به روز شده در : 1395/02/17
رسانه خبری سازمان های غیر دولتی ایران
 
آموزش رکن اصلی افزایش توانمندی زنان است که می تواند نقش و جایگاه آنها را در جامعه تثبیت کند
تشریح اقدامات موسسه صیانت از زنان در گفتگو با وطن؛
آموزش رکن اصلی افزایش توانمندی زنان است که می تواند نقش و جایگاه آنها را در جامعه تثبیت کند

مدیر عامل موسسه صیانت از حقوق زنان گفت: در کشور زنانی زنذگی میک نند که درک، فهم و توانمندی آنها زبانزد خاص وعام است و اگر زنان دانش لازم را کسب کرده باشند مطمئنا نقش موثری را در روند رشد کشور ایفا خواهند کرد.


 
 
يادداشت
مفاهيم سمن
سازمان مردم‌نهاد يا سمن‌ (NGO) به سازماني اشاره مي‌كند كه مستقيما بخشي از ساختار دولت محسوب نمي‌شود اما نقش بسيار مهمي به‌عنوان واسطه بين فرد‌فرد مردم و قواي حاكم ايفا مي‌كند.
چگونگي و چيستي سازمانهاي مردم نهاد (NGO)
سازمانهاي مردم نهاد يا (NGO) ها نامي است كه زياد به گوش مي خورد و در كشورهاي مختلف با توجه به فرهنگ هاي موجود در هر كشور حول محور هاي مختلف شكل مي گيرد.
آسيب شناسي فعاليت سمن‌ ها در جامعه ايران
سازمان‌ها مردم نهاد در ايران به لحاظ ساختاري فقط در موضوعات خاصي مي‌توانند ورود كنند چرا كه جامعه ايران در بسياري از مسائل، سازو كارهاي دروني خود را دارد. سمن ها ريشه در تاريخ و فرهنگ غرب دارند و معمولا در بين اقشار متمايل به فرهنگ غرب زودتر جاي خود را باز مي‌نمايند. يكي از اولي‌ترين انحرافات سمن‌ها در ايران انتقال مطالبات و خواسته ها به سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانه است.
كاركردهاي سازمان‌هاي غيردولتي در پيشگيري از ناهنجاريهاي اجتماعي
نشانه‌هاي اعتياد به فضاي مجازي
افراد معتاد به اينترنت و شبكه‌هاي اجتماعي از زندگي روزمره خانوادگي، اجتماعي و شغلي دور مي‌شوند، وابستگي‌شان به اينترنت روز به روز بيشتر مي‌شود، اگر از آن استفاده نكنند، افسرده و دچار اضطراب مي‌
 
گزارش
مفاهيم سازمان هاي مردم نهاد
اگرچه انجمن‌هاي داوطلبانه شهروندان در سراسر تاريخ وجود داشته‌اند اما سازمان‌هاي غيردولتي در 2قرن اخير توسعه يافته‌اند. يكي از نخستين سازمان‌هاي اين‌چنيني، صليب سرخ جهاني است كه در سال ۱۸۶۳ تأسيس شد. و عبارت «سازمان‌هاي غيردولتي» با تأسيس سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۵ به وجود آمد.
دستورالعمل اجرايي انتخاب نماينده سمن ها در هيات هاي نظارت بر تأسيس و فعاليت سازمانهاي مردم نهاد

آشنايي با معروف ترين پهلوانان شاهنامه

«شاهنامه» 30 سال زمان مي خواست تا تبديل شود به حماسه ي ملي ايرانيان؛ شاهكاري كه با داستان پردازي ها و حماسه سازي هاي فردوسي حكيم، توانست نام ايران را جاودانه كند.
 
طنز
 
داستان پر حاشيه دريافت يا انصراف از دريافت يارانه ها موضوعي ست كه به تازگي بازار محافل را به شدت ...
شعر طنز سياهي از ولي بريم نژاد درباره سقوط هواپيماي بويينگ در اروميه
ولي بريم نژاد
 
مقالات
 
معنا شناسي مفهوم بخل در قرآن كريم
در جهاني كه همه جا سخاوت حكمفرماست، بخيل بودن، ناهماهنگي با عالم هستي است. نكوهش بخل و مدح و ستايش سخاوت به طور گسترده در آيات و روايات به چشم مي خورد. در قرآن كريم براي تبيين دقيق اين مفهوم از واژه هاي بخل، شحّ، قتور و ضنين استفده شده است. در اين مقاله با استفاده از بعضي روشهاي معناشناسي (Semantic) واژگان فوق مورد بررسي و تحليل قرار گرفته اند.
 
 
 
 
تشریح اقدامات گروه پرنده شناسی و پرنده نگری طرلان/  نمایش جلوه و زیبایی طبیعت موجبات حفاظت از آن را به وجود می آوردتشریح اقدامات گروه پرنده شناسی و پرنده نگری طرلان/ نمایش جلوه و زیبایی طبیعت موجبات حفاظت از آن را به وجود می آورد
مدیر عامل انجمن طرلان در گفتگو با وطن گفت: اگر جلوه و زیبای طبیعت به عموم نمایش داده شود خودبه خود مردم برای حفاظت از محیط زیست تلاش خواهند کرد افراد با مشارکت در برنامه های پرنده شناسی و پرنده نگری طرلان برای حفاظت از محیط زیست پیش قدم شده اند.
نشست خرده فرهنگ تبدل خواهان جنسیتی در ایران برگزار شدنشست خرده فرهنگ تبدل خواهان جنسیتی در ایران برگزار شد
نشست خرده فرهنگ تبدل خواهان جنسیتی در ایران با حضور فرزانه یعقوب محقق و اعضای انجمن حمایت از بیماران مبتلا به اختلال هویت جنسی در رخداد تازه اندیشه عصر دیروز برگزار شد.
تشریح اقدامات انجمن نجوای زمین/ تجربه یادگیری و لمس طبیعت حفاظت از محیط زیست را در کودکان نهادینه می کندتشریح اقدامات انجمن نجوای زمین/ تجربه یادگیری و لمس طبیعت حفاظت از محیط زیست را در کودکان نهادینه می کند
اعضای هیئت مدیره انجمن نجوای زمین در گفتگو با وطن بیان کردند: تجربه سالیانه گذشته در حوزه ای مختلف نشان داده است که صرفا با برگزاری کنفرانس، سخنرانی و تبلیغات نمی توان از تخریب طبیعت جلوگیری کرد ولی با ایجاد بستر مناسب و آموزش هدفمند می توان با ایجاد تجربه یادگیری افراد را در حفظ طبیعت حساس کرد.
نشست روایت های زنانه از کار برگزار شدنشست روایت های زنانه از کار برگزار شد
نشست روایت های زنانه از کار به مناسبت روز کارگر برای بررسی چگونگی و ماهیت کار زنان برگزار شد و در آن مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و حقوقی مربوط به اشتغال زنان مورد بررسی قرار گرفت.
پیشرفت سیستان و بلوچستان نیازمند نقش آفرینی سمن هاستپیشرفت سیستان و بلوچستان نیازمند نقش آفرینی سمن هاست
مدیركل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت؛ سازمان های مردم نهاد (سمن ها) موسسه هایی هستند كه تاكنون به نتایج مثمرثمری در حوزه هایی نظیر فرهنگ و هنر، گردشگری و نیز امور جوانان دست یافته اند و فعالیت آنها می تواند به پیشرفت كشور در مسیری سالم كمك كند اما این مهم نیازمند حمایت دولت است.
در نشست کودک کار،معضلات اقتصادی و اجتماعی بررسی شد؛ معضلات اقتصادی و اجتماعی کودکان کار در ایراندر نشست کودک کار،معضلات اقتصادی و اجتماعی بررسی شد؛ معضلات اقتصادی و اجتماعی کودکان کار در ایران
نشست«کار کودک، معضلات اجتماعی و اقتصادی» در "میزگرد ماهانه انجمن حمایت از حقوق کودک" در دانشگاه صنعی شریف با حضور کارشناسان و سازمان های مردم نهاد حامی حقوق کودک با استقبال فعالین حوزه کار کودکان برگزار شد و در آن کمبود های حقوق کودکان را مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
تشریح اقدامات انجمن  زنان مدیر کار آفرین / توانمندی زنان در تربیت نسل ها  تغییر نگاه جامعه را نسبت به زنان در بر خواهد داشتتشریح اقدامات انجمن زنان مدیر کار آفرین / توانمندی زنان در تربیت نسل ها تغییر نگاه جامعه را نسبت به زنان در بر خواهد داشت
نایب رئیس هیئت مدیره و دبیر انجمن زنان مدیرکارآفرین گفت: کار و توانایی کارآفرینی زنان کلیه مسائل مربوط به زنان را تحت تاثیر قرار می دهد و زنان توانمند علاوه بر مشارکت جدی و تاثیر گذار در روند زندگی خانوادگی با تربیت نسل های آینده دربطن همکاری وهماهنگی مرد و زن درخانواده ها بسیاری از مشکلات حضور و فعالیت زنان، در عرصه عمومی را در سال های آینده حل می کند.
تشریح اقدامات انجمن یوز پلنگ ایرانی / سمن ها با ایده ها جالب می توانند حمایت نهادهای ملی و بین المللی را به دست آورندتشریح اقدامات انجمن یوز پلنگ ایرانی / سمن ها با ایده ها جالب می توانند حمایت نهادهای ملی و بین المللی را به دست آورند
مدیر عامل انجمن یوزپلنگ ایرانی گفت؛ انجمن ها نباید برای فعالیت چشم امید به کمک های افراد و سازمان ها داشته باشند هدف شناسی، استقامت، پایداری و اجرای دقیق و اساسی پروژه ها و سیاسیت گذاری ها صحیحی موجبات همراهی، احترام و حمایت دیگران را ایجاد خواهد کرد در سال های گذشته به دلیل مصاحبه یکی از اعضای انجمن با روزنامه ها تیم رصد انجمن از منطقه محافظت شده بیرون رانده شد ولی بعد از گذشت یک سال جایزه ملی محیط زیست به انجمن اهدا شد که این نشان ازپشتکار و فعالیت حساب شده و بدون اشتباه انجمن دراد که در مرور زمان احترام دیگران را برانگیخته است.
آرزوهای بلند و همت های بزرگ در سازمان محک متبلور شده است/ تشریح فعالیت های ملی و بین المللی موسسه خیریه محکآرزوهای بلند و همت های بزرگ در سازمان محک متبلور شده است/ تشریح فعالیت های ملی و بین المللی موسسه خیریه محک
مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان عنوان کرد: شفافیت و پاسخگویی از عوامل اصلی موفقیت این سازمان بوده است چرا که تامین کنندگان با بازدیدهای روزانه می توانند از چگونگی مصرف هدایای خود مطلع شوند و به همین دلیل بازدید از موسسه محک همه روزه و برای همه امکان پذیر است.
همکاری سمن ها با رسانه ها درافزایش تاثیرگذاری گستره اقداماتشان نقش فزاینده دارد/ سمن می توانند با الگوبردای و استفاد ازتجارب انجمن های فعال اقدامات موثرتری انجام دهندسمیه مقدم در گفتگوی اختصاصی با وطن؛
همکاری سمن ها با رسانه ها درافزایش تاثیرگذاری گستره اقداماتشان نقش فزاینده دارد/ سمن می توانند با الگوبردای و استفاد ازتجارب انجمن های فعال اقدامات موثرتری انجام دهند
مدیر وب سایت شاخه طوبی در گفتگو با وطن گفت: فعالیت گروهی، تخصصی و دامنه دار الگوی موفق انجمن های فعال در حوزه های متفاوت است و به نسبت انسجام، همکاری و هماهنگی، نقش تشکل هی زنان در جامعه افزایش پیدا کرده و دستاورد ملموسی در بر خواهد داشت.
مولاوردی: مسائل محیط زیست باپتانسیل بالقوه زنان قابل حل استمولاوردی: مسائل محیط زیست باپتانسیل بالقوه زنان قابل حل است
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در پی بروز مسائل محیط زیستی زنان نه تنها متحمل هزینه‌های بیشتری می شوند بلکه به عنوان مدیران منابع اولیه پتانسیل بیشتری برای مشارکت در حل این مسائل دارند.
رویکرد های تاثیرگذار در آسیب های اجتماعی، به بهانه مرگ ستایشبهاره چیت ساز:
رویکرد های تاثیرگذار در آسیب های اجتماعی، به بهانه مرگ ستایش
آسیب‌های اجتماعی از جنسیت نیز تاثیر می‌پذیرند. تحقیقات نشان داده‌است که حدود 90 درصد از قربانیان تجاوزها، خانم‌ها هستند. همچنین در مواردی مانند اعتیاد و تن فروشی خصوصا در جامعه ایران ، عدم پذیرش مجدد دختران آسیب دیده در خانواده‌های آنان می‌تواند آسیب بیشتری برای آنها ایجاد کند.
خانه محیط زیست تهران فردا اول اردیبهشت ماه به مناسبت روز زمین پاک افتتاح می شود/ پسماند بخشی از ثروت جامعه هستندکه می تواند در حوزه های متفاوت به کار گرفته شودامیر منعم در گفتگو با وطن؛
خانه محیط زیست تهران فردا اول اردیبهشت ماه به مناسبت روز زمین پاک افتتاح می شود/ پسماند بخشی از ثروت جامعه هستندکه می تواند در حوزه های متفاوت به کار گرفته شود
موزه محیط زیست تهران در خانه شخصی امیر منعم در اوشان به مناسبت روز زمین پاک به همت و آثاری از امیر منعم و تعدادی از هنرمندان فعال در حوزه تولید اثر هنری از اقلام بازیافتی فردا افتتاح می شود و آثار متفاوتی برای عموم از هنرمندان از 1 تا 3 اردیبهشت ماه به نمایش گذاشته خواهد شد طراح و پایه گذار خانه محیط زیست در تهران در این رابطه گفت: ضایعات بخشی از ثروت جامعه هستند و می توان با آن آثار ماندگار و آموزشی برای استفاده در مقاطع مختلف سنی تهیه کرد.
نگرش مثبت در بین زنان جامعه وجود ندارد/   زنان در دوره مجلس گذشته 5 درصدی سهم داشته اندشریعتی و کولایی در نشست نقش زنان عنوان کردند؛
نگرش مثبت در بین زنان جامعه وجود ندارد/ زنان در دوره مجلس گذشته 5 درصدی سهم داشته اند
دو تن از نمايندگان زن اصلاح طلب و اصولگراي مجالس پيشين، درنشستی چالش ها و دستاوردهای حضور زنان در چهار دوره گذشته مجلس با هدف بررسی نقش زنان را نقد و بررسی کردند.
صلاحیت علمی مستلزم فعالیت و موفقیت سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه اعتیاد استسیاوش شهریور؛
صلاحیت علمی مستلزم فعالیت و موفقیت سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه اعتیاد است
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: متاسفانه براساس گزارش‌های دریافت شده برخی از سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه اعتیاد صلاحیت علمی لازم را ندارند و در این شرایط لازم است آنها در به روز کردن اطلاعات خود تلاش کنند.
برنامه های کارشناسانه انجمن ها مورد حمایت مالی سازمان قرار خواهد گرفت/ بعد از ایجاد و شکل دهی به شبکه های استانی و ملی سمن ها، پروژه تخصصی سازی انجمن ها شروع خواهد شد /رویکرد مثبت دولت یازدهم به انجمن ها، مشارکت اجتماعی داوطلبانه را افزایش داده است/ مشارکت جدی سمن ها ،دستاوردهای گران قیمتی را برای محیط زیست به ارمغان آورده استمحمد درویش در گفتگوی اختصاصی با وطن گفت:
برنامه های کارشناسانه انجمن ها مورد حمایت مالی سازمان قرار خواهد گرفت/ بعد از ایجاد و شکل دهی به شبکه های استانی و ملی سمن ها، پروژه تخصصی سازی انجمن ها شروع خواهد شد /رویکرد مثبت دولت یازدهم به انجمن ها، مشارکت اجتماعی داوطلبانه را افزایش داده است/ مشارکت جدی سمن ها ،دستاوردهای گران قیمتی را برای محیط زیست به ارمغان آورده است
مدیرکل آموزش و مشارکت های مردمی سازمان محیط زیست گفت: دلیل اصلی گسترش و فعالیت جدی سازمان های مردم نهاد به رویکرد دولت روحانی به مشارکت های اجتماعی در سراسر کشور برمی گردد و بنا بر اعلام ریئس جمهور، دولت بر آمده از مردم بوده و سرمایه اجتماعی باعث تولد دولت فعلی بوده است و با پذیرش نقش سمن ها در دولت فعلی فعالیت گسترده سمن ها را به ویژه در حوزه محیط زیست شاهد هستیم و اعضای دولت فعلی به مشارکت مردمی اعتقاد داشته و فعالیت ها را به رسمیت می شناسند.
واکاوی منابع آموزشی زبان فارسی به غیر فارسی زبانانبا حضور پژوهشگران، مدرسین و متخصصین زبان فارسی انجام می شود؛
واکاوی منابع آموزشی زبان فارسی به غیر فارسی زبانان
به همت گروه زبان شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی و با همکاری مدرسین دانشگاه و پژوهشگران داخلی و خارجی حوزه ی زبان فارسی، نخستین همایش ملی واکاوی منابع آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در مهر ماه سال جاری برگزار می شود.
مدیریت استراتژیک و ارائه برنامه مدون توسط حامیان حقوق حیوانات موجب کاهش حیوانان آزاری می شود/ تک روی  و برخورد شخصی الگوی نادرست رفتار با حیوانات را در سطح جامعه افزایش می دهد/ رعایت اخلاق در برخورد با ناقضان حقوق حیوانات از شرایط اولیه مدنیت و گسترش حیوان دوستی استسامان گلناری در گفتگوی اختصاصی با وطن:
مدیریت استراتژیک و ارائه برنامه مدون توسط حامیان حقوق حیوانات موجب کاهش حیوانان آزاری می شود/ تک روی و برخورد شخصی الگوی نادرست رفتار با حیوانات را در سطح جامعه افزایش می دهد/ رعایت اخلاق در برخورد با ناقضان حقوق حیوانات از شرایط اولیه مدنیت و گسترش حیوان دوستی است
مدیر عامل موسسه خیریه حیوانات ایرانیان در گفتگو با وطن گفت: حامیان حقوق حیوانات برای کمک به تصویب حقوق حیوانات و بر اساس احساس نیاز جامعه وارد فاز کنش گری در عرصه عمومی شده اند و برای به دست آوردن شرایط مطلوب تلاش های مستمری صورت گرفته است در این بین ناخواسته نباید از اخلاقیات عدول کرده و به جای کمک به حیوانات در راستای آسیب به این بخش از زیست طبیعی حرکت کرد.
فرهنگسازی برای حفظ محیط زیست در بین عموم مردم یکی از پیچیده ترین فعالیت های کشوری است/پاما تلاش دارد دیدگاه های علمی را برای حفظ محیط زیست در بین افراد موثر در حفظ منابع طبیعی گسترش دهد/ رسالت اصلی در کشور حفظ، نگهداری و احیای محیط طبیعی است که با آن حافظه تاریخی و جمعی جامعه تسکین پیدا می کنداحمد افقهی در گفتگوی اختصاصی باوطن گفت:
فرهنگسازی برای حفظ محیط زیست در بین عموم مردم یکی از پیچیده ترین فعالیت های کشوری است/پاما تلاش دارد دیدگاه های علمی را برای حفظ محیط زیست در بین افراد موثر در حفظ منابع طبیعی گسترش دهد/ رسالت اصلی در کشور حفظ، نگهداری و احیای محیط طبیعی است که با آن حافظه تاریخی و جمعی جامعه تسکین پیدا می کند
عضو هیئت مدیره انجمن پایشگران حامی محیط زیست به وطن گفت: در گذشته افراد به صورت عمومی به محیط زیست و مسائل آن می پرداختند که با گذشت زمان و افزایش دخالت بشری در منابع طبیعی لزوم پرداختن تخصصی به مسائل ایجاد شده است و تلاش براین است با نهادینه کردن رویکرد علمی مناطق تخریب شده با جلب مشارکت عمومی تلاش گسترده حفظ، نگهداری و احیا شود.
مشکلات اقتصادی زنان سرپرست‌ خانوار با اقدام عملی رفع می شودمشکلات اقتصادی زنان سرپرست‌ خانوار با اقدام عملی رفع می شود
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج گفت: باید برای رفع مشکلات اقتصادی زنان سرپرست‌ خانوار اقدام عملی انجام داد.
 
 
عكس روز
 
گرامیداشت هفته معلم توسط کانون بانوان میثاق
 
 
 
آخرین اخبار
 
نمایشگاه توانمندی های سازمان های مردم نهاد در استان اردبیل برگزار می شود
تقویت سمن‌ها به عنوان حلقه واسط دولت و مردم
جشنواره ي غذا به نفع بیماران MS در بندر عباس برگزار مي شود
اجراي برنامه های متنوع برای فرهنگسازی و کاهش آلودگی های زیست مجیطی در استان مازندران
رفتگران طبیعت در دره سر درکه برنامه پاکسازی و فرهنگسازی اجرا می کنند
روستای گیلی با حضور مسئولان و مردم در اراک پاکسازی می شود
رییس انجمن علمی مامایی کشور؛ نفعی برای ماماها و زنان در طرح تحول نظام سلامتوجود ندارد
برگزاری سمينار «زنان، صلح و توسعه پايدار» با مشاركت ايران و ژاپن
اجرای برنامه مشترک رفتگران طبیعت استان های گیلان و چهارمحال و بختیاری
درخواست حذف تصویر یوزپلنگ از لباس تیم ملی توسط فیفا
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران: کودکانه و زنانه شدن آسیب های اجتماعی
انتخاب رئیس، نایب رئیس و خزانه‌دار انجمن عکاسان ایران
تلاش های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برای احیای محیط زیست
برگزاری برنامه پاکسازی و فرهنگسازی در روستای تاریخی گیلی در اراک
اجرای برنامه پاکسازی در پارک جنگلی سرخه حصار
مدیرکل امور بین‌الملل معاونت امور زنان خبر داد؛ رییس شورای پاپی خانواده واتیکان به ایران سفر می کند
تاسیس بیمارستان تک‌جنسیتی در ایلام
دومين كنگره بين‌المللي آنكولوژي كودكان/بزرگداشت پروفسور پروانه وثوق در محک
حضور سمن درختکاران در نمایشگاه کتاب
مادر محیط زیست ایران؛ زنی در آستانه یک قرن زندگی پرثمر
برگزاری دوره آموزش علوم برای معلمان و مربیان به همت موسسه پژوهشی کودکان دنیا
برگزاری همایش برای حمایت ازبیماران مبتلا به لوپوس
بیانیه جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان به مناسبت روز جهانی کارگر / دنیای وارونه و دستمزدهای چند برابر زیر خط فقر
همايش پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي در مدارس برگزار شد
برگزاری پیش همایش ششم با موضوع "کارکردهای ترمیمی انجمن های مردم نهاد"
اجرای برنامه پاکسازی در روستای یوزبند استان اذربایجان شرقی
دیدار ستارگان ايران با تيم فوتسال محك
صدوربیانیه موسسه توانمندسازی زنان و کودکان مهروماه به مناسبت روز جهانی کارگر
تقسيم كار براي كاهش آسيب‌هاي اجتماعي/ نشست شوراي اجتماعي با حضور رييس‌جمهوري برگزار شد
خطر انقراض ۱۹۲ گونه پرنده مهاجر / روز جهانی پرندگان مهاجر ۲۰۱۶ در ۲۱ اردیبهشت برگزار می‌شود
هیات انتخاب سینمای ایران جشنواره بین المللی فیلم سبز معرفی شدند
بیانیه مشترک انجمن دفاع از قربانیان تروریسم و خانه کارگر ایران به مناسبت روز جهانی کارگر
فیلم نامه خوانی فیلم های ماندگار سینمای ایران به نفع بانوان کم بضاعت سینما و تئاتر با حضور هنرمندان
مسابقه ملی شعر روستا برگزار می شود
نشست جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان به مناسبت روز جهانی کارگر
برگزاری نمایشگاه عکس به مناسبت روز جهانی کارگر توسط جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان
نخستین دوره آموزش خبرنگاری و ارتباط با رسانه برای سازمان های مردم نهاد برگزار می شود
فراخوان مشارکت در دومین جشنواره ملی عکس روستا
نشست روایت های زنانه از کار برگزار می شود
لیست نهایی نامزدهای انتخابات نهمین دوره هیات مدیره و بازرس انجمن جامعه‌شناسی ایران منتشر شد
برگزاری اولین جشنواره ملی روستا در پردیس کشاورزی
محمد درویش: فاصله معنادار با رقبای مستند «مادرکشی» در تاریخ محیط زیست و سینمای
پیام تسلیت موسسه خانه نسل جوان کهگیلویه به غلامرضا تاج گردون
نامه سرگشاده درخواست ازرییس جمهور برای ورود به ورزشگاه و تماشای زنان بازی های تیم ملی والیبال
اجرای ویژه برنامه دوازدهمین برنامه "گام های تندرستی" به مناسبت روز جهانی ووشو
اجراي برنامه پاكسازي توسط رفتگران طبيعت در استان مازندران
نشست خرده فرهنگ تبدل خواهان جنسیتی در ایران
اجراي برنامه پاكسازي طبيعت در استان فارس به همت رفتگران طبيعت
معصومه ابتکار: بازسازی اقتصادی و تولید کشور نیازمند نقش سازنده زنان است
اعزام اعضاء سمن ها و دبیران سمن های و جوانان به نمایشگاه بین المللی کتاب
آسيب هاي اجتماعي با گسترش سازمان هاي مردم نهاد توسط دولت کاهش می یابد
پیگیری حق‌آبه تالابه‌های استان فارس توسط تشکل‌های زیستی
مسئولان باید جوابگوی جوانان باشند/جوانان فعال در سمن ها، افراد منتخب و نخبه هستند
مطرح شدن عدالت ترمیمی به جای عدالت تنبیهی در نشست بسترهای اجتماعی و فرهنگی عدالت اجتماعی
گردهمایی سمن های بانوان استان تهران به مناسبت روز شوراها در ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان های مردم نهاد + تصاویر
برنامه پاكسازي طبيعت توسط رفتگران طبيعت در كرمانشاه برگزار می شود
نشست ماهانه انجمن ایرانی اخلاق در علوم و فناوری برگزار می شود
اجرای برﻧﺎﻣﻪ ﭘﺎﮐﺴﺎﺯﯼ ﺭﻓﺘﮕﺮﺍﻥ طبيعت تهران در پارک لاله
اجراي برنامه كاشت نهال توسط سازمان مردمي درختكاران در البرز
نخستین همایش "تغییرات خانواده و چالش‌های آن" در شیراز برگزار شد
فاطمه معتمدآریا سفیر محیط زیست جشنواره فیلم سبز
نشست علمی "زن در عرفان" برگزار می شود
برگزاری دوره تربیت مربی کودک توسط "موسسه پژوهشی کودکان دنیا"
برپایی بازارچه خیریه "کانون مردمی توانمندسازی نیازمندان"
برگزاری برنامه نمایشنامه خوانی به نفع کودکان اتیسم
میزگرد خشونت علیه زنان از "خشونت سنتی تا مدرن" برگزار می شود
برگزاری برنامه "پاکسازی منطقه نگین دشت سیاهکل از زباله"
تجمع بزرگ دوقلوهای ایرانی در تهران برای ثبت رکورد در گینس
اهداف ۲۰۳۰ جهان با اجرایی شدن خطر زيست محيطي کاهش خواهد داد
کاوش در طبیعت تپه‌های شنگ‌ زار شمال تهران
پیوستن پلیس به کمپین بین خطوط می‌رانم
برپایی ششمین اجلاس سراسری هموفیلی و سایر بیماریهای انعقادی+تصاویر
نشست سیر تحول امایش سرزمین در ایران چاش ها و راهکارها برگزار می شود
پلنگ ایرانی با حضور معاون دبیرکل سازمان ملل توسط «بیمه ما» بیمه شد
جزیره سبز در مناطق نفتی و گازی ساخته می شود