به روز شده در : 1395/07/04
رسانه خبری سازمان های غیر دولتی ایران
 
مانع بزرگ توسعه پایدار شرایط نامناسب اجتماعی است
مانع بزرگ توسعه پایدار شرایط نامناسب اجتماعی است

‌رییس هیات مدیره شبکه اجتماعی و پیشگیری از آسیب خانه سازمان‌های مردم‌نهاد استان مرکزی با تاکید بر اهمیت مشارکت اجتماعی در ایجاد شرایط مناسب اجتماعی، انسجام فعالیت‌های تشکل‌های حوزه اجتماعی، همفکری و تبادل تجارب و حمایت از پژوهش و تحقیق در حوزه‌های اجتماعی را از جمله اهداف این شبکه عنوان کرد.


 
 
يادداشت
مفاهيم سمن
سازمان مردم‌نهاد يا سمن‌ (NGO) به سازماني اشاره مي‌كند كه مستقيما بخشي از ساختار دولت محسوب نمي‌شود اما نقش بسيار مهمي به‌عنوان واسطه بين فرد‌فرد مردم و قواي حاكم ايفا مي‌كند.
چگونگي و چيستي سازمانهاي مردم نهاد (NGO)
سازمانهاي مردم نهاد يا (NGO) ها نامي است كه زياد به گوش مي خورد و در كشورهاي مختلف با توجه به فرهنگ هاي موجود در هر كشور حول محور هاي مختلف شكل مي گيرد.
آسيب شناسي فعاليت سمن‌ ها در جامعه ايران
سازمان‌ها مردم نهاد در ايران به لحاظ ساختاري فقط در موضوعات خاصي مي‌توانند ورود كنند چرا كه جامعه ايران در بسياري از مسائل، سازو كارهاي دروني خود را دارد. سمن ها ريشه در تاريخ و فرهنگ غرب دارند و معمولا در بين اقشار متمايل به فرهنگ غرب زودتر جاي خود را باز مي‌نمايند. يكي از اولي‌ترين انحرافات سمن‌ها در ايران انتقال مطالبات و خواسته ها به سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانه است.
كاركردهاي سازمان‌هاي غيردولتي در پيشگيري از ناهنجاريهاي اجتماعي
نشانه‌هاي اعتياد به فضاي مجازي
افراد معتاد به اينترنت و شبكه‌هاي اجتماعي از زندگي روزمره خانوادگي، اجتماعي و شغلي دور مي‌شوند، وابستگي‌شان به اينترنت روز به روز بيشتر مي‌شود، اگر از آن استفاده نكنند، افسرده و دچار اضطراب مي‌
 
گزارش
مفاهيم سازمان هاي مردم نهاد
اگرچه انجمن‌هاي داوطلبانه شهروندان در سراسر تاريخ وجود داشته‌اند اما سازمان‌هاي غيردولتي در 2قرن اخير توسعه يافته‌اند. يكي از نخستين سازمان‌هاي اين‌چنيني، صليب سرخ جهاني است كه در سال ۱۸۶۳ تأسيس شد. و عبارت «سازمان‌هاي غيردولتي» با تأسيس سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۵ به وجود آمد.
دستورالعمل اجرايي انتخاب نماينده سمن ها در هيات هاي نظارت بر تأسيس و فعاليت سازمانهاي مردم نهاد

آشنايي با معروف ترين پهلوانان شاهنامه

«شاهنامه» 30 سال زمان مي خواست تا تبديل شود به حماسه ي ملي ايرانيان؛ شاهكاري كه با داستان پردازي ها و حماسه سازي هاي فردوسي حكيم، توانست نام ايران را جاودانه كند.
 
طنز
 
داستان پر حاشيه دريافت يا انصراف از دريافت يارانه ها موضوعي ست كه به تازگي بازار محافل را به شدت ...
شعر طنز سياهي از ولي بريم نژاد درباره سقوط هواپيماي بويينگ در اروميه
ولي بريم نژاد
 
مقالات
 
هستی شناسی و آسیب شناسی NGO ها
فعالیت جمعی در قالب نهادهای مدنی به مثابه یکی از دست آوردهای مدرنیته ، تقریبا سابقه ۱۵۰ ساله درجهان دارد .درکشورما این اتفاق عمدتا بعداز انقلاب مشروطه شکل وشمایل جدی و علنی به خود یافته است. تا قبل از انقلاب مشروطه ، ما بادوگانه “انسان رعیت” و ” میزان عمق یابی نهادهای مدنی در یکصدسال اخیر،متناسب با فضای سیاسی، اجتماعی دچار افت و خیزهای فراوان بوده ،اما هیچگاه بطور کامل از نفس نیافتاده ،امروز نیز کماکان ، اگرچه ضعیف، به حیات خود ادامه میدهد.
رویکرد های متفاوت به فعالیت های داوطلبانه
NGO یک سازمان غیردولتی و غیرانتفاعی است. نه وابسته به دولت است و نه اثری از حاکمیت درون آن پیدا می‏شود. نه بودجه‏ای از دولت به صورت رسمی می‏گیرد ولی دارای اساسنامه مدون است و تشکیلاتش از قبل ثبت شده. یکی از مهمترین خصوصیات NGO داوطلبانه بودن آن است که با توجه به نیاز جامعه ایجاد می‏شود.
معنا شناسي مفهوم بخل در قرآن كريم
در جهاني كه همه جا سخاوت حكمفرماست، بخيل بودن، ناهماهنگي با عالم هستي است. نكوهش بخل و مدح و ستايش سخاوت به طور گسترده در آيات و روايات به چشم مي خورد. در قرآن كريم براي تبيين دقيق اين مفهوم از واژه هاي بخل، شحّ، قتور و ضنين استفده شده است. در اين مقاله با استفاده از بعضي روشهاي معناشناسي (Semantic) واژگان فوق مورد بررسي و تحليل قرار گرفته اند.
 
 
 
 
«اجتماعی شدن ترک اعتیاد» از راهکارهای جدی مبارزه با آسیب اعتیاد استوزیر کار؛
«اجتماعی شدن ترک اعتیاد» از راهکارهای جدی مبارزه با آسیب اعتیاد است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «اجتماعی شدن ترک اعتیاد» را از راهکارهای جدی مبارزه با آسیب اعتیاد دانست و گفت: باید از ظرفیت نیروهای اجتماعی، فعالان مدنی و سازمان های مردم نهاد برای کاهش و کنترل این آسیب در کشور استفاده کنیم.
نشست "مفهوم کودکی و توسعه صلح جهانی" به مناسبت روز جهانی صلح در جمعیت امام علی(ع) برگزار شدنشست "مفهوم کودکی و توسعه صلح جهانی" به مناسبت روز جهانی صلح در جمعیت امام علی(ع) برگزار شد
به مناسبت روز جهانی صلح نشستی با عنوان "مفهوم کودکی و توسعه صلح جهانی" توسط جمعیت امام علی (ع) برگزار شد که در این نشست شارمین میمندی نژاد ابعاد مختلف جنگ و اثرات آن بر روی کودکان را بررسی کرد.
تشکل‌های مردمی رانت قدرت نیستندبهمن مشکینی؛
تشکل‌های مردمی رانت قدرت نیستند
مشاور وزیر و معاون امور سازمانهای مردم نهاد مرکز اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور گفت: تشکل‌های مردمی فرصتی برای اداره بهتر امور کشور هستند.
برگزاری پنجمین نشست فصلی شبکه‌های استانی سازمان‌های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی/ بررسی اساسنامه شبکه های استانی و تدوین آیین نامه انتخابات شبکه های استانیمحمد الموتی:
برگزاری پنجمین نشست فصلی شبکه‌های استانی سازمان‌های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی/ بررسی اساسنامه شبکه های استانی و تدوین آیین نامه انتخابات شبکه های استانی
دبیر شورای هماهنگی شبکه سازمان های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور گفت : پنجمین نشست فصلی شبکه‌های استانی محیط زیست و منابع طبیعی با حضور انجمن های فعال در این حوزه، از ۵ مهرماه در نیشابور با دستور بررسی و تصویب اساسنامه شبکه های استانی و تدوین آیین نامه انتخابات شبکه های استانی برگزار خواهد شد.
دومین همایش تخصصی حقوق حیوانات  با موضوع جرم انگاری حیوان آزاری برگزار شد + تصاویردومین همایش تخصصی حقوق حیوانات با موضوع جرم انگاری حیوان آزاری برگزار شد + تصاویر
همایش تخصصی حفظ حقوق حیوانات با موضوع جرم انگاری حیوان آزاری به مناسبت روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات به همت دیدبان حقوق حیوانات و با مشارکت زمین برای همه و مخالفان آزمایش بر روی حیوانات برگزار شد در این نشست رویکرد های متفاوت حیوان آزاری مورد بررسی قرار گرفت.
برگزاری کنسرت خیریه گروه دات ویژه ی بانوان (پاپ) به نفع انجمن  بیماران سوخته(ققنوس)در نشست خبری انجمن ققنوس عنوان شد؛
برگزاری کنسرت خیریه گروه دات ویژه ی بانوان (پاپ) به نفع انجمن بیماران سوخته(ققنوس)
مصطفی ده مرده ای رییس بیمارستان شهید مطهری فوق نخصص جراحی پلاستیک در این نشست خبری گفت: 90 درصد بیماران ناشی از سوختگی در کشور به دلیل عدم اگاهی از نکات ایمنی و غیراستاندارد بودن زیرساخت های کشور به این بیماری دچار شده اند و برای کنترل این مسئله باید با استانداردسازی زیر ساخت ها در کنار آموزش همگانی با همکاری نهاد های متولی و سازمان های مردم نهاداقدام کرد تا از ابتلا افراد به این بیماری در سطح کلان جامعه بویژه در میان قشر آسیب پذیر جلوگیری و پیشگیری کرد که در همین راستا کنسرت خیریه گروه دات ویژه ی بانوان (پاپ) به نفع انجمن بیماران سوخته(ققنوس) برگزار می شود.
میزگرد تخصصی "بررسی لایحه الحاق ایران به پروتکل اختیاری پیمان نامه حقوق کودک درباره به کار گیری کودکان در مخاصمات مسلحانه"برگزار شدمیزگرد تخصصی "بررسی لایحه الحاق ایران به پروتکل اختیاری پیمان نامه حقوق کودک درباره به کار گیری کودکان در مخاصمات مسلحانه"برگزار شد
میزگرد تخصصی "بررسی لایحه الحاق ایران به پروتکل اختیاری پیمان نامه حقوق کودک درباره به کار گیری کودکان در مخاصمات مسلحانه"با حضور صاحب نظران و اساتیدی از قوه قضائیه، دانشگاه و مراکز علمی، مرجع ملی حقوق کودک، وزارت دادگستری و نهادهای مدنی در انجمن حامی برگزار شد.
نشست هم اندیشی شورای سازمان های جامعه مدنی برگزار شد / نقد و بررسی آیین نامه سازمان های مردم نهادنشست هم اندیشی شورای سازمان های جامعه مدنی برگزار شد / نقد و بررسی آیین نامه سازمان های مردم نهاد
نشست چهارم "هم اندیشی نهادهای مدنی" به همت شورای سازمان های جامعه مدنی با موضوع طرح "شاخص هاي عضويت نهادي" و "تدوين شرح وظايف و حوزه هاي عمل و اقدام كميته ها" و نقد وبررسی آیین نامه سازمان های غیر دولتی با حضور نمایندگان سازمان های غیردولتی فعال در حوزه های گوناگون دیروز عصر برگزار شد.
الگو پذیری فرزندان از مادران در مصرف دخانیات بیشتر است/ با آموزش، سیاست گذاری و فرهنگسازی در خانواده ها می توان مصرف دخانیات را در سطح جامعه کاهش داد/ مصرف دخانیات دروازه ورود اعتياد به مواد مخدر استزهرا صدر؛
الگو پذیری فرزندان از مادران در مصرف دخانیات بیشتر است/ با آموزش، سیاست گذاری و فرهنگسازی در خانواده ها می توان مصرف دخانیات را در سطح جامعه کاهش داد/ مصرف دخانیات دروازه ورود اعتياد به مواد مخدر است
مسول واحد بانوان جمعیت مبارزه بااستعمال دخانيات ايران گفت: فرزندان مادران وپدران مصرف کننده دخانیات گرایش بیشتری به مصرف مواد دخانی دارند و با آموزش، سیاست گذاری و فرهنگسازی در سطح کلان می توان گرایش افراد به ویژه بانوان را به این مسئله کاهش داد که با تقویت نهاد خانوده سایر معضلات اجتماعی ناشی از مصرف دخانیات در کشور کاهش پیدا کند.
همایش توانمندسازی، هویت بخشی و جامعه پذیری بهبود یافتگان و خانواده برگزار شدهمایش توانمندسازی، هویت بخشی و جامعه پذیری بهبود یافتگان و خانواده برگزار شد
همایش توانمندسازی، هویت بخشی و جامعه پذیری با همکاری سازمان مردم نهاد پيام اوران همياري، تولد دوباره، جمعيت همياران سلامت استان تهران و انديشمندان رايا سلامت محور برگزار شد در این همایش نمایندگان ارگان هالی مختلفی استانی بر حمایت،صیانت و هویت بخشی ارگان های مختلف در حفظ و پایداری ای ن قشر از جامعه تاکید کردند.
وحدت اولین شاخص فعالیت انجمن هاست/ سازمان های مردم نهاد با حفظ وحدت به فعالیت های تخصصی بپردازند/ تخریب سرزمین توسط عوامل انسانی کمتر از تخریب یک متجاوز خارجی نیستسعید طهماسبیان:
وحدت اولین شاخص فعالیت انجمن هاست/ سازمان های مردم نهاد با حفظ وحدت به فعالیت های تخصصی بپردازند/ تخریب سرزمین توسط عوامل انسانی کمتر از تخریب یک متجاوز خارجی نیست
دبیر جمعیت حامیان زمین گفت: کشور ایران در معاهدات بین المللی به اهداف توسعه پایدار متعهد شده است که بایستی تا سال 2030 به آنها دست پیدا کند و این اقدام بزرگ نیازمند تحرک اجتماعی هماهنگ در سطح ملی است، بنابراین تشکل ها باید از فضای رقابتی خارج شده و با حفظ وحدت و همکاری با مردم و دولت دست یابی به این مهم را تسهیل کنند.
اقدام عجیب دولت درابلاغ پیش نویس قانون سازمان های مردم نهاد در قالب آئین نامهاحمد قویدل:
اقدام عجیب دولت درابلاغ پیش نویس قانون سازمان های مردم نهاد در قالب آئین نامه
مدیر عامل کانون هموفیلی ایران گفت: ابلاغ آیین نامه از سوی معاون اول ریاست جمهوری انتظار سازمان های مردم نهاد برای فعالیت قانونی را تامین نکرده است و ابهام نحوه فعالیت سازمان غیر دولتی را در شرایط فعلی را با متولیان متعدد افزایش داده است.
نشست بررسی ابعاد مختلف مشارکت اجتماعی و اقتصادی زنان برگزار شدنشست بررسی ابعاد مختلف مشارکت اجتماعی و اقتصادی زنان برگزار شد
نشست بررسی ابعاد مختلف مشارکت اجتماعی واقتصادی زنان در بخش تعاونی و نحوه تاسیس و راه اندازی تعاونی توسط حلقه مطالعات مسائل اجتماعی زنان، با حضور فریده حمیدی، محمدعلی طالبی و مینا رامه با فعالان حوزه زنان عصر دیروز برگزار شد در این جلسه الگوهای رفتاری مشارکت زنان در حوزه کارآفرینی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.
"بنیاد نیکوکاری شروین روبن زاده" اولین مرکز سوگ درمانی در کشور است"بنیاد نیکوکاری شروین روبن زاده" اولین مرکز سوگ درمانی در کشور است
مدیرعامل "بنیاد نیکوکاری شروین روبن زاده" گفت : این بنیاد برای اولین بار در کشور در حوزه "سوگ درمانی" و ارائه مشاوره و مددرسانی به خانواده‌هایی که عزیزان‌شان را از دست داده‌اند راه‌اندازی شد.توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های مختلف، ارایه خدمات مشاوره به اقشار مختلف مردم از قبیل دانشجویان، جوانان و خانواده‌ها در زمینه‌های ازدواج، مهارت‌های شغلی و شخصیتی از جمله اقدامات این مرکز است.
توانمندی افراد کم توان با حمایت و پذیرش فردی و عمومی امکان پذیر است/ انجمن هنرمندان نابینا و کم بینا برای نشان دادن توانایی این افراد در برابر "نه" سازمان های دولتی و غیردولتی در حوزه اشتغال به این قشر از جامعه شکل گرفته استسید محمد مصطفویی طهرانی؛
توانمندی افراد کم توان با حمایت و پذیرش فردی و عمومی امکان پذیر است/ انجمن هنرمندان نابینا و کم بینا برای نشان دادن توانایی این افراد در برابر "نه" سازمان های دولتی و غیردولتی در حوزه اشتغال به این قشر از جامعه شکل گرفته است
دبیر انجمن هنرمندان نابینا و کم بنیا گفت: قبل از این که انجمن هنرمندان نابینا و کم بینا شکل بگیرد در ارگان های دولتی و غیر دولتی فعالیت داشتم ولی به دلیل کم بینایی از کار در سازمان ها کنار گذاشته شدم که با توجه به فعالیت های حرفه ای در حوزه هنر و دوبله انجمن هنرمندان نابینا و کم بینا راه اندازی و در حوزه اشتغال و فعالیت هنری افراد کم بینا و نابینا وارد عمل شدیم که این فعالیت های انجمن از سوی مجامع بین المللی مورد توجه قرار گرفته است که دقت به این مسئله برای اشتغال این قشر از جامعه لازم به نظر می رسد.
حقوق شهروندی با ترویج فرهنگ تحقق می یابد/ لزوم همکاری سمن ها با کنگره حقوق شهروندی برای تحقق حقوق شهروندیدر هفتمین نشست تخصصی حقوق شهروندی مطرح شد؛
حقوق شهروندی با ترویج فرهنگ تحقق می یابد/ لزوم همکاری سمن ها با کنگره حقوق شهروندی برای تحقق حقوق شهروندی
هفتمین نشست علمی تخصصی حقوق شهروندی با موضوع نقش سازمان های مردم نهاد در تحقق حقوق شهروندی با حضور نمایندگان سازمان های غیر دولتی برگزار شد دبیر کنگره بین المللی حقوق شهروندی در این نشست گفت: تمایل داریم در راستای اهداف کنگره بین المللی حقوق شهروندی از ظرفیت سمن ها نیز استفاده کنیم.
نشست نقد و بررسی طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان توسط انجمن حمایت از حقوق کودکان برگزار شدنشست نقد و بررسی طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان توسط انجمن حمایت از حقوق کودکان برگزار شد
به دلیل اجرای طرح ساماندهی (جمع آوری) کودکان کار و خیابان از طرف نهادهای ذی ربط طرح، از جمله سازمان بهزیستی، انجمن حمایت از حقوق کودکان جلسه شهریور ماه 1395 خود را به نقد و بررسی این طرح اختصاص داد.
دسترسی به فرصت های اجتماعی برای کودکان به وسیله آموزش مهیا می شوددسترسی به فرصت های اجتماعی برای کودکان به وسیله آموزش مهیا می شود
مدیرعامل موسسه خیریه ارتقاء کیفیت زندگی ایرانیان گفت:در حوزه ارتقاء سلامت اجتماعی ،اولین اقدامی که کودک میتواند در بستر آن به فرصت اجتماعی دست پیداکن آموزش سواد آموزی است و به همین منظور از همان ابتداء کلاس های آموزشی را سر لوحه کارهای خود قرار دادیم.
با ورود و حضور دلخواهانه خیران در مسائل اجتماعی می توان آسیب های اجتماعی را کاهش داد/ تنوع دستگاه های متولی سازمان های غیر دولتی آسیب های ناشی از تکثر واحد های نظارتی را افزایش می دهدسید محمد تدینی؛
با ورود و حضور دلخواهانه خیران در مسائل اجتماعی می توان آسیب های اجتماعی را کاهش داد/ تنوع دستگاه های متولی سازمان های غیر دولتی آسیب های ناشی از تکثر واحد های نظارتی را افزایش می دهد
مدیر عامل جمعیت خیریه نیک اندیش گفت: حضور و ورود دلخواهانه خیران در مسائل اجتماعی توان موسسات خیریه را برای مدیریت معضلات اجتماعی افزایش می دهد در که این مسئله بایستی توسط ارگان های مختلف به رسمیت شناخته شود که با توانمندی سازمان های غیردولتی فعال، آسیب های اجتماعی کاهش پیدا کند.
همایش تجلیل از اسوه های صبوری و بزرگداشت قربانیان ترور برگزار شدهمایش تجلیل از اسوه های صبوری و بزرگداشت قربانیان ترور برگزار شد
انجمن دفاع از قربانیان تروریسم امروز دوشنبه به مناسبت 19 اوت روز بین المللی بزرگداشت و ادای احترام به قربانیان تروریسم، همایش تجلیل از اسوه های صبوری و بزرگداشت قربانیان ترور را با حضور خانواده های قربانیان ترور و شهدای هسته ای و همچنین چند تن از سفرای کشورهای مختلف برگزار کرد.
 
 
عكس روز
 
گزارش تصویری از برگزاری جشن آغاز سال تحصیلی در مدرسه "موسسه ایلیا" با حضور بازیگر سینما "مهناز افشار"
 
 
 
آخرین اخبار
 
آخرين قلك‌شكان محك برگزار مي‌شود
صدور بیانیه توسط شبکه یاری کودکان کار به مناسبت روز جهانی صلح
آسیب‌های اجتماعی محصول سوءمدیریت/ آسیب‌های اجتماعی ریشه در فقر و بیکاری دارد
مجموعه کلینیک حقوقی زنان و خانواده افتتاح می شود
برگزاری گردهمایی بزرگ فصلی جوانان تهرانی برای اهدای خون با عنوان "هدیه سرخ"
عدالت جنسیتی با برابری جنسیتی متفاوت است/تبیین عدالت جنسیتی باید مبنای اقدام و عمل مسئولان قرار گیرد
اجرای برنامه کاشت نهال در دبستان نخبگان رامهرمز
برگزاری جشن مهر و عاطفه در روز شنبه سوم مهر ماه + تصاویر
برگزاری جلسه هیات نظارت بر سازمان های مردم نهاد استان اصفهان
معرفی طرح های برتر سازمان های مردم نهاد اداره ورزش گیلان
مراسم "آسان ازدواج کنیم" برای دوجوان توسط خانه تسنیم سرای محله اسماعیل اباد برگزار شد + تصاویر
برگزاری نشست سرپرست حفاظت محیط زیست ماکو با تشکلهای زیست محیطی
خشونت علیه زنان در ایران و جهان و ابعاد حقوقی آن
تضاد آمار یک سمن محیط زیستی با ارقام مدیران! / پایداری خانگرمرز، نیازمند حمایت مسئولان برای جلب مشارکت مردمی
نشست حفاظت از «یوزپلنگ آسیایی» برگزار شد
کاهش ساعت کاری فرهنگیان دارای شرایط خاص
اجماع در مسایل زنان با تعریف دقیق عدالت جنسیتی ایجاد می شود
نشست تخصصی " آموزش کودک راهی به سوی صلح" توسط شبکه یاری کودک برگزار خواهد شد
نامه ستاد مردمی نجات آشوراده به رئیس جمهور
برگزاری کارگاه دوروزه مبارزه بر علیه خشونت با عنوان "خشونت نه" در کرمانشاه
اجرای طرح “مهر و دوستی” توسط تشکل مردم نهاد نسیم مهر نمین در آستانه آغاز سال تحصیلی
"موسسه توان یاران صبح الوند" دوره های رایگان آموزش فنی و حرفه ای برای معلولین در همدان برگزار می کند
275 تشکل مردم‌نهاد در خراسان‌جنوبی فعال است
سازمان‌های مردم نهاد سکاندار هفته فرهنگی کردستان
23 طرح برتر سمن گیلان معرفی شد
نقش بستر اجتماعی در نظریه‌پردازی علوم اجتماعی
عباس آسمانی شد
"مهناز افشار" با "کودکان کار" به مدرسه می رود
نشستِ علم جامعه‌شناسی و ایران باستان
واکنش فرماندار تهران به تعطیلی ۲ هفته‌ای مدارس در پاییز/ آغاز جمع‌آوری کودکان متکدی
اعزام بیمارهموفیلی به مسابقات جهانی جهانی پومسه 2016
هفدهمین جلسه گفتگو آزاد کانون همیاران جوان با موضوع هنر نقالی و با تسهیل گری برگزار شد
رونق کسب و کارهای بازار محور زنان
مراسم بزرگداشت عید غدیر خم و استادشهریار در هفته شعر وادب فارسی برگزار شد
۲۴۶ کودک کار اصفهان در سال جاری باسواد می‌شوند
پنجمین نشست فصلی شبکه سازمانهای غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی کشور برگزار می شود
آغاز همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی (فرهنگ و هنر) در بخش جنبی و هنری همایش کورش بزرگ
فراخوان ارسال متن انگلیسی چکیده مقالات پذیرفته شده تا پایان شهریور ماه به همایش بین‌المللی «زنان و زندگی شهری»
ممنوعیت استعمال سیگاردر اماکن عمومی از مهر
گردهمایی دوستداران محیط زیست با عنوان انس با طبیعت و بسیج عمومی به مناسبت عید غدیر خم
افتتاحیه ی دومین نمایشگاه و جشنواره بین المللی نقاشی کودکان بیمار در تهران
تجهیز و استانداردسازی بخش های ویژه ی شستشو و حمام های مرکز شبانه روزی بهزیستی نارمک + تصاویر
نشست "مفهوم کودکی در توسعه صلح جهانی "توسط جمعیت امام علی (ع) برگزار می شود
برگزاری نخستین جشنواره تجربه های موفق سمن های محیط زیستی، گردشگری پایدار و انجمن های دانشجویی تمدید شد / فراخوان مشارکت
برگزاری کارگاه دانش افزایی تشکل های محیط زیستی در کرمانشاه
کارگاه عرفان های نوظهور برگزار شد + تصاویر
برپایی جشن آغاز سال تحصیلی در محک
سامانه سازمانهای مردم‌نهاد و خانه سمن‌ها در خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود
تولید محصول سازگار با محیط زیست توسط کمپین صدایم شو به نفع بیماران اوتیسم+تصاویر
" نشست فصلی سازمان های مردم نهاد استان همدان" در شهر همدان برگزار می شود
پنجمین نشست فصلی شبکه سازمانهای مردم‌نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور برگزار می شود
آمار بالای کودکان تحت پوشش مراکز حمایتی/ سازمان بهزیستی مراحل سپردن سرپرستی را تسهیل کند
چهارمین همایش شعر زنان عاشورایی و انقلابی برگزار می‌شود
شکل گیری سمن ها در بهبود وضعیت فرهنگی و اجتماعی جامعه کمک موثری خواهد کرد
نمایشگاه و جشنواره دستاوردهای سمن ها در ارومیه برگزار می شود
"موسسه خیریه حامی یار ماندگار" "جشنواره کودک" برگزار می کند
دومین جشنواره بین المللی نقاشی کودکان بیمار در استان گلستان
برگزاری کنفرانس بین المللی انرژی های تجدید ناپذیر در ایران
سمن ها غیرسیاسی و غیردولتی حرکت کنند
تقویت سمن ها برای حرکت گلستان در مسیر توسعه ضروری است
همایش نقش سمن های اجتماعی در توسعه فرهنگ برگزار شد
ساخت مدرسه اوتیسم در اصفهان توسط بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان
برپایی بازارچه خیریه "مرکز پیشگیری و ارتقاء سلامت آلاء" در اصفهان
نبود قدرت نظارتی قوی در اجرای برنامه‌های حوزه ازدواج
نقش سمن ها در حفظ آثار تاریخی کشور بسیار مهم است
خیران برای مدرسه‌سازی در بهشهر 10 میلیارد ریال کمک کردند
فعال زیست محیطی فداکار در مهاباد تجلیل شد
ارائه تجربیات موفق زیست محیطی در جشنواره گردشگری پایدار
برگزاری کارگاه آموزشی بهداشت تن و سلامت روان کودکان مهاجر در ایران توسط انجمن حامی
برگزاری دومین همایش تخصصی توسعه عدالت آموزشی باعنوان" پیش دبستانی، زیربنای عدالت آموزشی پایدار" در تهران
برگزاری "جشن بزرگ بارش رحمت" توسط موسسه ساحل امید
فراخوان برگزاری اولین نشست از سلسله نشست‌های علمی، تخصصی شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه با موضوع "مدیریت نیروهای داوطلب و کار داوطلبانه"
نشست کانون همیاران جوان با موضوع هویت اجتماعی برگزار شد + تصاویر
برپایی نمایشگاه آثار سرامیکی کودکان کار در تهران
نیمی از کودکان پناهنده جهان را افغانستانی‌ها تشکیل می‌دهند