به روز شده در : 1393/01/25
 
اجراي توافقنامه قضايي ايران و عراق، پايان راه منافقين
اجراي توافقنامه قضايي ايران و عراق، پايان راه منافقين

اعضاي اين گروهك هم در ايران تحت تعقيب قضايي هستند و هم دادگاههاي عراق پس از سرنگوني رژيم صدام بارها آنها را محكوم كرده اند ولي به دليل حمايت برخي دولت هاي غربي از اجراي حكم دادگاهها در عراق خودداري شده است.


 
 
يادداشت
جايگاه مسجد در انقلاب اسلامي
در انقلاب ما نيز با تأسي از سيره و سنت معصومين ‏‏(ع) مسجد چشمه جوشان انقلاب شد و در كوران انقلاب همانند شبكه اي فراگير و منسجم در اطلاع ‏رساني و هماهنگي بين نيروها عمل نموده است كه امروزه علي رغم توسعه فن آوري هاي نوين ارتباطي ‏و اطلاعاتي باز قابل مقايسه و رقابت با شبكه مسجد در دوران انقلاب نيست. در آن زمان پيام هاي ‏حضرت امام و رهبران انقلاب نه تنها سينه به سينه به تمامي رگهاي خروشان جامعه ساري و جاري مي ‏شد اين مسجد بود كه همانند خونهاي جاري قلب انقلاب، سريعاً و در كمترين زمان ممكن وظيفه ارسال ‏و رساندن اين پيامها را به تمامي نقاط از دورترين تا نزديكترين نقطه كشور به عهده داشته است.
10شيوه كلاهبرداري اينترنتي
تبهكاران براي كلاهبرداري ها يا سرقت هاي بزرگ، ديگر ناگزير نيستند با حفر تونل هاي زيرزميني و از كارانداختن آژيرهاي خطر وارد بانك ها شوند و براي گشودن گاوصندوق هاي ثروتمندان، از هفت خوان رمز و راز چشم هاي الكترونيك بگذرند يا احتمالاً با خطر رگبارهاي گلوله هاي محافظان مسلح روبه رو شوند.امروز به جاي اين گونه سرقت هاي كلاسيك، نقابداران دنياي مجازي با فشردن كليدهاي كيبورد كامپيوترها از راه دور گاوصندوق هاي مجازي را در هر نقطه از جهان مي گشايند و ميلياردها دلار از حسابي به حساب ديگر انتقال مي دهند.
منافقين از سوريه چه مي خواهند؟
سركردگان اين گروهك در محاسبات خود به تصور اينكه عاقبت دولت فعلي سوريه در مواجهه با هجوم گروه هاي تروريستي معارض، سقوط خواهد بود، سعي دارند با محوري ترين تشكيلات معارضين در سوريه به توافق رسيده و بعد از كنار رفتن دولت بشاراسد امكان استقرار در اين كشور را براي خود فراهم كنند!
عوامل اصلي گسترش شيعه در ايران چه بود؟
امام رضا(ع) در طول مسير حركت در ايران، احاديثي را از طريق پدرانش نقل مي كرد كه اين بهترين روش معرفي مكتب تشيع و خنثي كننده توطئه هايي بود كه شيعه را خارج از دين مي دانستند.
۷ مناظره معروف امام رضا(ع) با علماي اديان و پيروان مكاتب
ضرت امام رضا(ع) در مدت اقامت كوتاه خويش در مرو با عالمان اديان ديگر مناظرات متعددي داشتند كه از جمله مشهورترين آن ها مناظره با «جاثليق» مسيحي و «رأس الجالوت» يهودي است.
رمز گشايي از اسرار سياسي امام صادق (ع)
جامعه اسلامي در آن دوره "پيشرفت" كرده بود، خليفه اي ساده زيست و علم دوست و مقيد به شرعيات بر سر كار بود ولي امام صادق (ع) بر آن بود كه «شاخص اسلاميّت» نظام، «عدالت» است و «شاخص عدالت»، «رفتار انساني» حكمرانان است، و شاخص رفتار انساني، رعايت «حقوق مردم» و احترام به شخصيت آنان و پرهيز از زبان زور و عنف و دوري از جباريت است. امام(ع)ميزان دينداري خليفه "منصور دوانيقي" را نه در مجالس موعظه، بلكه در سياه چال هاي وحشتناكي مي بيند كه براي مخالفان ساخته است.
 
گزارش
آشنايي با معروف ترين پهلوانان شاهنامه
«شاهنامه» 30 سال زمان مي خواست تا تبديل شود به حماسه ي ملي ايرانيان؛ شاهكاري كه با داستان پردازي ها و حماسه سازي هاي فردوسي حكيم، توانست نام ايران را جاودانه كند.
مختار كه بود و چه كرد؟

مهمترين اقدام مختار، مقابله با سپاه شام بود كه درسال 67 هـ ق بين سپاه او به فرماندهي "ابراهيم بن اشتر" و سپاه شام به فرماندهي "عبيدالله بن زياد" صورت گرفت كه در اين جريان بعضي از اصلي ترين سركردگان و رهبران شام كه مدتها در جنگهاي مختلف عراق، شركت داشتند، مثل عبيدالله بن زياد، حصين بن نميرسكوني، شرجيل بن ذي الكلاع، همگي كشته شدند و بقيه سپاه نيز شكست خورده و فراري و در شهر «موصل» آواره شدند.
 
طنز
 
داستان پر حاشيه دريافت يا انصراف از دريافت يارانه ها موضوعي ست كه به تازگي بازار محافل را به شدت ...
شعر طنز سياهي از ولي بريم نژاد درباره سقوط هواپيماي بويينگ در اروميه
ولي بريم نژاد
 
مقالات
 
معنا شناسي مفهوم بخل در قرآن كريم
در جهاني كه همه جا سخاوت حكمفرماست، بخيل بودن، ناهماهنگي با عالم هستي است. نكوهش بخل و مدح و ستايش سخاوت به طور گسترده در آيات و روايات به چشم مي خورد. در قرآن كريم براي تبيين دقيق اين مفهوم از واژه هاي بخل، شحّ، قتور و ضنين استفده شده است. در اين مقاله با استفاده از بعضي روشهاي معناشناسي (Semantic) واژگان فوق مورد بررسي و تحليل قرار گرفته اند.
 
 
 
 
پاسخ 12 سوال كليدي متقاضيان دريافت يارانهپاسخ 12 سوال كليدي متقاضيان دريافت يارانه
با توجه به آغاز ثبت نام متقاضيان يارانه نقدي در فاز دوم اجراي قانون هدفمند سازي يارانه ها، پايگاه اطلاع رساني دولت به 12 سوال كليدي متقاضيان پاسخ داد.
كارنامه سياه پاكستان در مبارزه با گروههاي تروريستيكارنامه سياه پاكستان در مبارزه با گروههاي تروريستي
پاكستان تلاش دارد تا با بازي كردن به عنوان واسطه بين مقامات اطلاعاتي و سروريس هاي جاسوسي غرب منافع سياسي و اقتصادي خود را در جاهاي ديگر تضمين كند.
تخفيف 15 درصدي بليت قطارهاي نور+ عكستخفيف 15 درصدي بليت قطارهاي نور+ عكس
بليت قطارهاي نور در محورهاي تهران- مشهد و اصفهان- مشهد و بالعكس از تخفيف 15 درصدي برخوردار است.
روزنامه روسي: هواپيماي مالزي در افغانستان استروزنامه روسي: هواپيماي مالزي در افغانستان است
يك روزنامه روسي به نقل از برخي "منابع امنيتي" مدعي شده كه هواپيماي مالزيايي در نزديكي قندهار افغانستان فرود آمده و مسافران آن در سلامت به سر مي برند.
فتواي نوري همداني ،سبحاني ،مكارم شيرازي و علوي گرگاني درباره ثبت نام دريافت يارانهفتواي نوري همداني ،سبحاني ،مكارم شيرازي و علوي گرگاني درباره ثبت نام دريافت يارانه
كساني كه از يارانه نقدي بي نيازهستند اقدام به گرفتن يارانه نكنند./اين قبيل اموال كه در تحت اختيار دولت محترم قرار دارد بيت المال است و لازم است كه مسئولين محترم حكومت اسلامي بيت المال را در راه تامين احتياجات ملت مصروف نمايند.
درخواست ظريف از هموطنان براي ارائه پيشنهاد در زمينه توافق با 1+5درخواست ظريف از هموطنان براي ارائه پيشنهاد در زمينه توافق با 1+5
يك گروه مشورتي حقوقي از اساتيد بسيار معتبر و شناخته شده حقوق بين الملل كه افتخار همكاري با آنها را در دانشگاه داشته ام و نيز از فارغ التحصيلان برجسته دكتراي حقوق بين الملل دانشگاه هاي معتبر داخل و خارج تشكيل داده ام كه در اين امر مهم هيأت مذاكره كننده را ياري كنند.
لغو سفر هيات پارلماني ايران به اروپالغو سفر هيات پارلماني ايران به اروپا
اگرچه قطعنامه هاي صادر شده از پارلمان اروپا عليه جمهوري اسلامي ايران به ويژه در سال هاي اخير بسيار زياد است به طوري كه از سال 2009 تاكنون پارلمان اروپا بيش از 60 قطعنامه عليه جمهوري اسلامي ايران صادر كرده، اما صدور قطعنامه جديد با توجه به انجام سفر اخير شما و گروه پارلماني به ايران و ديدن واقعيت هاي جمهوري اسلامي ايران بسيار غيرمنتظره بوده است. كاظم جلالي رييس گروه پارلماني جمهوري اسلامي ايران و اروپا با انتشار بيانيه اي خطاب به «تاريا كرونبرگ» ضمن اعتراض به قظعنامه ضد ايراني اخير پارلمان اروپا، لغو سفر پيش روي هيات ايراني به اروپا را اعلام كرد.
چند نكته درباره سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهاديچند نكته درباره سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي
آنان هم بايستي با توكّل به خداي متعال و با ‏استمداد از توفيقات و تأييدات الهي و كمك مردمي، مجاهدانه وارد ميدان عمل بشوند؛ هم ‏در زمينه ي اقتصاد و هم در زمينه ي فرهنگ (پيام نوروزي به مناسبت آغاز سال۱۳۹۳)بر اين ‏اساس براي بدست آوردن نتيجه اي در خور شأن مردم و نظام، از يك سو همكاري و ‏هماهنگي بين مسئولين از عالي ترين رتبه گرفته تا مديريت مياني و پايه و نيز بدنه ‏كارشناسي دستگاه هاي اجرايي، قانونگذاري و قضايي نسبت به يكديگر و سرلوحه قرار ‏دادن مديريت جهادي در اداره امور مرتبط و از سويي ديگر ارتباط تنگاتنگ، نزديك و صميمانه ‏مردم با مسئولين و مديران لازم است و آن چه ضريب موفقيت و تحقق شعار سال را بيشتر ‏و مطمئن تر مي كند مشاركت فعالانه مردم در قالب عزم ملي است تا به سهل ترين راه ‏ممكن گام هايي در راه پيشبرد اهداف عالي نظام برداشت و به نكته هدفگذاري شده ‏دست پيدا نمود. ‏
مرزبانان ايراني آزاد مي شوند/ اگر پاكستان نتواند خودمان وارد عمل مي شويممرزبانان ايراني آزاد مي شوند/ اگر پاكستان نتواند خودمان وارد عمل مي شويم
اين سربازان زنده هستند و دستگاه امنيتي پاكستان قول داده است آنها را برگرداند. ايران هم گفته است اگر شما توانش را نداريد خودمان وارد عمل مي شويم .
پيشنهاد جديد درباره منابع طبيعي و محيط زيستپيشنهاد جديد درباره منابع طبيعي و محيط زيست
حالتي از ادغام كه در طرح نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي آمده است ، ادغام دو سازمان و تشكيل معاونت وزير جهاد كشاورزي و سازمان حفاظت محيط زيست و منابع طبيعي است.اين حالت بدترين حالت ممكن بوده كه نه تنها محاسن چنداني ندارد بلكه مملو از معايب مختلف بوده و هيچ كمكي به حل مشكلات محيط زيست و عرصه هاي طبيعي كشور نمي نمايد .
قيمت هتل ها گران نمي شودرييس جامعه هتلداران كشور؛
قيمت هتل ها گران نمي شود
به هيچ عنوان در سال جاري با افزايش قيمت مواجه نبوده و براساس هماهنگي ها در سال آينده نيز قيمت هتل هاي كشور افزايش نخواهد يافت. البته بايد اعلام كرد كه در سال 91 به نسبت سال 90 بالغ بر 20 تا 25 درصد قيمت هتل ها افزايش يافته است و باز هم بايد گفت كه درصورت تخلف مجمع با متخلفين برخورد خواهد كرد. البته اميد است با توجه به بالارفتن ميزان تورم در كشور و همچنين افزايش محصولات مورد نياز و مصرف هتل ها بخصوص در بخش انرژي در اواسط سال 93 قيمت تا حدودي افزايش يابد چراكه هتلداران اكنون در اين زمينه با مشكلاتي مواجه هستند.
توافقات هسته اي يا شكست اطلاعاتي؟!دليل تغيير راهبرد ترور موساد ؛
توافقات هسته اي يا شكست اطلاعاتي؟!
يكي از نكات مهم ديگري كه از اين گفتگو مي توان دريافت اينكه پس از دستگيري عوامل تروريستي شهادت دانشمندان هسته اي توسط نهادهاي امنيتي كشورمان و ضربه مهلك بر پيكره موساد و سيا اين سرويس هاي جنايت و ترور بر قدرت نهادهاي امنيتي كشور مان اذعان و از ترس به دام افتادن عواملشان در كشور و شكست شيوه هاي رايج موساد در حذف فيزيكي ، تغيير شيوه اقداماتشان را در دستور كار قرار دادند.
روحاني: تهاجم نمي كنيم و تهاجم نمي پذيريمروحاني: تهاجم نمي كنيم و تهاجم نمي پذيريم
رئيس جمهور با اشاره به اهميت وجود امنيت، گفت: بدون امنيت تقريباً هيچ حركت مهمي در يك جامعه امكان پذير نيست و اگر هم باشد همراه با هزينه هاي گزاف خواهد بود.
چه كساني در سال جديد يارانه نمي گيرند؟چه كساني در سال جديد يارانه نمي گيرند؟
با نزديك شدن به زمان توزيع پرسشنامه ثبت نام دوباره براي دريافت يارانه نقدي در روزهاي آينده، گمانه زني درباره تعيين سقف درآمد خانوارها به عنوان معيار ثبت نام يا عدم ثبت نام قوت گرفته است.
هشدارهاي پليس فتا درباره  خريدهاي اينترنتيهشدارهاي پليس فتا درباره خريدهاي اينترنتي
عرفاني خاطرنشان كرد: شهروندان به هنگام استفاده از خدمات اينترنتي بانك ها و موسسات مالي يا خريدهاي اينترنتي، از ذخيره كردن نام كاربري و رمزعبور در رايانه خودداري و از صفحه كليد مجازي استفاده كنند.
نماينده ايرانشهر: مرزبانان ايراني آزاد شدند/ دادستاني: نه تاييد مي كنم نه تكذيبنماينده ايرانشهر: مرزبانان ايراني آزاد شدند/ دادستاني: نه تاييد مي كنم نه تكذيب
نماينده مردم ايرانشهر گفت: آزادي سربازان ايراني قطعي است اما نحوه و يا جزيياتش تا ساعاتي ديگر مشخص و اعلام خواهد شد.
خط آهن محور اصلي توسعه حمل و نقل چندوجهيخط آهن محور اصلي توسعه حمل و نقل چندوجهي
قائم مقام وزير راه و شهرسازي در امور هوانوردي و هواشناسي با تاكيد بر اينكه بايد فضاي مناسب كسب و كار در حمل و نقل چندوجهي ايجاد شود گفت: محور اصلي توسعه حمل و نقل چندوجهي خط آهن است.‏
تكذيب ورود گوشت ، گندم و برنج آلودهمسئولان در گفت و گو با سايت وطن اعلام كردند:
تكذيب ورود گوشت ، گندم و برنج آلوده
يك كانتينر توليد آزمايشي قرار است از اوكراين به ايران ارسال شود كه اين مهم تا به امروز انجام نشده است و بايد به اين نكته اشاره كرد كه تنها 9 كيلو گرم گوشت قرمز توليد كشور اوكراين جهت بررسي به سازمان انرژي اتمي تحويل داده شده بود كه براساس تحقيقات كارشناسان اين سازمان هيچ مواد راديو اكتيو در آن مشاهده نشده است و جواب آزمايش ها بطور كلي منفي بوده است.
حمايت ۱۲۵ نماينده مجلس از عملكرد صندوق رفاه وزارت علومحمايت ۱۲۵ نماينده مجلس از عملكرد صندوق رفاه وزارت علوم
۱۲۵ نماينده مجلس از عملكرد صندوق رفاه وزارت علوم طي نامه اي حمايت كردند.
چگونه گره مشكلات اقتصادي ايران باز مي شود؟چگونه گره مشكلات اقتصادي ايران باز مي شود؟
در ايران بخش خصوصي تنها يك نماد، يك اسم و يك شعار است. چرا تا به امروز دولتي هاي سابق بيش از فعالان واقعي بخش خصوصي در اتاق بازرگاني هاي سراسر كشور حضور فعال دارند، به طوري كه شخصي از دولت به مدت چند سال رييس اتاق بازرگاني ايران و فرد ديگري سكان دار اتاق بازرگاني تهران مي شود.
 
 
عكس روز
 
ساخت و ساز غير مجاز در شاليزار هاي مازندران
 
 
 
آخرین اخبار
 
آبروي فرهنگ ايران درگرو يك جنازه !
عروس اوكرايني؛ كلاهبرداري آنلاين!
چند هزار ايراني در نوروز به استانبول سفر كردند؟
توضيحات محسني اژه اي درباره پرونده احمدي نژاد
روايت شاكي احمدي نژاد از روز حادثه
امام جماعتي كه گروه "راك " تشكيل داده است (+عكس)
عراقچي: قسط چهارم دارايي هاي بلوكه شده ايران واريز شد
نامه درخواست فراي و موافقت احمدي نژاد با دفن او در اصفهان
وزير نفت: سالانه 9 ميليارد متر مكعب گاز در ايران گم شده است
هديه ويژه به زنان ايراني همزمان با آغاز هفته زن
وزير ارتباطات: ثبت نام كنندگاني كه پيامك تائيد يارانه نگرفته اند نگران نباشند
فرمانده ناجا: نقص اتوبوس هاي اسكانيا هنوز رفع نشده است
نظر وزارت ارتباطات درباره فيلتر شبكه هاي اجتماعي
اعتراض جالب به نقص فني خودروي فورد (+عكس)
پيش بيني وضعيت هواي تهران در روزهاي آينده
سفر 2 دختر نوجوان اتريشي براي جنگ در سوريه
پيشنهاد ايران براي تاسيس سازمان همكاري خزر
بررسي قراردادهاي بازيكنان فوتبال در سازمان بازرسي كل كشور
تمديد قرار بازداشت موقت بابك زنجاني
زنگ خطر استعمال مواد مخدر در كودكان و نوجوانان به صدا درآمد!
در خوردن نوبرانه بهار احتياط كنيد!
استقبال اهوازي ها از فولاد خوزستان (عكس)
بي ام و 500 هزار خودرو را فراخواند
210 هزار ايراني پشت ميله ها/ استان تهران با 32 هزار زنداني بيشترين محبوس را دارد
معرفي پايدارترين نظام هاي بازنشستگي در جهان
هزينه روزانه براي جمع آوري زباله هاي تهراني ها
معاون رييس جمهور: تاكنون ميليون ها نفر از دريافت يارانه نقدي انصراف داده اند
پيش فروش رنو تندر 90 / تحويل شهريور 93
وزارت نيرو: واردات آب از كشورهاي همسايه در حال بررسي است
آيا فوتباليست معروف قاتل فرزندش را مي بخشد؟
شكايت مهاجم استقلال از پرسپوليس
فردا ماه مي گيرد
دستگيري مردي كه عاشق «زباله ها» است (+عكس)
پيشنهاد معاون رئيس جمهور براي بازديد از بند زنان و عفو تعدادي از محكومان
تعويق سوال مجلس از وزير ارشاد درباره ديدارش با خاتمي
نامه ظريف به رئيس دفتر رئيس جمهور براي دفن فراي در اصفهان/موسوي بجنوردي:او بزرگ ترين ايران شناس جهان بود
مديران دولتي يارانه نقدي نگيرند
7 ملي پوش پرسپوليس ممنوع الخروج شدند
نيمي از سيم كارت هاي كشور خاموشند
اتحاديه املاك تهران: اكنون زمان خوبي براي خريد خانه است
شروط و نحوه صدور دفترچه بيمه همگاني رايگان
ناشناخته بودن مبل قالي كرمان در دنيا (+عكس)
آملي لاريجاني: در ايران هيچ تعرضي به بهاييان به صرف بهايي بودن نشده است
آژانس بين المللي انرژي اتمي: توافق هسته اي ايران طبق برنامه اجرا شده است
ديدار كاركنان سازمان انرژي اتمي با رهبري
توضيح وزارت ارشاد درباره بازي رايانه اي ترور موسوي و كروبي
مخالفت نماينده اصفهان با دفن ايران شناس آمريكايي
هزينه وام مسكن چقدر است؟
مقبره مولانا در قونيه (عكس)
امضاي توافقنامه استرداد مجرمان در سفر پورمحمدي به عراق
اعلام مهلت معرفي مشمولان خدمت سربازي
مجازات برلوسكوني: كار در مركز سالمندان معلول!
افزايش ملاقت هاي خصوصي در زندان اوين تهران
وزير دادگستري: رويانيان پرونده دارد اما بازداشت نشده است
مكارم شيرازي: ما نگفته ايم دريافت يارانه حرام است
تجارت برخي وزراي دولت قبل در استان هاي مختلف عراق!
وزير كار: از امروز همه ايرانيان بيمه مي شوند
اعلام قيمت جديد گاز مايع و نفت سفيد
ارائه تسهيلات به انصراف دهندگان يارانه نقدي/ اختلالات سايت رفاهي رفع شد
معصومه ابتكار در حادثه رانندگي زخمي شد
پوستري جالب براي مقابله با حملات آمريكا(+عكس)
هيات پارلماني سوئيس به تهران مي آيد
تعليق مجوز 108 دفتر خدمات مسافرت هوايي در كشور
ديدار روحاني و رئيس جمهور آذربايجان
تخفيف 30 درصدي براي ورود زنان خانه دار به دانشگاه آزاد
دردسر شناسنامه براي عروس 13 ساله
زلزله 2.8 ريشتري در اهواز
جزئيات حادثه رانندگي معصومه ابتكار
علت اصلي تصادفات در نوروز چه بود؟
باز نشر تصاويري از خواب نمايندگان در اعتراض به تنبيه مرزبانان
درگذشت يك بازيگر سينما و تلويزيون (+عكس)
محروميت هافبك پرسپوليس منتفي شد
تغيير كاربري ساختمان سراي روزنامه نگاران ايران
اعلام مراكز ثبت نام يارانه در تهران
چه كساني به يارانه نه گفتند؟