به روز شده در : 1395/06/09
رسانه خبری سازمان های غیر دولتی ایران
 
"بنیاد نیکوکاری شروین روبن زاده" اولین مرکز سوگ در مانی در کشور است
"بنیاد نیکوکاری شروین روبن زاده" اولین مرکز سوگ در مانی در کشور است

مدیرعامل "بنیاد نیکوکاری شروین روبن زاده" گفت : این بنیاد برای اولین بار در کشور در حوزه "سوگ درمانی" و ارائه مشاوره و مددرسانی به خانواده‌هایی که عزیزان‌شان را از دست داده‌اند راه‌اندازی شد.توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های مختلف، ارایه خدمات مشاوره به اقشار مختلف مردم از قبیل دانشجویان، جوانان و خانواده‌ها در زمینه‌های ازدواج، مهارت‌های شغلی و شخصیتی از جمله اقدامات این مرکز است.


 
 
يادداشت
مفاهيم سمن
سازمان مردم‌نهاد يا سمن‌ (NGO) به سازماني اشاره مي‌كند كه مستقيما بخشي از ساختار دولت محسوب نمي‌شود اما نقش بسيار مهمي به‌عنوان واسطه بين فرد‌فرد مردم و قواي حاكم ايفا مي‌كند.
چگونگي و چيستي سازمانهاي مردم نهاد (NGO)
سازمانهاي مردم نهاد يا (NGO) ها نامي است كه زياد به گوش مي خورد و در كشورهاي مختلف با توجه به فرهنگ هاي موجود در هر كشور حول محور هاي مختلف شكل مي گيرد.
آسيب شناسي فعاليت سمن‌ ها در جامعه ايران
سازمان‌ها مردم نهاد در ايران به لحاظ ساختاري فقط در موضوعات خاصي مي‌توانند ورود كنند چرا كه جامعه ايران در بسياري از مسائل، سازو كارهاي دروني خود را دارد. سمن ها ريشه در تاريخ و فرهنگ غرب دارند و معمولا در بين اقشار متمايل به فرهنگ غرب زودتر جاي خود را باز مي‌نمايند. يكي از اولي‌ترين انحرافات سمن‌ها در ايران انتقال مطالبات و خواسته ها به سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانه است.
كاركردهاي سازمان‌هاي غيردولتي در پيشگيري از ناهنجاريهاي اجتماعي
نشانه‌هاي اعتياد به فضاي مجازي
افراد معتاد به اينترنت و شبكه‌هاي اجتماعي از زندگي روزمره خانوادگي، اجتماعي و شغلي دور مي‌شوند، وابستگي‌شان به اينترنت روز به روز بيشتر مي‌شود، اگر از آن استفاده نكنند، افسرده و دچار اضطراب مي‌
 
گزارش
مفاهيم سازمان هاي مردم نهاد
اگرچه انجمن‌هاي داوطلبانه شهروندان در سراسر تاريخ وجود داشته‌اند اما سازمان‌هاي غيردولتي در 2قرن اخير توسعه يافته‌اند. يكي از نخستين سازمان‌هاي اين‌چنيني، صليب سرخ جهاني است كه در سال ۱۸۶۳ تأسيس شد. و عبارت «سازمان‌هاي غيردولتي» با تأسيس سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۵ به وجود آمد.
دستورالعمل اجرايي انتخاب نماينده سمن ها در هيات هاي نظارت بر تأسيس و فعاليت سازمانهاي مردم نهاد

آشنايي با معروف ترين پهلوانان شاهنامه

«شاهنامه» 30 سال زمان مي خواست تا تبديل شود به حماسه ي ملي ايرانيان؛ شاهكاري كه با داستان پردازي ها و حماسه سازي هاي فردوسي حكيم، توانست نام ايران را جاودانه كند.
 
طنز
 
داستان پر حاشيه دريافت يا انصراف از دريافت يارانه ها موضوعي ست كه به تازگي بازار محافل را به شدت ...
شعر طنز سياهي از ولي بريم نژاد درباره سقوط هواپيماي بويينگ در اروميه
ولي بريم نژاد
 
مقالات
 
رویکرد های متفاوت به فعالیت های داوطلبانه
NGO یک سازمان غیردولتی و غیرانتفاعی است. نه وابسته به دولت است و نه اثری از حاکمیت درون آن پیدا می‏شود. نه بودجه‏ای از دولت به صورت رسمی می‏گیرد ولی دارای اساسنامه مدون است و تشکیلاتش از قبل ثبت شده. یکی از مهمترین خصوصیات NGO داوطلبانه بودن آن است که با توجه به نیاز جامعه ایجاد می‏شود.
معنا شناسي مفهوم بخل در قرآن كريم
در جهاني كه همه جا سخاوت حكمفرماست، بخيل بودن، ناهماهنگي با عالم هستي است. نكوهش بخل و مدح و ستايش سخاوت به طور گسترده در آيات و روايات به چشم مي خورد. در قرآن كريم براي تبيين دقيق اين مفهوم از واژه هاي بخل، شحّ، قتور و ضنين استفده شده است. در اين مقاله با استفاده از بعضي روشهاي معناشناسي (Semantic) واژگان فوق مورد بررسي و تحليل قرار گرفته اند.
 
 
 
 
توانمندی افراد کم توان با حمایت و پذیرش فردی و عمومی امکان پذیر است/ انجمن هنرمندان نابینا و کم بینا برای نشان دادن توانایی این افراد در برابر "نه" سازمان های دولتی و غیردولتی در حوزه اشتغال به این قشر از جامعه شکل گرفته استسید محمد مصطفویی طهرانی؛
توانمندی افراد کم توان با حمایت و پذیرش فردی و عمومی امکان پذیر است/ انجمن هنرمندان نابینا و کم بینا برای نشان دادن توانایی این افراد در برابر "نه" سازمان های دولتی و غیردولتی در حوزه اشتغال به این قشر از جامعه شکل گرفته است
دبیر انجمن هنرمندان نابینا و کم بنیا گفت: قبل از این که انجمن هنرمندان نابینا و کم بینا شکل بگیرد در ارگان های دولتی و غیر دولتی فعالیت داشتم ولی به دلیل کم بینایی از کار در سازمان ها کنار گذاشته شدم که با توجه به فعالیت های حرفه ای در حوزه هنر و دوبله انجمن هنرمندان نابینا و کم بینا راه اندازی و در حوزه اشتغال و فعالیت هنری افراد کم بینا و نابینا وارد عمل شدیم که این فعالیت های انجمن از سوی مجامع بین المللی مورد توجه قرار گرفته است که دقت به این مسئله برای اشتغال این قشر از جامعه لازم به نظر می رسد.
حقوق شهروندی با ترویج فرهنگ تحقق می یابد/ لزوم همکاری سمن ها با کنگره حقوق شهروندی برای تحقق حقوق شهروندیدر هفتمین نشست تخصصی حقوق شهروندی مطرح شد؛
حقوق شهروندی با ترویج فرهنگ تحقق می یابد/ لزوم همکاری سمن ها با کنگره حقوق شهروندی برای تحقق حقوق شهروندی
هفتمین نشست علمی تخصصی حقوق شهروندی با موضوع نقش سازمان های مردم نهاد در تحقق حقوق شهروندی با حضور نمایندگان سازمان های غیر دولتی برگزار شد دبیر کنگره بین المللی حقوق شهروندی در این نشست گفت: تمایل داریم در راستای اهداف کنگره بین المللی حقوق شهروندی از ظرفیت سمن ها نیز استفاده کنیم.
نشست نقد و بررسی طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان توسط انجمن حمایت از حقوق کودکان برگزار شدنشست نقد و بررسی طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان توسط انجمن حمایت از حقوق کودکان برگزار شد
به دلیل اجرای طرح ساماندهی (جمع آوری) کودکان کار و خیابان از طرف نهادهای ذی ربط طرح، از جمله سازمان بهزیستی، انجمن حمایت از حقوق کودکان جلسه شهریور ماه 1395 خود را به نقد و بررسی این طرح اختصاص داد.
دسترسی به فرصت های اجتماعی برای کودکان به وسیله آموزش مهیا می شوددسترسی به فرصت های اجتماعی برای کودکان به وسیله آموزش مهیا می شود
مدیرعامل موسسه خیریه ارتقاء کیفیت زندگی ایرانیان گفت:در حوزه ارتقاء سلامت اجتماعی ،اولین اقدامی که کودک میتواند در بستر آن به فرصت اجتماعی دست پیداکن آموزش سواد آموزی است و به همین منظور از همان ابتداء کلاس های آموزشی را سر لوحه کارهای خود قرار دادیم.
با ورود و حضور دلخواهانه خیران در مسائل اجتماعی می توان آسیب های اجتماعی را کاهش داد/ تنوع دستگاه های متولی سازمان های غیر دولتی آسیب های ناشی از تکثر واحد های نظارتی را افزایش می دهدسید محمد تدینی؛
با ورود و حضور دلخواهانه خیران در مسائل اجتماعی می توان آسیب های اجتماعی را کاهش داد/ تنوع دستگاه های متولی سازمان های غیر دولتی آسیب های ناشی از تکثر واحد های نظارتی را افزایش می دهد
مدیر عامل جمعیت خیریه نیک اندیش گفت: حضور و ورود دلخواهانه خیران در مسائل اجتماعی توان موسسات خیریه را برای مدیریت معضلات اجتماعی افزایش می دهد در که این مسئله بایستی توسط ارگان های مختلف به رسمیت شناخته شود که با توانمندی سازمان های غیردولتی فعال، آسیب های اجتماعی کاهش پیدا کند.
همایش تجلیل از اسوه های صبوری و بزرگداشت قربانیان ترور برگزار شدهمایش تجلیل از اسوه های صبوری و بزرگداشت قربانیان ترور برگزار شد
انجمن دفاع از قربانیان تروریسم امروز دوشنبه به مناسبت 19 اوت روز بین المللی بزرگداشت و ادای احترام به قربانیان تروریسم، همایش تجلیل از اسوه های صبوری و بزرگداشت قربانیان ترور را با حضور خانواده های قربانیان ترور و شهدای هسته ای و همچنین چند تن از سفرای کشورهای مختلف برگزار کرد.
کار کودک،حاصل فقر و ناچاری خانواده استکار کودک،حاصل فقر و ناچاری خانواده است
مسئول منابع انسانی انجمن دیده بان حقوق کودک گفت: کودکان کار علاقهای به کار کردن ندارند و کار کودک،حاصل فقر و ناچاری خانواده است وکودکان به هیچ عنوان به اختیار کار نمی کنند.
لزوم حضور قانونی مهاجران در ایران / تشویش اذهان عمومی به نفع مهاجران نیست + تصویر صورت هزینه "لطیفه" در "بیمارستان نمازی"فاطمه اشرفی:
لزوم حضور قانونی مهاجران در ایران / تشویش اذهان عمومی به نفع مهاجران نیست + تصویر صورت هزینه "لطیفه" در "بیمارستان نمازی"
مدیرعامل "انجمن انجمن حمايت از زنان و كودكان پناهنده" گفت :بزرگنمايي ها و وأرونه جلوه دادن واقعيت ها و حاشيه سازي ها نه تنها به نفع مهاجرين نيست كه در مقابل موجب ايجاد موضعگيريهاي دفاعي در سيستم هاي دولتي و حتي ميان مردم عادي مي شود . مردمي كه روزانه عزيزانشان را به هر دليل در بيمارستان هاي دولتي و خصوصي از دست مي دهند و البته ايراني هم هستند.لطيفه بسيار ديرتر از زمان معمول به بیمارستان مراجعه كرده بود و در ايام بستري در بيمارستان تنها از اين كودك نگهداري كردند تا حداقل اميد خانواده نا اميد نشود .
نشست هم اندیشی سازمان های غیردولتی فعال در حوزه محیط زیست برگزار شد + تصاویرنشست هم اندیشی سازمان های غیردولتی فعال در حوزه محیط زیست برگزار شد + تصاویر
نشست هم اندیشی سازمان های غیردولتی فعال در حوزه محیط زیست با حضور فعالین حوزه محیط زیست در سطح استان تهران برای افزایش همکاری و توانمندسازی سازمان های مردم نهاد در استانداری تهران برگزار شد.
نشست هم اندیشی شورای سازمان های مدنی برگزار شد + تصاویرنشست هم اندیشی شورای سازمان های مدنی برگزار شد + تصاویر
نشست هم اندیشی سازمان های دولتی حجم با بررسی طرح های پیشنهادی برای برگزاری سمینارهای آموزشی و اولويت بندي نهايي برای تشکیل کارگروه های شورا(کمیته ها) با حضور فعالان اجتماعی برگزار شد.
دومین گردهمایی سراسری هموندان شورای هماهنگی سازمان میراث فرهنگی برگزار می شودحسین اله بداشتی:
دومین گردهمایی سراسری هموندان شورای هماهنگی سازمان میراث فرهنگی برگزار می شود
مدير كل دفتر امور مجامع و تشكل هاي مردم نهاد سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گفت: دومین گردهمایی سراسری هموندان شورای هماهنگی شهریور ماه در شهر اردبیل با همکاری سه انجمن تایماز، دیده بان طبیعت سبز، انجمن متخصصین گردشگری آرتاویل برگزار می شود.
حدود 20 زیرشاخه در ورزش کوهنوردی وجود دارد/کوهنوردی علاوه بر تقویت جسم و روح، هدفمندی را در جامعه افزایش می دهد / با جذب جوانان در کوهنوردی می توان در راستای کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی گام برداشتفرشید امیر طهماسبی:
حدود 20 زیرشاخه در ورزش کوهنوردی وجود دارد/کوهنوردی علاوه بر تقویت جسم و روح، هدفمندی را در جامعه افزایش می دهد / با جذب جوانان در کوهنوردی می توان در راستای کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی گام برداشت
سرپرست گروه کوهنوردی نمونه گفت: ورزش کوهنوردی از جمله ورزش های هوازی است که با کارگروهی صورت به نتیجه می رسد و اعضای تیم کوهنوردی به مانند یک خانواده با حمایت یکدیگر کوهنوردی را انجام می دهند که با کسب تجربه در اردو های کوتاه مدت قدم در مسیر زندگی پرسنگلاخ امروزی در محیط شهری پر آسیب گذاشته و تلاش در اصلاح رفتار جامعه در عرصه عمومی دارند.
یک درصد از کل آمار جمعیت جهان به بیماری اسکیزوفرنیا مبتلا هستند/ 24/6درصد از کل جمعیت ایران از بیماری های روانی رنج می برند/ 20 درصد از کل 24/6بیماران روانی به خدمات درمانی دسترسی دارند/ بیماری اسکیزوفرنیا با حمایت های درمانی قابل کنترل استطیبه دهباشی:
یک درصد از کل آمار جمعیت جهان به بیماری اسکیزوفرنیا مبتلا هستند/ 24/6درصد از کل جمعیت ایران از بیماری های روانی رنج می برند/ 20 درصد از کل 24/6بیماران روانی به خدمات درمانی دسترسی دارند/ بیماری اسکیزوفرنیا با حمایت های درمانی قابل کنترل است
مدیر عامل انجمن احبا گفت: بیماری اسکیزوفرنیا شدیدترین بیماری روانی در جهان است که مرز بین جنون و نبوغ شناخته می شود و افراد نابغه و با هوش بیشتر به آن دچار می شوند که این بیماری با حمایت های درمانی قابل کنترل است و در صورت توجه خیرین و سازمان های مسئول در کشور می توان با فراهم کردن شرایط این افراد را به دامن جامعه بازگرداند تا با انرژی مثبت در افراد هزینه های جاری را کاهش داد و از سوی دیگر مسیر برگشت و جبران سرمایه ها را برای خانواده ها و کشور ایجاد کرد.
بار دیگر موسیقی با کودکان محک پیوند می‌خوردهنرمندان از اهمیت توجه متقابل هنر و نهادهای مردمی گفتند:
بار دیگر موسیقی با کودکان محک پیوند می‌خورد
نشست مطبوعاتی فسیتوال موسیقی شب‌های بارانا که درصدی از عواید آن به حمایت از کودکان مبتلا به سرطان اختصاص خواهد یافت، با حضور مدیرعامل محک، هنرمندان و اصحاب رسانه، دوشنبه شب 18 مرداد ماه در کاخ نیاوران برگزار شد. در این مراسم، نمایندگان گروه‌های موسیقی ضمن معرفی اجراهای خود، به اهمیت توجه هنرمندان به مسئولیت اجتماعی اشاره کردند. از نقاط جالب توجه این نشست، اتفاق نظر هنرمندان در اهمیت پیوند هنر و فعالیت انسان‌دوستانه و تأکید بر وظیفه هنرمندان در این حوزه بود.
نشست نقش رسانه در آگاهی بخشی آسیب های اجتماعی برگزار شد +تصاویرنشست نقش رسانه در آگاهی بخشی آسیب های اجتماعی برگزار شد +تصاویر
نشست نقش رسانه در آگاهی بخشی آسیب های اجتماعی به همت جمعیت امام علی (ع)برگزار شد در این نشست مرتضی کی منش، وحید معتمدنژاد و احمدمیرعابدینی با اشاره به الگوهای رفتاری رسانه های مختلف در بازپخش اخبار آسیب های اجتماعی بر ضرورت توجه ویژه رسانه ها برای کاهش معضلات اجتماعی تاکید کردند.
اختلال اوتیسم معمولا قبل از 3 سالگی ظاهر می شود/ همه انواع اوتیسم برتوانایی برقراری ارتباط با دیگران توسط کودک، تاثیر می گذارد/ طبق اخرین تحقیقات 75 تا 80 تولد در کشور یک کودک مبتلا به اوتیسم به دنیا می آیدسعیده صالح غفاری:
اختلال اوتیسم معمولا قبل از 3 سالگی ظاهر می شود/ همه انواع اوتیسم برتوانایی برقراری ارتباط با دیگران توسط کودک، تاثیر می گذارد/ طبق اخرین تحقیقات 75 تا 80 تولد در کشور یک کودک مبتلا به اوتیسم به دنیا می آید
بنيانگذار انجمن اوتیسم ایران گفت: بیماری اوتسیم معمولا قبل از سه سالگی ظاهر می شود و ارتباط گیری کودک با سایر افراد را تحت تاثیر قرار می دهد، در این زمینه تشخیص به موقع بیماری کاهش آسیب های جدی در کودک را سبب می شود و با آموزش ها و خدمات مشاوره ای بهبودی قابل لمسی در کودکان ایجاد می شود که به دلیل هزینه بر بودن این مسئله نیازمند توجه خانواده ها، خیرین و ارگان های دولتی در همراهی انجمن با برنامه ریزی جدی برای کاهش آسیب های این طیف از جامعه است.
نشست هم اندیشی "نهاد های مدنی"  برگزار شد + تصاویرنشست هم اندیشی "نهاد های مدنی" برگزار شد + تصاویر
نشست هم اندیشی" نهادهای مدنی" با شرکت 35 نفر از نمایندگان سازمان های غیردولتی ایران با بررسی پیشنهادهای موضوعات سمینارهای سال 95 و کمیته های تخصصی مورد نیاز شورای سازمان های مدنی برگزار شد.
"سومين جشنواره ملي گردشگري با رويكرد گردشگري حلال- ظرفيت ايراني" برگزار می شودحسین اله بداشتی:
"سومين جشنواره ملي گردشگري با رويكرد گردشگري حلال- ظرفيت ايراني" برگزار می شود
مدير كل دفتر امور مجامع و تشكل هاي مردم نهاد سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گفت: سومين جشنواره مشاركت ملي گردشگري با مشاركت سمن ها برگزار می شود علاقه مندان و سازمان های مردم نهاد می تواند در این جشنوراه مشارکت کنند.
نشست "سرخوردگی فعالان اجتماعی، ریشه ها و پیامدها" برگزار شدنشست "سرخوردگی فعالان اجتماعی، ریشه ها و پیامدها" برگزار شد
نشست "سرخوردگی فعالان اجتماعی، ریشه ها و پیامدها" با بررسی روند مشارکت اجتماعی در ایران به همت انجمن اندیشه و قلم با حضور حمیدرضا جلایی پور جامعه شناس و استاد دانشگاه برگزار شد.
توانمندی عنصر اصلی پایداری گروه ها در حفاظت از محیط زیست است/ کفشدوزک در راستای افزایش مسئولیت پذیری افراد جامعه در قبال همدیگر آغاز به کار کرده است/ فعالیت های اجتماعی تغییر رویکرد اقتصادی حفاظت از منابع طبیعی بدون معرفی بازار مصرف محصولات معیشت جایگزین هدر رفت منابع مالی استپژمان پازوکی:
توانمندی عنصر اصلی پایداری گروه ها در حفاظت از محیط زیست است/ کفشدوزک در راستای افزایش مسئولیت پذیری افراد جامعه در قبال همدیگر آغاز به کار کرده است/ فعالیت های اجتماعی تغییر رویکرد اقتصادی حفاظت از منابع طبیعی بدون معرفی بازار مصرف محصولات معیشت جایگزین هدر رفت منابع مالی است
مدیر عامل موسسه فرهنگ و توسعه پایدار ایرانیان (مجری پروژه کفشدوزک) گفت: فعالیت های گوناگون در هزاره جدید مبتنی بر برد چهار طرفه است که در آن علاوه بر ملاحظات و نظرات دو طرف فعالیت مسائل محیط زیستی و حقوق نسل آینده مورد توجه قرار می گیرد و توانمند سازی و اطلاع رسانی در بین گروه ها و جوامع گوناگون دسترسی به توسعه پایدار با تمامی گزینه های ممکن را تسهیل می کند.
 
 
عكس روز
 
گزارش تصویری از هماش تجلیل از اسوه های صبوری و بزرگداشت قربانیان ترور
 
 
 
آخرین اخبار
 
ثبت نام توانیابان (معلولین جسمی-حرکت) در دانشگاه آغاز شد
بازدیدکانون همیاران جوان دشتستان شهریور از نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان دشتستان/ "چرا شهر ما موزه ندارد؟" + تصاویر
آبشارسمیرم پاکسازی می شود
گزارش از بازدید مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران از سرای مهر؛ شناسنامه «عاریه» برای‌کودکان خیابانی
نشست ماهانه بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان با محوریت کارآفرینی برگزار می شود
راه اندازی پویش حفاظت از یوزپلنگ ایرانی
افزایش حداقل 300 فرصت شغلی جدید برای بانوان/ آزمون استخدامی آبان برگزار می‌شود
کارگاه‌ آموزشی "آشنایی با سازمان ملل و راهکارهای اجرایی "درحوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد
کارگاه فرایندها و تکنیک های تسهیلگری در پروژه های حفاظت مشارکتی از محیط زیست
برگزاری كارگاه آموزشى" برفكهاي فرهنگي" با موضوع آسيب هاي فضاي مجازی
برگزاری کارگاه آشنایی والدین با مسائل دانش آموزان در دبستان دکتر کیهانی
چهاردهمین نشست گفتگو آزاد کانون همیاران جوان دشتستان برگزار شد + تصاویر
نخستین جشنواره تجربه‌های موفق سمن‌های محیط زیستی برگزار می شود
فراخوان مشارکت در اولین دوره بازی های المپیک سمن ها
بیماران هموفیلی، پدربزرگ و مادر بزرگ شدن را تجربه می کنند
خیز روزنامه‌نگاران زن برای توانمندسازی زنان
اجرای طرح "ماندگار شویم" توسط گروه دستادست
آینده روشنی برای انجمن دانشجویان و فارغ التحصیلان می‌بینم
برپایی بازارچه خیریه توسط موسسه ساحل امید
انجمن بچه های شهرباربد کارگاه گردشگری کشاورزی در شهر جهرم برگزار می کند
برگزاری چهارمین جلسه کمیته راهبردی همایش فرصت ها و چالش های فضا ی مجازی
موضوع مدیریت پسماندهای روستایی با مشارکت زنان در دستور کار است
در آستانه فرارسیدن ماه مهر طرح "با مهر برای مهر" در سراسر کشور برگزار می شود
یوز نماد محیط زیست ایران/جشنواره ملی یوز در بیارجمند خاتمه یافت
بازدید نماینده شورای شهر تهران از مرکز آموزش پایه حامی در منطقه غرب تهران+ تصاویر
پیام تسلیت مدیرعامل موسسه خیریه محک در پی در گذشت داوود رشیدی
دهمین همایش ملی سازمانهای مردم نهاد ایران برگزار می شود/ انجمن ها می توانند در این همایش شرکت کنند
برپایی بازارچه خیریه توسط موسسه ساحل امید
کارگاه آموزشی نوشدارو، قبل از مرگ آب برگزار می شود
پیام تسلیت سازمان های غیردولتی به خانواده داوود رشیدی به مناسبت درگذشت این بازیگر سینما و تلویزیون
دومین جشنواره یوز به‌مناسبت روز ملی یوزپلنگ‌آسیایی برگزار می‌شود
کارگاه "آشنایی با قوانین کار و بیمه" برگزار می شود
برگزاری نشست بررسی ابعاد مختلف مشارکت اجتماعی و اقتصادی زنان
سومین بازارچه تابستانی موسسه مادران امروز برگزار می شود
بیانیه همایش تجلیل از اسوه های صبوری
صدور اعتبارنامه سمن ها/سازمان ملی جوانان احیا می‌شود
کمیته امداد با بهره‌گیری از توان سمن‌ها برای اشتغال‌زایی محرومین اقدام کند
انجمن فرزندان ایران زمین پس از چهار سال از همراهی با زلزله زدگان آذربایجان تجربیات خود را به رشته تحریر در آورد
برگزاری اولین کارگاه تخصصی ویژه سازمان های مردم نهاد البرز
فراخوان برگزاری دهمین روز ملی یوزپلنگ ایرانی در شهرهای ایران
پویش "سه‌شنبه‌های بدون خودرو " در آستانه ملی شدن
ثبت نام سومین دوره جایزه یحیی تمدید شد
جشن وصلت آسمانی برگزار شد + تصاویر
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین موسسه آموزش عالی علمی کاربردی صنعت آب و برق و انجمن حمایت از انرژی های تجدیدپذیر ایران
برگزاری نشست علمی تخصصی "نقش سازمان های مردم نهاد در تحقق حقوق شهروندی"
برگزاری "گرامیداشت حماسه چالدران"
نخستین همایش موسسه ی رفتگران طبیعت آذربایجان غربی برگزار شد
برگزاری کارگاه گردشگری در هزاره سوم
آغاز مشارکت برای حفاظت از منابع آب و جنگل در 6 روستای ذخیرگاه زیست‌کره دنا/ اجرای پرژه "سازگاری جامعه‌محور با تغییرات اقلیم در چند روستای پایلوت ذخیر‌گاه زیست‌کره دنا توسط (پاما)"
۵۰۰سازمان مردم نهاد در چهارمحال و بختیاری وجود دارد
اجرای دومین برنامه جنگل کاری مردمی جنگلانه در هرمزگان + تصاویر
فشار سازمان های مردم نهاد و رسانه ها باعث ترخیص پیکر" لطیفه" شد
جلسه ماهانه انجمن حمایت از حقوق کودکان با موضوع نقد و بررسی طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان برگزار می شود
برگزاری دومین گردش گروه کودکان هموفیلی استان تهران در پارک آموزش ترافیک منطقه4 + تصاویر
فعالیت 631 سازمان مردم نهاد در آذربایجان شرقی
امیدوارم مردم هیچ گاه کودکان مبتلا به سرطان را تنها نگذارند
نخستین همایش ملی منابع طبیعی و توسعه پایدار زاگرس مرکزی برگزار می‌شود
سند امنیت زنان و کودکان در روابط اجتماعی؛ سندی که قابلیت تلفیق را با «لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت» نیافت
درخواست کمپین حمایت از اشتغال فارغ التحصیلان محیط زیست با ارسال نامه ای از مسوولان
نشست هاى "معلوليت؛ چالش ها و سياست ها در ايران" برگزار می شود
برگزاری نشست بررسی علل و زمینه های شکاف های فرهنگی و اجتماعی در لرستان
اولین مسابقه چابک ترین محیط بان در گیلان برگزار می شود
نشست هفتگی کانون ادبی میثاق برگزار شد
شناسایی و جذب 1500 «کودک کار و خیابان» تا هفته دولت/ تجهیز مرکز ویژه دختران کار و خیابان
همایش کارآفرینی موسسات خیریه کشور باحضورموسسات خیریه فعال درحوزه کارآفرینی درتهران برگزارشد
کارگاه بررسی ریشه های اختلال رفتاری کودکان برگزار شد
برگزاری کارگاه شناخت مهارتهای زندگی
شناسایی 187 عامل حیوان آزاری و خرید و فروش حیات وحش در فضای مجازی
راه اندازی کمپین اشتغال فارغ التحصیلان رشته ی محیط زیست برای جلب توجه مسئولین به این حوزه
برگزاری دوره آموزشی،آموزش به کودکان طیف اتیسم ،ویژه والدین، توسط انجمن اوتیسم ایران
کارگاه تحکیم خانواده برگزار شد
فراخوان عکاسی با موضوع کودکان کار وخیابان از سراسر کشور
فراخوان مشارکت در دوره آموزشی مهارت های زندگی، چالش ها و راهکارها
فراخوان همکاری در توسعه طرح "پنج شنبه های شاد" برای مبتلایان اوتیسم
نشست ارتباط بدون خشونت و آموزش محبت آمیز کودکان برگزار می شود