به روز شده در : 1395/08/03
رسانه خبری سازمان های غیر دولتی ایران
 
250دانش‌آموز بورسیه بنیادکودک به دانشگاه‌ها راه‌یافتند
مدیر ارتباطات و جلب مشارکت‌های بنیادکودک:
250دانش‌آموز بورسیه بنیادکودک به دانشگاه‌ها راه‌یافتند

بیش از یک‌سوم دانش‌آموزان بورسیه بنیادکودک که واجدشرایط آزمون سراسری بودند در دانشگاه‌های مختلف کشور پذیرفته شده‌اند، در این میان، یکی از این نخبگان در ایرانشهر با وجود مشکلات فراوان، موفق شده با رتبه بسیار خوبی در آزمون سراسری، در رشته دندانپزشکی دانشگاه زاهدان پذیرفته شود و نشان افتخاری برای بنیادکودک باشد.در همین راستا دیر ارتباطات بنیاد کودک گفت :طبق آمار، بنیادکودک تا به حال 1200 دانشجوی فارغ‌التحصیل داشته و نزدیک به 800 نفر دیگر نیز، در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل هستند.


 
 
يادداشت
مفاهيم سمن
سازمان مردم‌نهاد يا سمن‌ (NGO) به سازماني اشاره مي‌كند كه مستقيما بخشي از ساختار دولت محسوب نمي‌شود اما نقش بسيار مهمي به‌عنوان واسطه بين فرد‌فرد مردم و قواي حاكم ايفا مي‌كند.
چگونگي و چيستي سازمانهاي مردم نهاد (NGO)
سازمانهاي مردم نهاد يا (NGO) ها نامي است كه زياد به گوش مي خورد و در كشورهاي مختلف با توجه به فرهنگ هاي موجود در هر كشور حول محور هاي مختلف شكل مي گيرد.
آسيب شناسي فعاليت سمن‌ ها در جامعه ايران
سازمان‌ها مردم نهاد در ايران به لحاظ ساختاري فقط در موضوعات خاصي مي‌توانند ورود كنند چرا كه جامعه ايران در بسياري از مسائل، سازو كارهاي دروني خود را دارد. سمن ها ريشه در تاريخ و فرهنگ غرب دارند و معمولا در بين اقشار متمايل به فرهنگ غرب زودتر جاي خود را باز مي‌نمايند. يكي از اولي‌ترين انحرافات سمن‌ها در ايران انتقال مطالبات و خواسته ها به سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانه است.
كاركردهاي سازمان‌هاي غيردولتي در پيشگيري از ناهنجاريهاي اجتماعي
نشانه‌هاي اعتياد به فضاي مجازي
افراد معتاد به اينترنت و شبكه‌هاي اجتماعي از زندگي روزمره خانوادگي، اجتماعي و شغلي دور مي‌شوند، وابستگي‌شان به اينترنت روز به روز بيشتر مي‌شود، اگر از آن استفاده نكنند، افسرده و دچار اضطراب مي‌
 
گزارش
مفاهيم سازمان هاي مردم نهاد
اگرچه انجمن‌هاي داوطلبانه شهروندان در سراسر تاريخ وجود داشته‌اند اما سازمان‌هاي غيردولتي در 2قرن اخير توسعه يافته‌اند. يكي از نخستين سازمان‌هاي اين‌چنيني، صليب سرخ جهاني است كه در سال ۱۸۶۳ تأسيس شد. و عبارت «سازمان‌هاي غيردولتي» با تأسيس سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۵ به وجود آمد.
دستورالعمل اجرايي انتخاب نماينده سمن ها در هيات هاي نظارت بر تأسيس و فعاليت سازمانهاي مردم نهاد

آشنايي با معروف ترين پهلوانان شاهنامه

«شاهنامه» 30 سال زمان مي خواست تا تبديل شود به حماسه ي ملي ايرانيان؛ شاهكاري كه با داستان پردازي ها و حماسه سازي هاي فردوسي حكيم، توانست نام ايران را جاودانه كند.
 
طنز
 
داستان پر حاشيه دريافت يا انصراف از دريافت يارانه ها موضوعي ست كه به تازگي بازار محافل را به شدت ...
شعر طنز سياهي از ولي بريم نژاد درباره سقوط هواپيماي بويينگ در اروميه
ولي بريم نژاد
 
مقالات
 
سَمَن‌ها به کدام سو می‌روند؟
ادعاهای خلاف واقع، گزارش‌های اغراق‌آمیز، تمجیدهای دولتی پسند، انتقادهای غیرمستند، اظهارات بدون پشتوانه، مشارکت‌های کاسبکارانه، جانبداری‌های معطوف به گیشه، بازیگری برای جلب توجه و ترحم، و دریافت و اعطای عناوین و القاب نمایشی، آسیب‌هایی است که یک سمن را از یک محل مشارکت، به یک بنگاه برای شراکت تبدیل خواهد کرد؛ بنگاهی که «اعتماد» اعضا در آن به حراج گذاشته می‌شود.
هستی شناسی و آسیب شناسی NGO ها
فعالیت جمعی در قالب نهادهای مدنی به مثابه یکی از دست آوردهای مدرنیته ، تقریبا سابقه ۱۵۰ ساله درجهان دارد .درکشورما این اتفاق عمدتا بعداز انقلاب مشروطه شکل وشمایل جدی و علنی به خود یافته است. تا قبل از انقلاب مشروطه ، ما بادوگانه “انسان رعیت” و ” میزان عمق یابی نهادهای مدنی در یکصدسال اخیر،متناسب با فضای سیاسی، اجتماعی دچار افت و خیزهای فراوان بوده ،اما هیچگاه بطور کامل از نفس نیافتاده ،امروز نیز کماکان ، اگرچه ضعیف، به حیات خود ادامه میدهد.
رویکرد های متفاوت به فعالیت های داوطلبانه
NGO یک سازمان غیردولتی و غیرانتفاعی است. نه وابسته به دولت است و نه اثری از حاکمیت درون آن پیدا می‏شود. نه بودجه‏ای از دولت به صورت رسمی می‏گیرد ولی دارای اساسنامه مدون است و تشکیلاتش از قبل ثبت شده. یکی از مهمترین خصوصیات NGO داوطلبانه بودن آن است که با توجه به نیاز جامعه ایجاد می‏شود.
 
 
 
 
مشاور وزیر کشور:ضرورت تغییر رویکرد خیرین به سمت حمایت از آسیب های اجتماعیمشاور وزیر کشور:ضرورت تغییر رویکرد خیرین به سمت حمایت از آسیب های اجتماعی
معاون امور سازمان های مردم نهاد در امور اجتماعی وزارت کشور گفت: خیلی از تشکل ها و افراد خیر از کارهای شیک حمایت می کنند اما، باید این جهت گیری ها تغییر کرده و به سمت حمایت از آسیب های اجتماعی سوق داده شود.
آنچه سازمان‌های مردم‌نهاد از رییس جمهور می خواهند ...قابل توجه رییس جمهور؛
آنچه سازمان‌های مردم‌نهاد از رییس جمهور می خواهند ...
سازمان‌های مردم‌نهاد در دنیا بستری برای حضور مردم در اجتماع و مشارکت در رابطه با مسائل اجتماعی در کنار ساختار دولتی هستند، ساختاری که کشورهای پیشرفته با بهره‌گیری مطلوب از آن به بسیاری از مسائل و مشکلات فائق آمده‌اند و ما نیز نیاز به نگاهی ویژه به این ساختار جهت گسترش مشارکت‌های مردمی داریم.
عدم تصویب قانون جامع سازمان‌های مردم نهاد، مهم‌ترین خلاء قانونی سمن‌هاعدم تصویب قانون جامع سازمان‌های مردم نهاد، مهم‌ترین خلاء قانونی سمن‌ها
معاون فرهنگی و امور جوانان استان سمنان مهم‌ترین خلاء قانونی موجود در حوزه سازمان مردم نهاد را تصویب نشدن قانون جامع مربوط به این سازمان‌ها ذکر و اظهار کرد: چندین سال است که این قانون در مجلس مطرح است و هر کدام از دولت‌ها اصلاحاتی روی آن انجام می‌دهند، اما تا کنون مجلس و دولت به اجماع به منظور تصویب آن نرسیده‌اند
نشست تخصصی "فقر و دین " در جمعیت امام علی(ع) برگزار شد+تصاویرنشست تخصصی "فقر و دین " در جمعیت امام علی(ع) برگزار شد+تصاویر
جمعیت امام علی(ع) به مناسبت روز جهانی ریشه‌کنی فقر ،نشستی با موضوع"دین وفقر" را با حضور شارمین میمندی نژاد و سارا شریعتی برگزار کرد.
هدف موسسه کنشگران توسعه پارس بهبود وضعیت زندگی کودکان استهدف موسسه کنشگران توسعه پارس بهبود وضعیت زندگی کودکان است
مدیرعامل موسسه کنشگران پارس گفت : تبدیل شدن به یک سازمان نمونه در زمینه ی پیشگیری ، آموزش ، آگاه سازی ،توانمند سازی زنان و کودکان آسیب دیده و یا در معرض آسیب، ارتقا کیفیت زندگی ، بهداشت جسمانی و روانی و سودآموزی کودکان کار و خیابان، هدف اصلی موسسه است و همچنین این موسسه در نظر دارد در سال های آتی به یکی از موسسات برتر در سطح ملی وبا مقام مشورتی از سازمان ملل متحد تبدیل شود تا بتواند به شکل گیری سازمان های مشابه در زمینه ی زنان و کودکان کمک کند.
برگزاری نشست هم اندیشی سازمان های غیر دولتی با نماینده مجلس در استانداری تهران + تصاویربرگزاری نشست هم اندیشی سازمان های غیر دولتی با نماینده مجلس در استانداری تهران + تصاویر
نشست هم اندیشی سازمان های غیر دولتی با علیرضا رحیمی نماینده استان تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور سیاوش شهریورمدیر کل دفتر امور اجتماعی وفرهنگی استانداری تهران در استانداری با حضور نمایندگان سازمان های مردم نهاد برگزار شد.
علوم اجتماعی آکادمیک توجه جدی برای شناخت معضلات و مشکلات جامعه و ارائه راحل نداشته استنشست"علوم اجتماعی در حصار آکادمی" برگزار شد؛
علوم اجتماعی آکادمیک توجه جدی برای شناخت معضلات و مشکلات جامعه و ارائه راحل نداشته است
نشست "علوم اجتماعی در حصار آکادمی " به همت مرکز پژوهش و آموزش رهایی با همکاری انجمن علمی جامعه‌شناسی دانشگاه تهران برگزار شد در این نشست آنیتا صدیقی در موضوع علوم اجتماعی و مهاجران افغان، امیرحسین سادات در مورد علوم اجتماعی و کارگران، صحرا اکرامی درباره علوم اجتماعی و زنان، حبیب دانشور در مورد علوم اجتماعی و شهر و حسام حسین‌زاده در رابطه با علوم اجتماعی و کودکان سخنرانی کردند.
ارتقای NGOها در حوزه محیط زیست به کمک منشور فعالیت های مدنیمحمد درویش؛
ارتقای NGOها در حوزه محیط زیست به کمک منشور فعالیت های مدنی
مدیرکل دفتر مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: در منشور فعالیت‌های مدنی در حوزه محیط زیست سعی کرده‌ایم تا تعریفی از یک NGO و یا سازمان‌های مردم نهاد محیط زیستی ارائه دهیم و بگوییم که یک سازمان مردم نهاد چگونه می‌تواند ارتقاء یابد و جایگاه خود را در اجتماع پیدا کند.
دهمین همایش سا زمان هاي غير دولتي ايران با عنوان راهكارهاي تسهيل فعاليت سازمانهاي غيردولتي استاني در سطح منطقه اي و ملي در بروجرد برگزار می شود/ در این همایش سه پنل و يك نشست جانبي بررسي قانون سازمان هاي مردم نهاد برگزار خواهد شد .شهيندخت ده بزرگىً؛
دهمین همایش سا زمان هاي غير دولتي ايران با عنوان راهكارهاي تسهيل فعاليت سازمانهاي غيردولتي استاني در سطح منطقه اي و ملي در بروجرد برگزار می شود/ در این همایش سه پنل و يك نشست جانبي بررسي قانون سازمان هاي مردم نهاد برگزار خواهد شد .
دبیر دوره ای شورای هماهنگی برگزاری همایش های سالیانه سازمان های غیردولتی گفت: دهمین همایش سازمان های غیردولتی ایران با عنوان راهكارهاي تسهيل فعاليت سازمان هاي غيردولتي استاني در سطح منطقه اي و ملي در روز های 5 و 6 ابان ماه در استان لرستان شهرستان بروجرد برگزار می شود در این همایش سه پنل تخصصی در مورد فعالیت سازمان های غیر دولتی و یک نشست جانبی برای بررسی قانون سازمان های غیردولتی با حضور 150 فعال اجتماعی برگزار خواهد شد.
نشست تخصصی بررسی “طنین سکوت: پژوهشی جامع درباب ازدواج زودهنگام کودکان در ایران" برگزار شد + تصاویرنشست تخصصی بررسی “طنین سکوت: پژوهشی جامع درباب ازدواج زودهنگام کودکان در ایران" برگزار شد + تصاویر
نشست تخصصی بررسی«طنین سکوت: پژوهشی جامع درباب ازدواج زودهنگام کودکان در ایران» نوشته کامیل احمدی با حضور پژوهشگران و صاحب نظران در این حوزه به همت نشر و پژوهش شیرازه با همکاری اندیشگاه فرهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی به مناسبت روز جهانی کودک و مصادف با روز جهانی ازدواج خردسال برگزار کرد.
نشست تحلیل بازار و کاهش ریسک و کاربرد اصول اخلاقی در اقتصاد  برگزار شد+تصاویرنشست تحلیل بازار و کاهش ریسک و کاربرد اصول اخلاقی در اقتصاد برگزار شد+تصاویر
نشست تحلیل بازار و کاهش ریسک و کاربرد اصول اخلاقی در اقتصاد توسط موسسه کنشگران توسعه پارس با همکاری اداره ی کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری تهران و شركت راهبر سرمايه آسيا (رسا) با حضور مدیرکل امور اجتماعي و فرهنگي استانداری تهران و مسئولان موسسه کنشگرات توسعه پارس در تهران برگزار شد.
روز جهانی کودک، بهانه‌ای برای تکرارِ اهمیتِ تحصیل و تربیت کودکان استسرور دادخواه؛
روز جهانی کودک، بهانه‌ای برای تکرارِ اهمیتِ تحصیل و تربیت کودکان است
مدیرعامل بنیادکودک ضمن گرامی‌داشت روز کودک، آموزش و تربیت کودکان بااستعداد نیازمند را ارزشمندترین رسالتی دانست که هر انسان وارسته‌ای می‌تواند عهده‌دار آن باشد و اعلام کرد: روز جهانی کودک، بهانه‌ای برای تکرارِ اهمیتِ تحصیل و تربیت کودکان است و کودکی که ارزش تحصیل را درک نکند، نمی‌تواند حقوق خود را بشناسد.
یک فعال اجتماعی:منافع و حیات موجودات زنده در میناب با خطر جدی مواجه استهمکاری انجمن محیط زیستی دامون و نجم در جهت حفظ و احیای تالاب میناب؛
یک فعال اجتماعی:منافع و حیات موجودات زنده در میناب با خطر جدی مواجه است
مدیرعامل موسسه محیط زیستی و مردم‌نهاد نجم میناب بابیان این‌که منافع و حیات موجودات زنده در میناب با خطر جدی مواجه است، گفت: در راستای حفظ و احیای محیط‌زیست، گردشگری و درآمدزایی برای مردم با همکاری متقابل انجمن محیط زیستی دامون و نجم خواستار برطرف شدن معضلات زیست‌محیطی میناب هستیم
ضرورت شفاف سازی فرآیند استحاله پیش نویس قانون تشکل های اجتماعی به آیین نامهاحمدقویدل؛
ضرورت شفاف سازی فرآیند استحاله پیش نویس قانون تشکل های اجتماعی به آیین نامه
مدیر عامل کانون هموفیلی ایران در حاشیه همایش "تقویت جامعه مدنی، بخشنامه یا قانون؟" گفت: برای شفاف سازی فرآیند استحاله پیش نویس قانون تشکل های اجتماعی به آیین نامه در آستانه دور جدید انتخابات ریاست جمهوری توضیحاتی از طرف سخنگوی دولت بایستی ارائه شود و برای جلوگیری از خدشه وارد شدن به اعتماد فراگیر تشکل های اجتماعی این ابلاغیه توسط هیات وزیران پس گرفته شود.
بررسی آئین نامه تشکل های اجتماعی + تصاویردر همایش تقویت جامعه مدنی، بخشنامه یا قانون صورت گرفت؛
بررسی آئین نامه تشکل های اجتماعی + تصاویر
همایش تقویت جامعه مدنی، بخشنامه یا قانون؟ به همت شورای سازمان های جامعه مدنی و با حضور بهمن مشکینی مشاور وزیر کشور و معاون امور سازمان های مردم نهاد، علی ادیانی رییس فراکسیون حمایت از سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد مجلس، سیاوش شهریور مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران و ايمان ميرزازاده وكيل دادگستري وعضو تشكل وكلاي مدافع حقوق شهروندي با حضور نمایندگان سازمان های غیر دولتی دیروز عصر در تهران برگزار شد.
رعایت اصل رازداری ، حفظ کرامت انسانی از اساسی ترین اصول حرفه ای و ارزش های اخلاقی انجمن دوستداران کودک پویش استرعایت اصل رازداری ، حفظ کرامت انسانی از اساسی ترین اصول حرفه ای و ارزش های اخلاقی انجمن دوستداران کودک پویش است
عضو هیئت مدیره "انجمن دوستداران کودک پویش" و مدیر مرکز آموزشی انجمن(خانه کودک محمودآباد) گفت : رعایت اصل رازداری، حفظ کرامت انسانی، حفظ اطلاعات و تصاویر کودکان و جلوگیری از سوء استفاده های تبلیغاتی از کودکان از اساسی ترین اصول حرفه ای و ارزش های اخلاقی "انجمن دوستداران کودک پویش" است.
ضرورت توجه به ظرفيت كارآفريني سمن هافهیمه فرهمندپور؛
ضرورت توجه به ظرفيت كارآفريني سمن ها
مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده در نشست با زنان کارآفرین روستایی و عشایر استان تهران گفت: در کارآفرینی باید از ظرفیت سمن ها استفاده کرد.
سازمان‌هاي غير دولتي، ابزار و بازوي دولت نیستندمحمد الموتی؛
سازمان‌هاي غير دولتي، ابزار و بازوي دولت نیستند
دبير شوراي هماهنگي شبكه‌ تشكل‌هاي غيردولتي محيط زيست و منابع طبيعي گفت: دولت‌ها شركاي خوبي براي سازمان‌هاي غيردولتي نبوده‌اند و اميدوار هستیم اين فرآيند با تغییر روبرو شود.
وزارت ورزش مجوز های گروه های کوهنوردی را لغو کرده است/گروه های کوهنوردی می توانند در قالب باشگاه فعالیت کنندنشست مجمع عمومی برای بررسی فعالیت های شش ماه اول سال 95گروه کوهنوردی نمونه برگزار شد؛
وزارت ورزش مجوز های گروه های کوهنوردی را لغو کرده است/گروه های کوهنوردی می توانند در قالب باشگاه فعالیت کنند
نشست مجمع عمومی گروه کوهنوردی نمونه برای بررسی فعالیت های این گروه در شش ماهه اول سال 1395 برگزار شد سرپرست گروه کوهنوردی نمونه در این نشست گفت: مجوز فعالیت گروه های کوهنوردی توسط هئیت کوهنوردی استان تا پایان شهریور اعتبار داشته است و از این به بعد فعالیت گروه ها باید در قالب باشگاه به صورت رسمی ادامه پیدا کند که تصمیمات لازم برای ادامه فعالیت گروه توسط هئیت مدیره در دست بررسی است.
بررسی آسیب‌های روانی و اجتماعی دانش‌آموزان دختر ٨ استان / شناسایی ١٠ استان کشور با بالاترین آمار دختران بازمانده از تحصیل/توهین و تحقیر در مدارس مهم‌ترین عامل ترک‌ تحصیل کودکان افغان/ عدم وجود تعریف ابتدای صلح در برخی از کشورهادر نشست آموزش کودک راهی به سوی صلح مطرح شد:
بررسی آسیب‌های روانی و اجتماعی دانش‌آموزان دختر ٨ استان / شناسایی ١٠ استان کشور با بالاترین آمار دختران بازمانده از تحصیل/توهین و تحقیر در مدارس مهم‌ترین عامل ترک‌ تحصیل کودکان افغان/ عدم وجود تعریف ابتدای صلح در برخی از کشورها
در این نشست؛ مجید اسماعیلی، معاون دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، زهرا جعفری، کارشناس ارشد حوزه کودک معاونت رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده، ریحانه جعفری، عضو هیأت‌مدیره انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، نادر موسوی، مدیر مدرسه فرهنگ برای کودکان بازمانده از تحصیل افغان و محیا واحدی از اعضای جمعیت امام علی(ع) وضع صلح در بعضی کشورها و ازجمله ایران بررسی کردند .
 
 
عكس روز
 
پاکسازی محیط زیست وطبیعت در خارج از محدوده شهر توسط رفتگران شهرداری شهر حنا
 
 
 
آخرین اخبار
 
ستایشی دیگر، این بار قربانی توحش والدین!!
250دانش‌آموز بورسیه بنیادکودک به دانشگاه‌ها راه‌یافتند
آیا برازجان پایتخت کتاب ایران خواهد شد؟ + تصاویر
جلسه هم‌اندیشی استاندار بوشهر با مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت برگزار شد
مروری بر مبحث اعتیاد کودکان / فقدان آمارهای رسمی از اعتیاد کودکان و درد و رنجی که این کودکان می کشند
نشست "چالش های پیش روی محیط زیست شهرستان دیّر" برگزار شد+تصاویر
رودخانه دینوراب شهرستان بیستون پاکسازی شد + تصاویر
نشست گفتگو آزاد کانون همیاران جوان دشتستان با موضوع آب برگزار شد + تصاویر
نشست "بررسی وضعیت کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، کودکان کار و خیابان در محدوده ها و محله های هدف بازآفرینی شهری" برگزار می شود
نقش ویژه سازمان‌های مردم نهاد در کاهش چالش‌های ناشی از فضای مجازی
نشست ماهیانه موسسه مادران امروز با موضوع خانواده و محیط مناسب برای خواندن برگزار می شود
نخستین نشست از مجموعه نشستهای "سبک زندگی کودکان؛ تغییرات و پیامدها" با محوریت خانواده برگزار می شود
برگزاری نشست "بررسی کودک آزاری با رویکرد آزارهای جنسی" در تهران
بیانیه شبکه سازمانهای مردم نهاد محیط زیست استان مرکزی در آستانه سفر ریس جمهور به استان
آغاز بهره برداری از خوابگاه هموفیلی ها استان آذربایجان غربی در آستانه 50 سالگی کانون هموفیلی ایران + تصاویر
حمايت بیماران سندرم داون از احياي درياچه اورميه + تصاویر
افتتاح مدرسه خیرساز در زیناب شبستر + تصاویر
نخستین کنگره ملی زنان موفق ایران بهمن امسال در تهران برگزار می شود
برگزاری چهارمین جلسه چهارشنبه های کتاب كانون همياران جوان دشتستان+ تصاویر
نمایشگاە دست های رنگین برگزار شد + تصاویر
ابتکار: سیاستگذاری های زیست محیطی باید با مشارکت سمن ها تدوین شود
نماینده مجلس: توجه به سمن ها زمینه ساز تحقق توسعه پایدار است
خشونت گرایی، کوچکترین پیامد تنبیه دانش آموزان
مدیرکل توانمندسازی بهزیستی: 180 هزار خانواده زن سرپرست در کشور وجود دارد
"سیگار و قلیان" از عوامل بروز "سل"/نوجوانان و زنان هدف اصلی کمپانی‌های دخانیاتی
رشد پنهان جرائم جنسی
فراخوان همیاری با انجمن حمایت از بیماران تالاسمی استان سیستان و بلوچستان
برگزاری همایش کشوری"فرصت ها و چالش های فضای مجازی با رویکرد پیشگیری و ارتقای سلامت"
برگزاری کارگروه آسیب های اجتماعی استان تهران
آموزش‌های اجتماع‌محور لازمه کاهش نرخ اعتیاد
برگزاری نشست دو روزه «مسائل محلی در زمینه ملی: سیستان و بلوچستان ماندگار یا فراموش‌شده؟»
همایش فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی آبان ماه برگزار می‌شود/ کارگاه های متعددی در این همایش برگزار می شود/ علاقه مندان می توانند ثبت نام کنند
قاچاق زنان یک تجارت میلیارد دلاری شده است
فارغ‌التحصیلان بیکار محیط زیست چشم انتظار مصوبه مجلس
انتشار نامه سازمان های مردم نهاد محیط زیستی استان اصفهان به رئیس جمهور
نشست گفتگو آزاد کانون همیاران جوان با عنوان فضای مجازی برگزار شد + تصاویر
مراسم افتتحایه نمایشگاه آثار هنری قربانیان اسیدپاشی با نام "فردا در آئینه "برگزار شد
ثبت 8000 کودک‌آزاری در سال گذشته
برگزاری یازدهمین نشست از سلسله نشسته ای خیر ماندگار
برگزاری نشست "فقر ودین" توسط جمعیت امام علی (ع)
کتاب نینوا در مهرگاه هنرمندان رونمایی می شود
ارائه گزارش شورای هماهنگی مرجع ملی کنواسیون حقوق کودک مهمانان خارجی را شگفت زده کرد
نامه سرگشاده مهناز افشار به معاون رییس جمهور
فعالیت سمن‌ها پایه‌های فرهنگی جامعه را تقویت می‌کند
تکذیب یک خبر در فضای مجازی علیه موسسه فرهنگی خانواده امین
فراخوان شرکت در دومین سوگواره سراسری عكاسي آئین های خاص محرم و اربعین
حضور کودکان محک در دانشگاه تهران
فراخوان شرکت در "سمینار ازدواج کودکان و بررسی عوامل و پیامدهای آن در محلات حاشیه نشین کشور"
دوره هم اندیشی سمن ها در اهواز برپا می‌شود
برگزاری شب شعر عاشورایی در کانون ادبی میثاق + تصاویر
استفاده رایگان نابینایان از آثار فرهنگی جهان در گرو تصویب مجلس
برگزاری نشست علمی حق کودکان بر آب، تغذیه و محیط زیست سالم
فراخوان دبیرکل سازمان ملل به مناسبت "روز جهانی زنان روستایی"
انتصاب مدیر مشارکت‌های مردمی معاونت امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
برگزاری “کارگاه نجوم” همزمان با هفته جهانی فضا
دومین همایش دوسالانه ادبیات کودک ومطالعات کودکی با عنوان "کودک، ادبیات و لذت های خواندن" در تهران برگزار می شود
برگزاری نمایشگاه آثار هنری "فردا در آئينه"
شروع به کار بیست و هشتمین نمایندگی بنیادکودک در سنندج کلید خورد
نشست"علوم اجتماعی در حصار آکادمی"
کمپین حمایت از اشتغال فارغ التحصیلان محیط زیست به دنبال جبران خلا های موجود است
پاکسازی ظروف یکبار مصرف خیرات مردمی در شهر همدان + تصاویر
برگزاری بیستمین نشست کانون همیاران جوان دشتستان با موضوع ازدواج و طلاق برگزار شد + تصاویر
بررسی ابعاد تامین امنیت زنان دربرابر خشونت
مهلت ارسال آثار به «جشنواره مطبوعاتی انجمن صنفی خبرنگاران ایران» تمدید شد
برگزاری نشست "بررسی ابعاد تامین امنیت زنان دربرابرخشونت"
عزاداران 10 درصد نذری‌هایشان را صرف محیط زیست کنند/فعالان محیط زیست فردا به کهریزک می‌روند
برگزاری سلسله کارگاه های مهارت افزایی سازمان های مردم نهاد در تهران
انتشار مقالات برگزیده همایش در فصلنامه های علمی ـ پژوهش و ISI
برگزاری جلسات ماهانه فرماندار زنجان با سمن‌ها
دولت از سمن ها و انجمن های غیر دولتی حمایت می کند
برگزاری اولین کارگاه تخصصی بحران آب + تصاویر
سومین همایش” عشق و امید” برگزار شد
بیانیه حمعیت دفاع از کودکان کار وخیابان به مناسبت روز جهانی کودک
اجرای برنامه هفتگی کانون ادبی میثاق
برگزاری همایش نسیم مهربانی در کانون بانوان میثاق