مدیریت زیست‌بومی مشارکتی بختگان اجرایی می‌شود
ضرورت تقویت سمن ها در پیشگیری از آسیب های اجتماعی
فراخوان شرکت در مسابقه تصويرسازي و داستان نويسي روز جهاني تالاب ها
موافقت استانداری با تأسیس و فعالیت 4 سازمان مردم‌نهاد
۴۵ درصد آسیب های اجتماعی ناشی از گرایش به مواد مخدر است
اجرای طرح جنگلاه در کرمانشاه + تصاویر