به روز شده در : 1393/04/24
 
آلمان قهرمان جام جهاني فوتبال شد
آلمان قهرمان جام جهاني فوتبال شد

آلمان با گل دقيقه ۱۱۳ بازيكن جوان و ۲۲ ساله اش ستاره چهارم را بر پيراهن خود دوخت. آن ها جام رويايي خود را با قهرماني در برزيل به پايان رساندند تا اولين تيم اروپايي باشند كه در آمريكاي جنوبي قهرمان جهان شده باشند.


 
 
يادداشت
جايگاه مسجد در انقلاب اسلامي
در انقلاب ما نيز با تأسي از سيره و سنت معصومين ‏‏(ع) مسجد چشمه جوشان انقلاب شد و در كوران انقلاب همانند شبكه اي فراگير و منسجم در اطلاع ‏رساني و هماهنگي بين نيروها عمل نموده است كه امروزه علي رغم توسعه فن آوري هاي نوين ارتباطي ‏و اطلاعاتي باز قابل مقايسه و رقابت با شبكه مسجد در دوران انقلاب نيست. در آن زمان پيام هاي ‏حضرت امام و رهبران انقلاب نه تنها سينه به سينه به تمامي رگهاي خروشان جامعه ساري و جاري مي ‏شد اين مسجد بود كه همانند خونهاي جاري قلب انقلاب، سريعاً و در كمترين زمان ممكن وظيفه ارسال ‏و رساندن اين پيامها را به تمامي نقاط از دورترين تا نزديكترين نقطه كشور به عهده داشته است.
10شيوه كلاهبرداري اينترنتي
تبهكاران براي كلاهبرداري ها يا سرقت هاي بزرگ، ديگر ناگزير نيستند با حفر تونل هاي زيرزميني و از كارانداختن آژيرهاي خطر وارد بانك ها شوند و براي گشودن گاوصندوق هاي ثروتمندان، از هفت خوان رمز و راز چشم هاي الكترونيك بگذرند يا احتمالاً با خطر رگبارهاي گلوله هاي محافظان مسلح روبه رو شوند.امروز به جاي اين گونه سرقت هاي كلاسيك، نقابداران دنياي مجازي با فشردن كليدهاي كيبورد كامپيوترها از راه دور گاوصندوق هاي مجازي را در هر نقطه از جهان مي گشايند و ميلياردها دلار از حسابي به حساب ديگر انتقال مي دهند.
منافقين از سوريه چه مي خواهند؟
سركردگان اين گروهك در محاسبات خود به تصور اينكه عاقبت دولت فعلي سوريه در مواجهه با هجوم گروه هاي تروريستي معارض، سقوط خواهد بود، سعي دارند با محوري ترين تشكيلات معارضين در سوريه به توافق رسيده و بعد از كنار رفتن دولت بشاراسد امكان استقرار در اين كشور را براي خود فراهم كنند!
عوامل اصلي گسترش شيعه در ايران چه بود؟
امام رضا(ع) در طول مسير حركت در ايران، احاديثي را از طريق پدرانش نقل مي كرد كه اين بهترين روش معرفي مكتب تشيع و خنثي كننده توطئه هايي بود كه شيعه را خارج از دين مي دانستند.
۷ مناظره معروف امام رضا(ع) با علماي اديان و پيروان مكاتب
ضرت امام رضا(ع) در مدت اقامت كوتاه خويش در مرو با عالمان اديان ديگر مناظرات متعددي داشتند كه از جمله مشهورترين آن ها مناظره با «جاثليق» مسيحي و «رأس الجالوت» يهودي است.
رمز گشايي از اسرار سياسي امام صادق (ع)
جامعه اسلامي در آن دوره "پيشرفت" كرده بود، خليفه اي ساده زيست و علم دوست و مقيد به شرعيات بر سر كار بود ولي امام صادق (ع) بر آن بود كه «شاخص اسلاميّت» نظام، «عدالت» است و «شاخص عدالت»، «رفتار انساني» حكمرانان است، و شاخص رفتار انساني، رعايت «حقوق مردم» و احترام به شخصيت آنان و پرهيز از زبان زور و عنف و دوري از جباريت است. امام(ع)ميزان دينداري خليفه "منصور دوانيقي" را نه در مجالس موعظه، بلكه در سياه چال هاي وحشتناكي مي بيند كه براي مخالفان ساخته است.
 
گزارش
آشنايي با معروف ترين پهلوانان شاهنامه
«شاهنامه» 30 سال زمان مي خواست تا تبديل شود به حماسه ي ملي ايرانيان؛ شاهكاري كه با داستان پردازي ها و حماسه سازي هاي فردوسي حكيم، توانست نام ايران را جاودانه كند.
مختار كه بود و چه كرد؟

مهمترين اقدام مختار، مقابله با سپاه شام بود كه درسال 67 هـ ق بين سپاه او به فرماندهي "ابراهيم بن اشتر" و سپاه شام به فرماندهي "عبيدالله بن زياد" صورت گرفت كه در اين جريان بعضي از اصلي ترين سركردگان و رهبران شام كه مدتها در جنگهاي مختلف عراق، شركت داشتند، مثل عبيدالله بن زياد، حصين بن نميرسكوني، شرجيل بن ذي الكلاع، همگي كشته شدند و بقيه سپاه نيز شكست خورده و فراري و در شهر «موصل» آواره شدند.
 
طنز
 
داستان پر حاشيه دريافت يا انصراف از دريافت يارانه ها موضوعي ست كه به تازگي بازار محافل را به شدت ...
شعر طنز سياهي از ولي بريم نژاد درباره سقوط هواپيماي بويينگ در اروميه
ولي بريم نژاد
 
مقالات
 
معنا شناسي مفهوم بخل در قرآن كريم
در جهاني كه همه جا سخاوت حكمفرماست، بخيل بودن، ناهماهنگي با عالم هستي است. نكوهش بخل و مدح و ستايش سخاوت به طور گسترده در آيات و روايات به چشم مي خورد. در قرآن كريم براي تبيين دقيق اين مفهوم از واژه هاي بخل، شحّ، قتور و ضنين استفده شده است. در اين مقاله با استفاده از بعضي روشهاي معناشناسي (Semantic) واژگان فوق مورد بررسي و تحليل قرار گرفته اند.
 
 
 
 
مقام معظم رهبري: وظيفه شاعر پاسداري از هويت فرهنگي استدر ديدار اهالي فرهنگ و ادب و شاعران پيشكسوت و جوان
مقام معظم رهبري: وظيفه شاعر پاسداري از هويت فرهنگي است
مقام معظم رهبري با اشاره به اوضاع امروز غزه يادآور شدند: گاهي براي كشته شدن يك حيوان در گوشه اي از دنيا چنان جنجال تبليغاتي به راه مي اندازند، اما تهاجم اخير به غزه و كشته شدن بيش از 100 تن كه اغلب آنان نيز كودكان معصوم و مظلوم هستند، نه تنها برايشان اهميتي ندارد بلكه آمريكا و انگيس رسماً از اين حملات حمايت مي كنند.
شكست سه بر صفر برزيل و عنوان سومي براي هلندشكست سه بر صفر برزيل و عنوان سومي براي هلند
برزيل جام جهاني بيستم را با شكست و ناكامي محض به پايان رساند.
هر 3 دقيقه يك حمله به غزه / 121 شهيد در 5 روز بمباران اسرائيلهر 3 دقيقه يك حمله به غزه / 121 شهيد در 5 روز بمباران اسرائيل
گروه هاي مقاومت فلسطيني در غزه به شركت هاي هواپيمايي مسافربري هشدار دادند آنها فرودگاه اصلي اسرائيل يعني فرودگاه بن گوريون شهر تل آويو را مورد هدف قرار مي دهند.
ادعاي مقامات آمريكايي : خلبان هاي ايراني داعش را بمباران مي كنندادعاي مقامات آمريكايي : خلبان هاي ايراني داعش را بمباران مي كنند
يك مقام در وزارت دفاع آمريكا (پنتاگون) اعلام كرد كه از نظر واشنگتن اين خلبان هاي ايراني اند كه مواضع داعش را در عراق بمباران مي كنند، نه خلبان هاي روسي.
شاعران مورد علاقه رهبر انقلاب كدام اند؟شاعران مورد علاقه رهبر انقلاب كدام اند؟
در بين شعرايي كه الآن هستند، چند نفر شاعر خوب داريم. هم شعر غزلي خوب داريم و كساني كه مي گويند، انصافاً خوبند؛ هم شعر نو داريم. در ميان شعراي انقلاب، بعضي ها واقعاً خوب و برجسته اند. به من اجازه بدهيد كه از شعراي معاصر و زنده اسم نياورم.
برزيل يك - آلمان ۷؛ جشنواره گل باورنكردني ژرمن ها براي صعود به فينالجام بيستم در سرزمين فوتبال - برزيل ۲۰۱۴
برزيل يك - آلمان ۷؛ جشنواره گل باورنكردني ژرمن ها براي صعود به فينال
تيم ملي آلمان با پيروزي ۷ بر يك برابر برزيل به فينال جام جهاني ۲۰۱۴ راه پيدا كرد.
رهبر معظم انقلاب اسلامي: دولت را حمايت و تأييد مي كنم/ به تيم مذاكره كننده اعتماد داريمدر ديدار مسئولان و كارگزاران نظام
رهبر معظم انقلاب اسلامي: دولت را حمايت و تأييد مي كنم/ به تيم مذاكره كننده اعتماد داريم
مسئولان و كارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب اسلامي ديدار كردند.
علي لاريجاني؛ در تكاپوي آينده مبهم خودچرا لاريجاني به دنبال حزب است؛
علي لاريجاني؛ در تكاپوي آينده مبهم خود
اگر علي لاريجاني احساس كند كه مي تواند آينده سياسي خود را در جايي حفظ، رشد و به ثبات برساند قطعا تمايل كمتري براي حفظ شرايط موجود خواهد داشت، و در صورت نبود رقيبي براي صندلي شماره يك بهارستان، شرايط به گونه اي ديگر خواهد بود.
براي سال دوم كمربندها را محكم ببنديم تا جبران كمبودهاي سال اول را كنيم/ كارها بايد به مردم واگذار شودرييس جمهور در مراسم افطاري هيئت دولت؛
براي سال دوم كمربندها را محكم ببنديم تا جبران كمبودهاي سال اول را كنيم/ كارها بايد به مردم واگذار شود
روحاني با تاكيد بر تسهيل شرايط براي حضور و مشاركت مردم در اداره امور، تصريح كرد به مردم قول داديم كار مردم را به خود مردم مي سپاريم و هر كاري كه امكان پذير باشد و مردم توان انجام آن را داشته باشند، به آنها واگذار كنيم.
با پول خودروي داخلي، چه خودروي خارجي مي توان خريد؟با پول خودروي داخلي، چه خودروي خارجي مي توان خريد؟
به مناسبت اعلام قيمت هاي جديد خودروهاي توليد داخل خبرنگار فارس در گزارشي به مقايسه قيمتي خودروهاي داخلي با برخي خودروهاي خارجي كه داراي سطح قيمتي نزديك به اين خودروها هستند، پرداخته است.
خلبانان چگونه روزه مي گرفتند؟خلبانان چگونه روزه مي گرفتند؟
خلبانان و رزمندگان براساس فتوا و حكم امام (ره) مي توانستند در شرايط جنگي روزه نگيرند اما برخي خلبانان براي اينكه بتوانند از بركات ماه رمضان بهره مند شوند اقدام به روزه گرفتن مي كردند كه روايت جالبي دارد.
طرح وزارت اقتصاد براي ايرانيان خارج از كشورطرح وزارت اقتصاد براي ايرانيان خارج از كشور
در اين گزارش آمده است ميزان سرمايه هاي مالي ايرانيان مقيم خارج با استناد به نظر مسئول بازرسي و نظارت سازمان نخبگان كشوردر سال 86 بالغ بر 1300 ميليارد دلار و ثروت ايرانيان مقيم آمريكا به تنهايي بالغ بر 900 ميليارد دلار بود
كمك يك و نيم ميليارد ريالي امام خامنه اي براي آزادي زندانيان نيازمندآزادي زندانيان نيازمند
كمك يك و نيم ميليارد ريالي امام خامنه اي براي آزادي زندانيان نيازمند
همزمان با برگزاري بيست و ششمين همايش گلريزان ويژه كمك به آزادي زندانيان نيازمند، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، يك ميليارد و ۵۰۰ ميليون ريال به اين امر خداپسندانه اختصاص دادند
جزييات پيشنهاد 1.4 ميليون يورويي فدراسيون به كي روشجزييات پيشنهاد 1.4 ميليون يورويي فدراسيون به كي روش
در شرايطي كه كارلوس كي روش پنج شنبه پيشنهاد رسمي و مكتوب فدراسيون فوتبال را براي تمديد قراردادش دريافت كرد، آنچه از مفاد قرارداد پيشنهادي به اين مربي پرتغالي برمي آيد به نظر مي رسد او نيمكت تيم ملي ايران را حفظ كند.
عابدزاده: رفاقت با استيلي دليل آمدنم به راه آهن بود/ مربي سختگيري هستمعابدزاده: رفاقت با استيلي دليل آمدنم به راه آهن بود/ مربي سختگيري هستم
مربي دروازه بانان راه آهن خاطر نشان كرد: درخصوص به خدمت گرفتن دروازه بان، مشورت هاي لازم را به استيلي مي دهم و او حرف اول و آخر را مي زند ضمن اينكه براي انتخاب دروازه بان اول در جريان مسابقات ليگ نيزهمين رويه ادامه دارد و سرمربي تيم تصميم نهايي را خواهد گرفت.
فرش دستباف ايراني چطور به خيابان پائوليستا برزيل رسيد؟فرش دستباف ايراني چطور به خيابان پائوليستا برزيل رسيد؟
ما بيش از 25 تكنيسين فرش ايران را در دفاترمان در برزيل مشغول به كار كرديم. حالا ديگر فرش اصيل و دستباف ايراني جايگاه بالايي در خريد هاي تزئيني برزيلي ها دارد. البته ما به دنبال گسترش صادرات فرش از ايران هستيم تا هرچه بيشتر اين هنر ريشه دار ايراني را در بازار آمريكاي جنوبي به فروش برسانيم
روايت 32 سال انتظارروايت 32 سال انتظار
چهاردهم تير 1361 هجري خورشيدي در خاك لبنان چهار ديپلمات ايراني ربوده شدند؛ رخدادي كه رژيم صهيونيستي بازيگر اصلي آن بود تا نشان دهد كه براي رسيدن به اهداف خويش هر جنايتي مي كند.
تطهير بن لادن و القاعده به بهانه جنايات داعشتطهير بن لادن و القاعده به بهانه جنايات داعش
آمريكايي ها همانند هميشه با استفاده از القاعده، به دنبال اجراي نقشه هاي خود در منطقه هستند و اينك باطرح چارچوبمند بودن و انساني نشان دادن القاعده و تطهير اين گروه به دنبال تقويت اين گروه هستند تا افراد بيشتري به اين گروه ملحق شوند و با طرح موضوع تفاوت داعش و القاعده پس از انتشار جنايات گسترده داعش در عراق و سوريه و تنفر افكار عمومي از اينگونه جنايتها و نياز به برخورد جدي تر در ريشه كن كردن القاعده و وابستگان به اين گروه، غرب همچنان به دنبال ادامه سياست "موش و گربه" در مبارزه با تروريسم است
اگر ما نبوديم پيروزي روحاني در انتخابات ممكن نبوداگر ما نبوديم پيروزي روحاني در انتخابات ممكن نبود
عضو شوراي مركزي كارگزاران با بيان اينكه اگر در انتخابات اصلاح طلبان همراه روحاني نبودند، پيروزيش ممكن نبود، گفت: اگر مجددا انتخاباتي بخواهد برگزار شود، روحاني و اصلاح طلبان بايد با هم حركت كنند.
ليگ جهاني واليبال/ سرويس هاي ضعيف كار دستمان داد: لهستان 3 - ايران 1ليگ جهاني واليبال/ سرويس هاي ضعيف كار دستمان داد: لهستان 3 - ايران 1
در جاي جاي بازي، شبكه 3 سيما با ادعاي كيفيت پايين تصاوير ارسالي ، بازي را قطع و تصاوير آهسته نشان مي داد. همچنين بازي با تاخير بر روي آنتن رفت.
 
 
عكس روز
 
طبيعت بهاري خراسان (عكس)
 
 
 
آخرین اخبار
 
كدام خودروها بيشترين مشتري را دارند؟
سرانجام مدير آل اشپورت اعتراف كرد: توپ ها هم مشكل داشتند
درآمد پيامك هاي برنامه فردوسي پور چقدر بود؟ 4 ، 6 يا 8 ميليارد تومان؟
طرح انتقال پايتخت نهايي شد
توصيف تكفيري ها از زبان يك عضو فراري
دختربچه در مراسم دفنش چشم باز كرد
ستاره فوتبال به مالاريا مبتلا شد
سپاه جن در خدمت داعش
حسين فريدون كيست كه كنار دست ظريف مي نشيند؟ /گوش و چشم رييس جمهور آنجاست
واكنش استقلال به قرعه كشي ليگ
بيست اتفاق عجيب در جام جهاني ۲۰۱۴ برزيل
سوتي سنگين ضد پرسپوليسي در مراسم قرعه كشي ليگ / همه حاشيه ها
كفاشيان: احتمالا پنجشنبه با كي روش قرارداد مي بنديم
اين خانم ها كيستند؟ (عكس)
يك سوم موارد آلزايمر قابل پيشگيري است
پول كردستان عراق (عكس)
مراحل بازداشت و آزاد شدن خواننده لس آنجلسي +تصوير
سوال هاي جالب فردوسي پور از مسي
مسي باز هم حالش بد شد، اين بار در بدترين شرايط
معناي سفر برادر رئيس جمهور به محل مذاكرات وين چيست؟
احمدي نژاد در مراسم افطار ولنجك: حرف بزنم بايد اسم بياورم كه صلاح نيست /بعضي ها مي پرسند سه سال ديگه مياييد؟ نمي آييد؟ /آرمان انقلاب اين نبود كه حتما خودمان با حزب مان رئيس شود
مروري بر پرونده هاي فساد مالي نزديكان احمدي نژاد/ از ماجراهاي معاون اول و فساد خيابان فاطمي تا قصه هاي ميلياردر ويولن زن و قاضي سعيد
5 تصوير فوق العاده از وضعيت مسي در زمان اهداي جام
يادي از مرد بزرگي كه ميزبان جام جهاني قبل بود و اينك در ميان ما نيست (عكس)
همسران خبرساز ستاره هاي جام جهاني!+تصاوير
قهرماني آلمان در برزيل در قاب تصوير
ظريف: تا حدي پيشرفت داشته ايم/فردا به گفتگوها با كري ادامه مي دهيم
آغاز پخش آزمايشي شبكه HD در سيما
نيروهاي بعثي عراق از سبيل هاي ديروز تا ريش هاي انبوه امروز
لوازم غيراستاندارد خودرو توقيف شدند
حذف تدريجي يارانه بگيران
مار گيرهاي هندي+تصاوير
قيمت انواع خودرو بي ام و از 250 ميليون تا 1 ميليارد و 450 ميليون توماني + جدول
حضور " مار" در خودرو باعث وحشت راننده شهركردي شد
عكس/ اين دختر مالك رندترين پلاك ايران است
عجيب ترين پاركينگ موتورسيكلت+تصاوير
تصوير ديدار عوامل قند پهلو با رهبر معظم انقلاب
آخرين خبرها از وين؛ ايران: اختلافات عميق است/ امريكا: موضع ايران غيرعملي است
زنان در هنگام ضرورت در جامعه حضور پيدا كنند
درخواست وزير ارشاد از روحاني براي اهتمام به بودجه هاي قرآني
درخواست وزير ارشاد از روحاني براي اهتمام به بودجه هاي قرآني
سعيد شريعتي: برخي با دلواپسي خود به دنبال ژست و مخالف خواني سياسي هستند
كره شمالي بار ديگر 2 موشك كوتاه برد آزمايش كرد
رمضان ماه خودسازي براي دوري كردن از گناه است
ارائه گزارش وضعيت بورس در جلسه غيرعلني مجلس
حيدري: پيشنهاد آلماني برسد از استقلال جدا مي شوم/ كسي نمي تواند براي باشگاه شرط بگذارد
شوراي صنفي كاركنان دانشگاه تهران پيگير حق و حقوق كارمندان است
ايجاد شركت‎هاي دانش‎بنيان مشكلات دانشگاه آزاد لرستان را حل مي كند
تست رايگان مخازن گاز اتوبوس ها و معدوم كردن 400 مخزن
درگيري مستقيم نيروهاي ويژه قسام با كماندوهاي دريايي ارتش صهيونيستي
يك فعال دانشجويي: جلسه با سياسيون نشان دهنده مشورت پذير بودن دولت است
اسكولاري: استعفايم را به رييس آينده فدراسيون فوتبال برزيل مي دهم
مسؤول اداري مالي داعش به هلاكت رسيد
بلندقدترين دختر نوجوان جهان ركورد زد
محكوميت جهاني جنايات صهيونيستها
هزينه سفر احمدي نژاد به نيويورك جه قدر بود؟
جنجال توييت خواننده تركيه اي عليه اسراييل(+عكس)
خانواده مقتول، دانش آموز ملايري را از چوبه دار نجات داد
ميانگين هزينه و درآمد ايراني ها چقدر است؟
عراقچي: پيشرفت نسبتا خوبي داشته ايم/ موضوعات اختلافي مهم همچنان باقي است
نبش قبرهاي آلوده به مواد شيميايي در حلبچه
پليس راهنمايي: تابلوهاي پارك ممنوع كلانشهرها كم شود
ديوان عالي: اظهار نظر كارشناسان لازمه راي به پرونده كهريزك است
توضيحات قاضي سراج درباره خاوري و تغيير قاضي پرونده مهدي هاشمي
نيمار خواهان قهرماني مسي و آرژانتين است
روحاني به كدام امام جمعه اقتدا كرده است؟
سوآرس: بازي و زندگي در بارسلونا روياي من بود
محصولات ارگانيك مملو از آنتي اكسيدان هاي ضد سرطان
ريزش ديوار چاه جان 3 نفر را گرفت
فرق جهادگر و تروريست از نگاه غربي ها!
دستگيري قاتل فراري 30 دقيقه پس از قتل در همدان
«ماجراهاي ملانصرالدين» در راه جشنواره فيلم كودك
واكنش آندو به آخرين اظهار نظر مديرعامل استقلال
گل مسي به ايران در رديف برترين هاي جام بيستم
كشف بطري هاي آب پر از ترياك در ايلام