به روز شده در : 1395/09/17
رسانه خبری سازمان های غیر دولتی ایران
 
بررسی اعتماد عمومی در میان دولت و مردم در گفت و گو با مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان: افشاگری جنگ مافیاهاست
بررسی اعتماد عمومی در میان دولت و مردم در گفت و گو با مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان: افشاگری جنگ مافیاهاست

رضا حجتی، مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی ورزش و جوانان است. کسی که می‌گوید از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد رضایتی ندارد. حالا آنها، همه آن ١٥٠٠ سازمانی که از وزارت ورزش و جوانان مجوز گرفته‌اند و به‌عنوان «سمن» و «ان‌جی‌او» کم‌وبیش فعال‌اند، هم نتوانسته‌اند میزان مشارکت اجتماعی مردم را بالا ببرند، ایرانی‌هایی که درگیر انواع آسیب‌ها هستند و زیربار مسئولیت‌پذیری اجتماعی نمی‌روند. وضع تهرانی‌ها، ازهمه پیچیده‌تر است.


 
 
يادداشت
نگاهی موشکافانه به آیین نامه جدید تشکل های مردم نهاد بررسی تطبیقی با آیین نامه قبلی؛ مبهم تر و نه قوی تر
آیین نامه جدید تاسیس و نظارت بر فعالیت تشکل های مردم نهاد در 39 ماده و 19 تبصره، پس از تصویب در هیات وزیران توسط معاون اول رییس جمهور به دستگاه های ذیربط ابلاغ شد. باتوجه اینکه آیین نامه جدید مرجع تصمیم گیری و برنامه ریزی برای تشکیل و فعالیت تشکل هاست، در این مقاله به بررسی موشکافانه مفاد آن پرداخته و با آیین نامه قبلی مقایسه تطبیقی صورت می پذیرد.
مفاهيم سمن
سازمان مردم‌نهاد يا سمن‌ (NGO) به سازماني اشاره مي‌كند كه مستقيما بخشي از ساختار دولت محسوب نمي‌شود اما نقش بسيار مهمي به‌عنوان واسطه بين فرد‌فرد مردم و قواي حاكم ايفا مي‌كند.
چگونگي و چيستي سازمانهاي مردم نهاد (NGO)
سازمانهاي مردم نهاد يا (NGO) ها نامي است كه زياد به گوش مي خورد و در كشورهاي مختلف با توجه به فرهنگ هاي موجود در هر كشور حول محور هاي مختلف شكل مي گيرد.
آسيب شناسي فعاليت سمن‌ ها در جامعه ايران
سازمان‌ها مردم نهاد در ايران به لحاظ ساختاري فقط در موضوعات خاصي مي‌توانند ورود كنند چرا كه جامعه ايران در بسياري از مسائل، سازو كارهاي دروني خود را دارد. سمن ها ريشه در تاريخ و فرهنگ غرب دارند و معمولا در بين اقشار متمايل به فرهنگ غرب زودتر جاي خود را باز مي‌نمايند. يكي از اولي‌ترين انحرافات سمن‌ها در ايران انتقال مطالبات و خواسته ها به سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانه است.
كاركردهاي سازمان‌هاي غيردولتي در پيشگيري از ناهنجاريهاي اجتماعي
نشانه‌هاي اعتياد به فضاي مجازي
افراد معتاد به اينترنت و شبكه‌هاي اجتماعي از زندگي روزمره خانوادگي، اجتماعي و شغلي دور مي‌شوند، وابستگي‌شان به اينترنت روز به روز بيشتر مي‌شود، اگر از آن استفاده نكنند، افسرده و دچار اضطراب مي‌
 
گزارش
مفاهيم سازمان هاي مردم نهاد
اگرچه انجمن‌هاي داوطلبانه شهروندان در سراسر تاريخ وجود داشته‌اند اما سازمان‌هاي غيردولتي در 2قرن اخير توسعه يافته‌اند. يكي از نخستين سازمان‌هاي اين‌چنيني، صليب سرخ جهاني است كه در سال ۱۸۶۳ تأسيس شد. و عبارت «سازمان‌هاي غيردولتي» با تأسيس سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۵ به وجود آمد.
دستورالعمل اجرايي انتخاب نماينده سمن ها در هيات هاي نظارت بر تأسيس و فعاليت سازمانهاي مردم نهاد

آشنايي با معروف ترين پهلوانان شاهنامه

«شاهنامه» 30 سال زمان مي خواست تا تبديل شود به حماسه ي ملي ايرانيان؛ شاهكاري كه با داستان پردازي ها و حماسه سازي هاي فردوسي حكيم، توانست نام ايران را جاودانه كند.
 
طنز
 
داستان پر حاشيه دريافت يا انصراف از دريافت يارانه ها موضوعي ست كه به تازگي بازار محافل را به شدت ...
شعر طنز سياهي از ولي بريم نژاد درباره سقوط هواپيماي بويينگ در اروميه
ولي بريم نژاد
 
مقالات
 
درسهایی از بانک جهانی: روشهای سنجش تأثیر عملکرد سازمانهای مردم نهاد بر فقرزدایی
برای تشخیص و سنجش میزان موفقیت عملکرد سازمان های مردم نهادی که با هدف فقرزدایی تاسیس شده‌ اند، باید به این پرسش پاسخ داد که آیا فعالیت سازمان تأثیر مثبتی بر تحقق و پیشبرد هدف داشته است یا خیر. توجه به این نکته حائز اهمیت است که موفقیت سازمان در فقرزدایی با معیارهایی نظیر میزان موفقیت در جذب منابع مالی، موفقیت در عملیات لجستیکی، تماس مستقیم با نیازمندان، و وضعیت مالی سازمان ندارد.
سَمَن‌ها به کدام سو می‌روند؟
ادعاهای خلاف واقع، گزارش‌های اغراق‌آمیز، تمجیدهای دولتی پسند، انتقادهای غیرمستند، اظهارات بدون پشتوانه، مشارکت‌های کاسبکارانه، جانبداری‌های معطوف به گیشه، بازیگری برای جلب توجه و ترحم، و دریافت و اعطای عناوین و القاب نمایشی، آسیب‌هایی است که یک سمن را از یک محل مشارکت، به یک بنگاه برای شراکت تبدیل خواهد کرد؛ بنگاهی که «اعتماد» اعضا در آن به حراج گذاشته می‌شود.
هستی شناسی و آسیب شناسی NGO ها
فعالیت جمعی در قالب نهادهای مدنی به مثابه یکی از دست آوردهای مدرنیته ، تقریبا سابقه ۱۵۰ ساله درجهان دارد .درکشورما این اتفاق عمدتا بعداز انقلاب مشروطه شکل وشمایل جدی و علنی به خود یافته است. تا قبل از انقلاب مشروطه ، ما بادوگانه “انسان رعیت” و ” میزان عمق یابی نهادهای مدنی در یکصدسال اخیر،متناسب با فضای سیاسی، اجتماعی دچار افت و خیزهای فراوان بوده ،اما هیچگاه بطور کامل از نفس نیافتاده ،امروز نیز کماکان ، اگرچه ضعیف، به حیات خود ادامه میدهد.
رویکرد های متفاوت به فعالیت های داوطلبانه
NGO یک سازمان غیردولتی و غیرانتفاعی است. نه وابسته به دولت است و نه اثری از حاکمیت درون آن پیدا می‏شود. نه بودجه‏ای از دولت به صورت رسمی می‏گیرد ولی دارای اساسنامه مدون است و تشکیلاتش از قبل ثبت شده. یکی از مهمترین خصوصیات NGO داوطلبانه بودن آن است که با توجه به نیاز جامعه ایجاد می‏شود.
 
 
 
 
تاکید بر انتخاب اگاهانه زنان در نشست "مادری و بدن زنان"تاکید بر انتخاب اگاهانه زنان در نشست "مادری و بدن زنان"
نشست "مادری و بدن زنان" به همت گروه جامعه شناسی زنان و جنسیت (مطالعات زنان) و با همکاری موسسه مهر طه برگزارشد در این نشست سخنرانان افزایش اگاهی در بین زنان و رفتار اجتماعی با زنان را بررسی کرده و بر انتخاب آگاهانه زنان تاکید کردند.
نیاز مبرم جامعه حمایت از ارائه خدمات درمان عمومی است / سازمان های مردم نهاد برای کاهش آسیب های اجتماعی از طرح تحول نظام سلامت حمایت می کنندسهیل معینی در گفتگو با وطن بررسی کرد:
نیاز مبرم جامعه حمایت از ارائه خدمات درمان عمومی است / سازمان های مردم نهاد برای کاهش آسیب های اجتماعی از طرح تحول نظام سلامت حمایت می کنند
رئیس هیئت کانون سراسری تشکل های معلولین گفت: حمایت از صندوق های بیمه در ارائه خدمات درمانی و جلوگیری از ورشکستگی افراد نیاز مبرم جامعه است و بعید است که طرفداران حقوق مردم مخالف این موضوع باشند بنابراین باید گروه ها را از هم تفکیک کرد و دید که مخالفت با طرح در راستای منافع تجاری افراد است یا نه مخالفت با طرح درراستای این است که آن را پاسخ به یک نیاز درست نمی دانند و آن را تامین کننده نیاز نمی دانند و این موضوع قابل بحث و گفتگو است، اما در ورود دولت به حوزه درمان، سرمایه گذاری در درمان اجتماعی و حمایت از آن تردیدی در بین آحاد جامعه وجود ندارد.
قویدل: اشتغال و بازنشستگی پیش از موعد، مطالبات مهم هموفیلی ها و دیگر بیماران صعب العلاجقویدل: اشتغال و بازنشستگی پیش از موعد، مطالبات مهم هموفیلی ها و دیگر بیماران صعب العلاج
مدیرعامل کانون هموفیلی ایران خاطرنشان کرد: یکی از مطالبات مهم بیماران هموفیلی و دیگر بیماران خاص استفاده از سهمیه سه درصد معلولان جامعه که اخیرا به پنج درصد نیز افزایش پیدا کرده است جهت اشتغال و نیز استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد است.
بیش از ۸۰درصد درمان اعتیاد به وسیله سازمان‌های مردم‌نهاد انجام می‌شود/۵۰ درصد زندانیان مربوط به مواد مخدر استبیش از ۸۰درصد درمان اعتیاد به وسیله سازمان‌های مردم‌نهاد انجام می‌شود/۵۰ درصد زندانیان مربوط به مواد مخدر است
وزیر کشور با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد درمان اعتیاد توسط مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد انجام می‌شود، گفت: ۵۰ درصد زندانیان را زندانیان مربوط به مواد مخدر تشکیل می‌دهند
معلولیت یک تفاوت در کنار سایر تفاوت ها در بین اقشار مختلف جامعه است/ جامعه بایستی ظرفیت های لازم را برای احقاق حقوق معلولان و بروز توانمندی آنها را فراهم کندسهیل معینی؛
معلولیت یک تفاوت در کنار سایر تفاوت ها در بین اقشار مختلف جامعه است/ جامعه بایستی ظرفیت های لازم را برای احقاق حقوق معلولان و بروز توانمندی آنها را فراهم کند
مدیر عامل انجمن باور به مناسبت روز جهانی معلولان در گفتگو با وطن گفت: فرد معلول مانند سایر افراد جامعه است و تنها تفاوت بارز آنها این است که بخشی از توانمندی جسمی خود را از دست داده اند و این افراد هم حقوق مشخصی دارند و هم توانمندی که قابل عرضه به جامعه است و جامعه وظیفه دارد ظرفیت مناسب برای تحقق حقوق و توانمندی این قشر از جامعه را مهیا کند.
بیش از 2000 سازمان مردم نهاد در امر کاهش آسیب اعتیاد فعال هستند/مبارزه با مواد مخدر نیازمند مشارکت‌های مردمی استمؤیدی خبرداد؛
بیش از 2000 سازمان مردم نهاد در امر کاهش آسیب اعتیاد فعال هستند/مبارزه با مواد مخدر نیازمند مشارکت‌های مردمی است
قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: کاهش نرخ اعتیاد در محیط خانواده، آموزشی، کاری و محلات بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست.
سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه وقف کم کار کرده‌اند/ فرهنگ وقف در جامعه تثبیت شودعضو کمیسیون اصل 90 مجلس:
سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه وقف کم کار کرده‌اند/ فرهنگ وقف در جامعه تثبیت شود
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه وقف کم کار کرده‌اند و فرهنگ وقف باید در جامعه تثبیت شود.
نشست هم اندیشی بررسی مسائل و مشکلات کودکان کار و خیابان و حاشیه نشین هادر استانداری تهران برگزار شد؛
نشست هم اندیشی بررسی مسائل و مشکلات کودکان کار و خیابان و حاشیه نشین ها
نشست هم اندیشی بررسی مسائل و مشکلات کودکان کار و خیابان و حاشیه نشین ها دیروز عصر در دفتر امور اجتماعی وفرهنگی استانداری تهران برگزار شد شرکت کنندگان در این نشست بر شناسایی و توانمندی سازی کودکان و خانواده های در معرض آسیب تاکید کردند.
احمدی پور: تشکل های مردم نهاد دیده بانان و ناظران دولت هستنداحمدی پور: تشکل های مردم نهاد دیده بانان و ناظران دولت هستند
معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با انجمن‌ها و تشکل‌های مردم‌ نهاد استان قم گفت: «برای توسعه گردشگری استان باید ویژگی های مخصوص به استان قم معرفی تا در صورت معرفی این ویژگی بر اساس آن، برنامه‌های مربوط به این استان تدوین شود.»
حفظ‌ وحراست از عرصه‌های طبیعی نیازمند همکاری و مشارکت جدی همه سمن‌هادر جلسه هم اندیشی هیئت موسس شبکه سمن‌های محیط زیستی استان تهران مطرح شد:
حفظ‌ وحراست از عرصه‌های طبیعی نیازمند همکاری و مشارکت جدی همه سمن‌ها
جلسه هم اندیشی هیئت موسس شبکه سمن‌های محیط زیستی استان تهران با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران و اعضای هیئت موسس شبکه سمن‌های محیط زیستی استان در سالن اجتماعات اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران برگزار شد در این جلسه بر همکاری و مشارکت جدی همه سمن‌ها در حفظ‌ وحراست از عرصه‌های طبیعی تاکید شد.
بررسی جنبه های گوناگون خشونت علیه زناندر نشست "خشونت علیه زنان از مجاز تا واقعیت"صورت گرفت؛
بررسی جنبه های گوناگون خشونت علیه زنان
نشست "خشونت علیه زنان از مجاز تا واقعیت" توسط کانون شهروندی زنان به مناسبت روز جهانی خشونت علیه زنان برگزار شد در این نشست سخنرانان از جنبه های گوناگون اشکال خشونت علیه زنان را بررسی کردند و بر ایستادگی فردی و جمعی زنان برای مقابله با خشونت تاکید کردند.
"نشست نقد اجتماعی کالایی‌شدن دانش" برگزار شد"نشست نقد اجتماعی کالایی‌شدن دانش" برگزار شد
"نشست نقد اجتماعی کالایی شدن دانش" توسط اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی علوم اجتماعی سراسر کشور و با همکاری انجمن جامعه‌شناسی دانشگاه علامه طباطبایی با حضور"محمدامین قانعی‌راد"، به “نقد معرفت‌شناختی کالایی‌شدن دانش” پرداخت، "محمد مالجو"، از "برنده‌ها و بازنده‌های کالایی‌سازی آموزش" سخن گفت و درکنار آنها "حسام سلامت"، و “امیرحسین سعادت”، از منظر دانشجویی به کالایی شدن دانش نگاه کردند.
لزوم مسئولیت پذیری بازار در قبال تغییرات سبک زندگی کودکاندر دومین جلسه از سلسله نشست‌های موسسه رحمان مطرح شد:
لزوم مسئولیت پذیری بازار در قبال تغییرات سبک زندگی کودکان
«کالایی‌سازی، مصرفی شدن و زندگی کودکان» عنوان دومین جلسه از سلسله نشست‌های «سبک زندگی کودکان؛ آسیب‌ها و پیامدها» موسسه رحمان بود که به تشریح رویکرد نظام سرمایه‌داری در مواجهه با کودکان اختصاص یافت و تغییراتی که بواسطه مصرف رسانه‌ای کودکان و حجم بالای تبلیغات تلویزیونی در سبک زندگی این گروه ایجاد شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
سمن‌ها در پیشگیری از اعتیاد و کاهش آسیب نقش پررنگ‌تری داشته باشند/ فعالیت ۱۷ هزار سمن در کشورمشاور و رئیس دفتر جانشین فرماندهی معظم کل قوا در امور ناجا:
سمن‌ها در پیشگیری از اعتیاد و کاهش آسیب نقش پررنگ‌تری داشته باشند/ فعالیت ۱۷ هزار سمن در کشور
مشاور و رئیس دفتر جانشین فرماندهی معظم کل قوا در امور ناجا گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد به دلیل درآمدزایی بیشتر در حوزه درمان فعال هستند و کمتر در حوزه پیشگیری از اعتیاد فعالیت می‌کنند که باید نقش پررنگ‌تری داشته باشند.
رهروان حامی استعداد های درخشان در جامعه استهمیاران موسسه نیکوکاری رهروان قائم آل محمد(عج) در گفتگو با وطن؛
رهروان حامی استعداد های درخشان در جامعه است
مدیر عامل موسسه نیکوکاری رهروان قائم آل محمد(عج) گفت: این موسسه از سال 70 به صورتی هئیتی با همراهی اعضای و دوستان به صورت موردی فعالیت می کرد که با توجه با افزایش حجم فعالیت ها و ضرورت فعالیت منسجم و دامنه دار در سال 93 ثبت شده است که در دو حوزه فرهنگی و اجتماعی در گستره استان فعالیت می کند و تلاش دارد با حمایت از استعدا های درخشان فعالیت های خود را در سطح کشور گسترش دهد.
برگزاری اولین جلسه کارگروه سمن های فعال در حوزه تاریخ، فرهنگ و هنربرگزاری اولین جلسه کارگروه سمن های فعال در حوزه تاریخ، فرهنگ و هنر
اولین جلسه کارگروه نمایندگان سمن های فعال در حوزه تاریخ، فرهنگ و هنر با حضور سیاوش شهریور مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران در ۲۶ آبان ماه برگزار شد.
ایجاد مانع در راهبردهای علمی و اصولی وزیر بهداشت به ضرر مردم استاحمد قویدل:
ایجاد مانع در راهبردهای علمی و اصولی وزیر بهداشت به ضرر مردم است
مدیرعامل کانون هموفیلی ایران ضمن ابراز نگرانی از تضعیف وزیر بهداشت دولت تدبیر و امید گفت: چرا باید شرایطی برای یک وزیر که ردای وزارت را به قصد خدمت بر تن کرده است آنچنان فشار آورده شود که هر روز خسته و خسته ترشود و تجمیع بیمه ها قانون است و باید اجرا شود.
نشست " بررسی کودک آزاری با رویکرد بر آزار های جنسی" توسط انجمن دفاع از حقوق کودکان برگزار شدنشست " بررسی کودک آزاری با رویکرد بر آزار های جنسی" توسط انجمن دفاع از حقوق کودکان برگزار شد
جلسه آبان ماه انجمن حمایت از حقوق کودکان با موضوع "بررسی کودک آزاری با رویکرد بر آزارهای جنسی" با مشارکت "انجمن علمی دانشجویی حقوق دانشگاه شهید بهشتی، در دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
همایش زنان و زندگی روزمره برگزار شدهمایش زنان و زندگی روزمره برگزار شد
همایش زنان و زندگی روزمره با حضور لیلا ارشد، سارا چرتابیان و خسرو منصوریان از سوی حلقه مطالعات مسایل اجتماعی زنان انجمن جامعه شناسی برگزار می شود در این همایش بر آموزش برای جلوگیری گسترش آسیب های اجتماعی تاکید شد.
شمال کشور مستعد افزایش بیماران دیابتی استجهانگیر فتحی؛
شمال کشور مستعد افزایش بیماران دیابتی است
عضو هئیت مدیره انجمن مهار دیابت پارس به مناسبت روز دیابت گفت: با وجود تمام فعالیت های گسترده انجمن های متعدد برای مهار دیابت در کشور این بیماری روبه گسترش است که بخش شمالی کشور در این موضوع پیش قدم است.
 
 
عكس روز
 
گزارش تصویری از پاکسازی طبیعت توسط معلولان به مناسبت روز جهانی معلول
 
 
 
آخرین اخبار
 
همکاری سمن ها با مدیریت شهری رابطه ای برد برد است
بیست و هفتمین نشست کانون همیاران با موضوع زبان پارسی برگزار شد+تصاویر
تکمیل پروژه آموزشی در مدرسه ریحانه واقع در روستای ینگی کند
حضور موسسه فاران نقره ای در نخستین همایش ملی صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر اقدام و عمل در سازمان های مردم نهاد + تصاویر
یک سال حبس و جریمه نقدی برای نرگس کلباسی
لزوم پایداری روند مشارکت مردمی در سطح جامعه
اهدای یک جایزه جهانی به بنیانگذار محک
اهدای یک جایزه جهانی به بنیانگذار محک
کودکان کار تئاتر "چهار صندوق" اجراء خواهند کرد
جمعیت یوزها زیاد نمی‌شود
برگزاری نشست "زنان و توسعه :برابری جنسیتی یا عدالت جنسیتی؟"
نشست "مادری و بدن زنان" برگزار می شود
برگزاری نخستین دوره آموزشی ورزش سبز در همدان
22 آذر ماه آخرین مهلت برای پیوستن به پویش ملی حمایت از تداوم اجرای طرح تحول سلامت در سراسر کشور / حمایت 423 سازمان از طرح تحول
الزام استخدام معلولان در پروژه های شهرداری/ مساعدت شهردار تهران
اختصاص سرانه معلولان از خدمات شهري در بودجه سال آينده شهرداري
برگزاری نشست " کودکان معارض با قانون؛ علت یا معلول خشونت؟" در تهران
توسعه آموزش‌های همگانی در پیشگیری از مصرف موادمخدر مد نظر باشد
تربيت مديران زن توانمند، راهكار حضور اجتماعي زنان در جامعه است
سرانجام بانوی نیکوکار و مشهور ایران در هند با ظریف دیدار کرد
برگزاری نشست"آسیب‌شناسی ازدواج کودک" با حضور فعالان اجتماعی
یونیسف: در هر دو دقیقه یک نوجوان ١٥ تا ١٩ سال در جهان به HIV مبتلا می شود
اشتغال و حق بیمه، مهم ترین اولویت بیماران مبتلا به HIV/ایدز
برگزاری دومین همایش تخصصی توسعه عدالت آموزشی باعنوان" پیش دبستانی، زیربنای عدالت آموزشی پایدار" در تهران
بیشترین آسیب آلودگی هوا برای کودکان کار است
نمایشگاه نقاشی و آثار معلولان در همدان برگزار می شود
گسترش تروریسم توسط سازوکارهای مقابله با تروریسم در نظام بین الملل
افزایش ابتلا به ایدز در یک سال اخیر / تماس جنسی علت اصلی افزایش آمار
اعتبارنامه سازمان های مردم نهاد در گیلان غیرحضوری صادر می شود
برگزاری نشست گفتگو آزاد برای بررسی موضوع سگ های شهری
سرمایه اجتماعی، شاه کلید کاهش آسیب های اجتماعی
برگزاری کارگاه آموزشی گزیدگی، مدیریت یک موقعیت اورژانسی و وضعیت قرار گرفتن مصدوم در اینگونه موقعیت ها
پیام تسلست سازمان های غیر دولتی برای درگذشت امیر قوجایی
ضرورت ايجاد اشتغال پایدار براي بهبودیافتگان از اعتياد
افزایش حجم مصرف مواد در سال های اخیر
اشتغال پایدار زنان راهی برای دستیابی به عدالت جنسیتی
بدعهدی بیمه‌ها سلامت مردم را تهدید می‌کند / بی‌انصافی ۱۷ صندوق بیمه‌ای
اجرای طرح ملی "دلگرمی زمستانه" در کشور + آدرس دفاتر پذیرش
از احیای بافت‌های تاریخی و خانه‌های قدیمی پشتیبانی می‌کنیم
ابراز نگرانی شدید سازمان های مردم نهاد از توقف طرح تحول سلامت/ حمایت بیش از 390 سازمان غیر دولتی از این طرح
لغو برگزاری نشست "خشونت علیه زنان از خانواده تاجامعه"
بررسی رویکرد علمی در کاهش گرایش به اعتیاد نوجوانان بزهکار
به دنبال مافیای خرید و فروش کودکان
برگزاری دومین دوره نشست شبکه سمن های محیط زیست و منابع طبیعی استان خراسان جنوبی
برگزاری اولین کنفرانس ملی صندلی چرخدار در تهران
شوهر اعظم به 15 سال حبس محکوم شد
نقش رسانه ها برای کمک به سازمان های مردم نهاد
ضرورت ورود سازمان های مردم نهاد به مساله خشونت علیه زنان
فراخوان دومین المپیاد ورزشی معلولان استان تهران
لزوم بسترسازي براي فعاليت زنان در محلات شهري
کارگاه آشنایی با حقوق و تکالیف سازمانهای مردم نهاد در زاهدان برگزار شد
برگزاری دومین دوره انتخابات شورای هماهنگی شبکه سمن های محیط زیست و منابع طبیعی مازندران
برگزاری برنامه اهدا خون به نفع بیماران مبتلا به بیماری سرطان + تصاویر
بررسی معضل دست فروشی در کانون همیاران جوان دشتستان + تصاویر
نگذارید طرح تحول سلامت بر زمین بماند
سازمان ملل: رواج عوامگرایی حقوق زنان را به خطر انداخته است
حضور هوشنگ مرادی کرمانی در کانون رشد و توسعه نجیرم بندر دیّر
گشایش باشگاه کتابخوانی در فرهنگسرای خیر ساز
روز جهانی کودک فرصتی برای دادخواهی کودکان قربانی ترور
در پی حمایت بانک ملی از موسسه‌های نیکوکاری؛ «بنیادکودک» در «بام» بانک ملی ایران درخشید
ارائه، ایجاد و توزیع خدمات یکپارچه در سراسر ایران؛ دغدغه محک
نشست بررسی "تبعات اجتماعی لایحه ی اصلاح قانون کار" برگزار می شود
آغاز به کار مجموعه کارگاه های آموزش پیشگیری از سوختگی
همایش بزرگ به مناسبت روز جهانی پیشگیری و مبارزه با ایدز
برنامه های روز ملی پرنده نگری
برگزاری نشست مطبوعاتی با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات به مناسبت هفته جهانی ایدز و به منظور شناسایی انجمن اهسا
برگزاری نشست "کاوشی پیرامون روند روبه‌رشد پدیدۀ همسرکشی" در تهران
برگزاری دومین همایش تعامل سازمان های مردم نهاد جمعیت هلال احمر در ساری
3۰۰ سازمان مردم نهاد: نگذارید طرح تحول سلامت متوقف شود
نشست "خشونت علیه زنان از مجاز تا واقعیت"
نشست "خشونت علیه زنان از خانواده تاجامعه"
35 درصد زنان تحصیلکرده شاغلند
راه‌اندازی مراکز ترک اعتیاد کودکان
مطالبه یک ان‌جی‌او از روحانی: وعده «منشور حقوق شهروندی» را محقق کنید
جوابیه استانداری تهران به گزارش منتشر شده در روزنامه شرق مبنی بر تخریب چادر کپرنشینان در شهرستان قدس