به روز شده در : 1395/05/07
رسانه خبری سازمان های غیر دولتی ایران
 
آموزش عنصر اصلی ریشه کنی فقر در جامعه است
رضا درمان:
آموزش عنصر اصلی ریشه کنی فقر در جامعه است

مدیرعامل جامعه یاوری فرهنگی گفت: اصلی ترین راه فقر زدایی، توسعه آموزشی است.


 
 
يادداشت
مفاهيم سمن
سازمان مردم‌نهاد يا سمن‌ (NGO) به سازماني اشاره مي‌كند كه مستقيما بخشي از ساختار دولت محسوب نمي‌شود اما نقش بسيار مهمي به‌عنوان واسطه بين فرد‌فرد مردم و قواي حاكم ايفا مي‌كند.
چگونگي و چيستي سازمانهاي مردم نهاد (NGO)
سازمانهاي مردم نهاد يا (NGO) ها نامي است كه زياد به گوش مي خورد و در كشورهاي مختلف با توجه به فرهنگ هاي موجود در هر كشور حول محور هاي مختلف شكل مي گيرد.
آسيب شناسي فعاليت سمن‌ ها در جامعه ايران
سازمان‌ها مردم نهاد در ايران به لحاظ ساختاري فقط در موضوعات خاصي مي‌توانند ورود كنند چرا كه جامعه ايران در بسياري از مسائل، سازو كارهاي دروني خود را دارد. سمن ها ريشه در تاريخ و فرهنگ غرب دارند و معمولا در بين اقشار متمايل به فرهنگ غرب زودتر جاي خود را باز مي‌نمايند. يكي از اولي‌ترين انحرافات سمن‌ها در ايران انتقال مطالبات و خواسته ها به سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانه است.
كاركردهاي سازمان‌هاي غيردولتي در پيشگيري از ناهنجاريهاي اجتماعي
نشانه‌هاي اعتياد به فضاي مجازي
افراد معتاد به اينترنت و شبكه‌هاي اجتماعي از زندگي روزمره خانوادگي، اجتماعي و شغلي دور مي‌شوند، وابستگي‌شان به اينترنت روز به روز بيشتر مي‌شود، اگر از آن استفاده نكنند، افسرده و دچار اضطراب مي‌
 
گزارش
مفاهيم سازمان هاي مردم نهاد
اگرچه انجمن‌هاي داوطلبانه شهروندان در سراسر تاريخ وجود داشته‌اند اما سازمان‌هاي غيردولتي در 2قرن اخير توسعه يافته‌اند. يكي از نخستين سازمان‌هاي اين‌چنيني، صليب سرخ جهاني است كه در سال ۱۸۶۳ تأسيس شد. و عبارت «سازمان‌هاي غيردولتي» با تأسيس سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۵ به وجود آمد.
دستورالعمل اجرايي انتخاب نماينده سمن ها در هيات هاي نظارت بر تأسيس و فعاليت سازمانهاي مردم نهاد

آشنايي با معروف ترين پهلوانان شاهنامه

«شاهنامه» 30 سال زمان مي خواست تا تبديل شود به حماسه ي ملي ايرانيان؛ شاهكاري كه با داستان پردازي ها و حماسه سازي هاي فردوسي حكيم، توانست نام ايران را جاودانه كند.
 
طنز
 
داستان پر حاشيه دريافت يا انصراف از دريافت يارانه ها موضوعي ست كه به تازگي بازار محافل را به شدت ...
شعر طنز سياهي از ولي بريم نژاد درباره سقوط هواپيماي بويينگ در اروميه
ولي بريم نژاد
 
مقالات
 
معنا شناسي مفهوم بخل در قرآن كريم
در جهاني كه همه جا سخاوت حكمفرماست، بخيل بودن، ناهماهنگي با عالم هستي است. نكوهش بخل و مدح و ستايش سخاوت به طور گسترده در آيات و روايات به چشم مي خورد. در قرآن كريم براي تبيين دقيق اين مفهوم از واژه هاي بخل، شحّ، قتور و ضنين استفده شده است. در اين مقاله با استفاده از بعضي روشهاي معناشناسي (Semantic) واژگان فوق مورد بررسي و تحليل قرار گرفته اند.
 
 
 
 
60درصد از فارغ التحصیلان در دانشگاه ها دختران هستند/ ویژگی های فردی افراد موجب حضور آنها در حوزه کارآفرینی می شود/ 14.4 درصد از کل زنان جامعه شاغل بوده و در عرصه اقتصادی فعالیت دارنددر میزگرد تخصصی "بررسی چالش های زنان کارافرین و راه های برون رفت" مطرح شد:
60درصد از فارغ التحصیلان در دانشگاه ها دختران هستند/ ویژگی های فردی افراد موجب حضور آنها در حوزه کارآفرینی می شود/ 14.4 درصد از کل زنان جامعه شاغل بوده و در عرصه اقتصادی فعالیت دارند
میزگرد تخصصی بررسی چالش های زنان کارآفرین و راه های برون رفت با حضور اعضای انجمن زنان کارآفرین و فعالان حوزه زنان با بررسی چالش های کارآفرینی زنان به مناسبت روز ملی کارآفرینی بعد از ظهر دیروز در تهران برگزار شد.
15 نوع بیماری اختلال انعقادی وجود دارد که در ادبیات رسانه ای به آن هموفیلی گفته می شود/بیماری هموفیلی ناشی از کمبود فاکتور 8 و 9 در خون است/ حمایت های اجتماعی و رفاهی در کنار حمایت های درمانی برگشت پذیری بیماران به جامعه را افزایش می دهدمدیرعامل کانون هموفیلی ایران به مناسبت هفته هموفیلی ها در گفتگو با وطن :
15 نوع بیماری اختلال انعقادی وجود دارد که در ادبیات رسانه ای به آن هموفیلی گفته می شود/بیماری هموفیلی ناشی از کمبود فاکتور 8 و 9 در خون است/ حمایت های اجتماعی و رفاهی در کنار حمایت های درمانی برگشت پذیری بیماران به جامعه را افزایش می دهد
مدیر عامل کانون هموفیلی ایران گفت: دسترسی بیماران هموفیلی به دارو در سطح کشور به ثبات رسیده است که احقاق حق بیماران را در اولویت اصلی کانون قرار داده است و حمایت های رفاهی و اجتماعی در کنار حمایت های درمانی در دستیابی بیماران به حقوق اولیه خود راه گشا است که برگشت پذیری این افراد را به زندگی روزمره و عادی را قابل لمس تر می کند.
نشست "بررسی سازو کارهای اجرایی شیوه نامه تحصیل کودکان مهاجر و پناهنده در مدارس دولتی " برگزار شدنشست "بررسی سازو کارهای اجرایی شیوه نامه تحصیل کودکان مهاجر و پناهنده در مدارس دولتی " برگزار شد
انجمن حامی، با توجه به ابلاغ شيوه نامه و دستور العمل ثبت نام و ادامه تحصيل دانش آموزان اتباع خارجي از طرف مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور وزارت اموزش و پرورش ، در راستاي اجرايي شدن مصوبه هيات محترم وزيران ، نشست "بررسی سازو کارهای اجرایی شیوه نامه تحصیل كودكان مهاجر و پناهنده در مدارس دولتی" با حضور جمعی از صاحب نظران و فعالین حوزه آموزش کودکان و نوجوانان عصر دیروز در دفتر مرکزی این انجمن برگزار کرد.
با تحکیم بنیان خانواده می توان آسیب های اجتماعی را کاهش داد/ سلامت جامعه با محوریت زنان قابل دسترس است/ تغییر نگاه و رویکرد ذهنی جامعه از طریق خانواده امکان پذیر استمهدی امیدی جعفری:
با تحکیم بنیان خانواده می توان آسیب های اجتماعی را کاهش داد/ سلامت جامعه با محوریت زنان قابل دسترس است/ تغییر نگاه و رویکرد ذهنی جامعه از طریق خانواده امکان پذیر است
مدیرعامل گروه ورزش خانواده گفت: آسیب های اجتماعی امروزه در سطح عمومی جامعه از کنترل خارج شده است و برای مبارزه با آسیب های اجتماعی باستی بنیان خانواده در سطح گسترده تحکیم شود و گروه ورزش خانواده با اجرای برنامه های متنوع تفریحی و فرهنگی در چهارچوب خانواده تلاش دارد تا نشاط و سلامتی را در جامعه افزایش دهد.
چرایی و چیستی کنفرانس بین المللی روبان قرمزبهاره چیت ساز:
چرایی و چیستی کنفرانس بین المللی روبان قرمز
مراسم روبان قرمز (Red Ribbon Award) هر دوسال یکبار در ماه جولای توسط برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمينه ايدز (UNAIDS) در کشورهای مختلف برگزار می شود امسال این کنفرانس از 18 تا 22 ماه جولای در آفریقای جنوبی برگزار شد و باشگاه یاران مثبت تهران به عنوان برنده جایزه روبان قرمز سال 2016 در بیست و یکمین کنفرانس بین المللی ایدز معرفی شد.
آسیب های اجتماعی ناشی از ساختارهای اجتماعی نامناسب و نابرابری های نهادینه شده استآسیب های اجتماعی ناشی از ساختارهای اجتماعی نامناسب و نابرابری های نهادینه شده است
مدیرعامل موسسه ارتقای کیفیت زندگی زنان آتنا گفت: متاسفانه به دلیل کاهش بودجه آموزش و پرورش،حرکت به سوی خصوصی سازی و در نتیجه محدود کردن نهاد مشاوره به مقطع اول متوسطه،فرصت مشاوره و مددکاری اجتماعی در مدارس که اولین و مهمترین محل پیشگیری،شناسایی و ارجاع آسیب ها هستند، از دست رفته و این تنها یک نمونه از مواردی است که نشان می دهد عوامل اصلی افزایش آسیب های اجتماعی در کشور، ساختارهای نامناسب اجتماعی و خلاهای قانونی و مدیریتی است که موجب شیوع و تغییر الگوی آسیب ها از سنین پایین در کشور شده است.
اثر بخشی فعالیت های محیط زیستی با یگانگی و نهادینگی افزایش پیدا می کند/ آموزش در فرایند شکل گیری شخصیت افراد تا 8 سالگی موثرتر از سایر سنین است/یگانگی افراد در فعالیت های اجتماعی تاثیر مضائف دارد.حمید توسلی:
اثر بخشی فعالیت های محیط زیستی با یگانگی و نهادینگی افزایش پیدا می کند/ آموزش در فرایند شکل گیری شخصیت افراد تا 8 سالگی موثرتر از سایر سنین است/یگانگی افراد در فعالیت های اجتماعی تاثیر مضائف دارد.
دبیر انجمن طبیعت گران برنا گفت: انجمن از سال 87 فعالیت های خود را بر روی کودکان متمرکز کرده است و مسائل محیط زیستی را در قالب کودکانه به فرزندان آینده جامعه ارائه می کند که اثر بخشی این افراد در جامعه محلی و اطرافیان در حوزه محیط زیست افزایش پیدا کند.
"موسسه مهر آئین"، بنیانگذار نخستین "مدرسه بیمارستان" کشور"موسسه مهر آئین"، بنیانگذار نخستین "مدرسه بیمارستان" کشور
مدیرعامل "موسسه مهر آئین" گفت:"موسسه آینده سازان مهر آئین" قرار است برای اولین بار در کشور مدرسه بیمارستان (Hospital School) در بیمارستان طبی کودکان تهران راه ندازی کند
ظرفیت سمن‌ها  ضرورت بهره‌مندگیری از آن در مدیریت چالش‌های اجتماعیظرفیت سمن‌ها ضرورت بهره‌مندگیری از آن در مدیریت چالش‌های اجتماعی
معاون سیاسی، امنیتی استاندار قزوین با اشاره به اینکه آموزش نقش مهمی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارد، بر ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت سمن‌ها در مدیریت چالش‌های اجتماعی تأکید کرد.
دانش تاریخی و فرهنگی کشور مغایر با مدیریت فعلی در حوزه آب است/ حفظ محیط زیست در کنار توسعه آینده کشور را می سازد/ آلودگی آب تغییرات نسلی را تحت تاثیر قرار می دهددانش تاریخی و فرهنگی کشور مغایر با مدیریت فعلی در حوزه آب است/ حفظ محیط زیست در کنار توسعه آینده کشور را می سازد/ آلودگی آب تغییرات نسلی را تحت تاثیر قرار می دهد
مدیر عامل انجمن بچه های آب گفت: آب یک مسئله سیاسی نیست ولی با گذشت زمان سیاسی شده است و اگر به جریان آب آلودگی و خسرانی وارد شود بازتآب آن را در زندگی لمس خواهد شد جهان هستی دارایی نظم طبیعی است و دخالت بدون تامل در این نظم آثار غیر قابل برگشت برای نسل بشری دارد.
طب اطفال نیاز به توجه خیرین و فعالان اجتماعی دارد/ اولین بیمارستان جراحی های تخصصی کودکان در تهران ساخته می شودمریم مرعشی:
طب اطفال نیاز به توجه خیرین و فعالان اجتماعی دارد/ اولین بیمارستان جراحی های تخصصی کودکان در تهران ساخته می شود
مدیرعامل موسسه خیریه زنجیره امید گفت : این موسسه با مشارکت خیرین و وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی کشور، بیمارستان 540 تختخوابی کودکان درمدت 52 ماه ساخته و به بهره برداری خواهد رسید.
قدرت بسیج عمومی بالایی در نهادهای مدنی وجود دارندبررسی وظایف و رسالت‌های‌ سازمان‌های مردم‌نهاد؛
قدرت بسیج عمومی بالایی در نهادهای مدنی وجود دارند
هلال‌احمر یک نهاد ‌عمومی است که در کار دفاع مدنی کارایی موثری دارد نهاد مدنی می‌تواند در جلب مشارکت عمومی نقش موثری داشته ‌باشد در نهادهای مدنی صداها بیشتر شنیده می‌شود بعضی از موسسات که امروزه به یک غول اقتصادی بدل شده‌اند، با سوءاستفاده از مفهوم نهاد مدنی رشد کرده‌اند
دوران طلایی فعالیت انجمن فرا رسیده است/ دولت از سازمان های مردم نهاد حمایت جدی به عمل می آورد/ در دو سال و نیم گذشته 290 انجمن مجوز فعالیت دریافت کرده اندسیاوش شهریور:
دوران طلایی فعالیت انجمن فرا رسیده است/ دولت از سازمان های مردم نهاد حمایت جدی به عمل می آورد/ در دو سال و نیم گذشته 290 انجمن مجوز فعالیت دریافت کرده اند
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: سازمان های مردم نهاد یک از مهمترین، اساسی ترین و زیر ساختی ترین بخش توسعه اجتماعی کشور هستند که در 10 سال گذشته با چالش های زیادی روبرو شده اند که در دولت جدید با رویکرد همکاری با NGO ها دوران طلایی فعالیت آنها آغاز شده است.
پویش مردمی "من خانواده‌ام را دوست دارم" برای اولین بار در قزوین راه‌اندازی شدپویش مردمی "من خانواده‌ام را دوست دارم" برای اولین بار در قزوین راه‌اندازی شد
دبیر کارگروه حجاب و عفاف استان قزوین عنوان کرد: پویش مردمی" من خانواده‌ام را دوست دارم" با همکاری 10 سمن در استان و تعدادی از سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی طی 20 جلسه کاری ایجاد شد تا نکات مهم در حمایت خانواده برای شهروندان در آن اطلاع رسانی شود.
در جلسه ماهانه انجمن حمایت از حقوق کودکان نشست سمن نگاری برگزار شددر جلسه ماهانه انجمن حمایت از حقوق کودکان نشست سمن نگاری برگزار شد
عصر دیروز جلسه ماهانه انجمن حمایت از حقوق کودکان با موضوع سمن نگاری برگزار شد و سازمان های مردم توسط فعالان اجتماعی از درون و بیرون مورد بررسی قرار گرفت.
ارگان های دولتی از حامیان حقوق حیوانات حمایت نمی کند/ افراد به نسبت توان و درک به حمایت از حیوانات می پردازند/ تصویب قانون رفتار با حیوانات آزار و اذیت حیوانات را کاهش می دهدارگان های دولتی از حامیان حقوق حیوانات حمایت نمی کند/ افراد به نسبت توان و درک به حمایت از حیوانات می پردازند/ تصویب قانون رفتار با حیوانات آزار و اذیت حیوانات را کاهش می دهد
فعال حقوق حیوانات و مدیر اجرای نقاهتگاه مریم صانعی در گفتگو با وطن گفت: رفتار و فعالیت های حامیان حقوق حیوانات قطعا توسط حکومت دیده می شود و تصویب قانون حمایت از حیوانات، واکنش ها، تندروی ها و سود جویی افراد را کاهش داده و از سوی دیگر موجب کاهش آسیب های جدی به محیط زیست و جامعه می شود.
تغییر ترکیب جنسی و سنی مصرف دخانیات در کشور هشدار جدی افزایش معضلات اجتماعی در جامعه استعلی عطا طاهری؛
تغییر ترکیب جنسی و سنی مصرف دخانیات در کشور هشدار جدی افزایش معضلات اجتماعی در جامعه است
مدیر اجرایی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران در گفتگو با وطن گفت؛ در یک دهه گذشته الگوی مصرف دخانیات از لحاظ سنی و جنسی به جوانان و زنان تغییر کرده است و با ایجاد انگیزه ترک به همراه حفظ پایداری افراد و انتقال تجربه توسط این افراد می توان امیدوار بود که در آینده رویکرد مثبت به دخانیات در سطح جامعه تغییر پیدا کرده و روند نزولی پیدا کند.
امیر ممبینی سفیرنفس امروز به تهران رسید + تصاویرامیر ممبینی سفیرنفس امروز به تهران رسید + تصاویر
امیر ممبینی از اعضای انجمن زیست پویان رامهرمز که برای رساندن پیام مردم خوزستان به مسولان کشوری با دوچرخه عازم تهران شده بود که امروز ظهر به تهران رسید.
علی تقیان: حمایت مالی از سمن‌های جوانان ضرورت فعالیت آنهاستعلی تقیان: حمایت مالی از سمن‌های جوانان ضرورت فعالیت آنهاست
مدیر انجمن سفیران اعتلای اندیشه گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه ضرورت حمایت از جوانان از سوی همه دستگاه‌ها لازم است آنها از سمن‌های جوانان حمایت‌های مالی، مادی و معنوی کنند.
لایحه حمایت حقوقی از محیط بانان به زودی نهایی می شود/ رویکرد دولت تسهیل فعالیت سمن ها است/ تعامل با جوامع محلی در اولویت سازمان/ رونمایی از منشور فعالیتهای مدنی در حوزه محیط زیستنشست نمایندگان سمن های محیط زیستی با ابتکار برگزار شد؛
لایحه حمایت حقوقی از محیط بانان به زودی نهایی می شود/ رویکرد دولت تسهیل فعالیت سمن ها است/ تعامل با جوامع محلی در اولویت سازمان/ رونمایی از منشور فعالیتهای مدنی در حوزه محیط زیست
معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: لایحه ای برای بازنگری در شرایط محیط بانی در کشور و برخورداری محیط بانان از حمایت های قانونی و قضایی بیشتر از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به زودی تقدیم دولت خواهد شد .
 
 
عكس روز
 
گزارش تصویری ازبرنامه روز کودک کانون هموفیلی ایران
 
 
 
آخرین اخبار
 
رشد 280 درصدی صدور مجوز انجمن های غیر دولتی کردستان در دولت یازدهم
برگزاری کارگاه آموزش حقوق کودک با موضوع حمایت از حقوق کودک در پرتو قوانین کیفری داخلی در اصفهان
شهریه نامتناسب و شرایط اقتصادی دلایل عمده عدم گرایش مردم به انجام ورزش است
۶۰سازمان مردم نهاد فعالیت رسمی خود را در جنوب تهران آغاز کردند/ حمایت از کودکان کار یکی از مهمترین اقدامات سمن ها در جنوب تهران بود
درخواست جرم زادیی از دستفروشی
خانه سمن های استان زنجان تا پایان شهریور سال جاری راه اندازی می شود
همایش توانمندسازی سازمان های مردم نهاد آذربایجان شرقی برگزار شد
برگزاری جشنواره الگوهای موفق مشارکت مردمی در حوزه محیط زیست
کارگاه آموزشی فعالان سازمان های مردم نهاد برگزار می شود
شصت سمن در شهرستان ری ساماندهی شد
شبکه‌های تخصصی در حوزه هنر تشکیل شود
دستاورد مهم دولت رشد 150درصدی سمن ها در البرز است
درخواست مشارکت سازمان های مردم نهاد در تصمیم گیری ها
ضرورت تشکیل مجمع سمن های جوانان در استان سمنان
سمن های استان کرمانشاه برای پاکسازی فیلتر سیگار گردهمایی برگزار می کنند
طرح آموزش متمرکز توانمند سازی سمن های استان خراسان رضوی برگزار می شود
آغاز همکاری سمن ها و دانشگاه آزاد در استان مرکزی
نشست "بررسی و جایگاه سمن ها در حفاظت از محیط زیست " برگزار می شود
بروکراسی اداری معضل جدی همکاری سازمان های مردم نهاد با ارگان های دولتی
راه‌اندازی بنگاه‌های دانش‌بنیان در حوزه محیط زیست استان
نشست ملی سمن‌های زنان در نیمه دوم امسال برگزار می شود
دوره آموزشی تنوع زیستی برگزار می شود
ضرورت شفافیت، پاسخگویی و پذیرش نظارت همه ذینفعان در امور خیریه
برگزاری کارگاه آموزشی آینده جنگل ازدیدکودک و نوجوان
مهلت فراخوان دریافت چکیده مقالات " همایش ملی فرصت ها و چالش های فضای مجازی با رویکرد پیشگیری و ارتقای سلامت" تمدید شد
ثبت نام توانیابان (معلولین جسمی-حرکت) در دانشگاه آغاز شد
آغاز به کار کنگره جهانی هموفیلی در اورلاندو آمریکا با حضور نماینده ایران
سازمان‌های مردم نهاد با موضوع فضای مجازی در همدان ایجاد می‌شود
رایزنی مولاوردی با جهانگیری برای حذف تبعیض جنسیتی از آزمون استخدامی
ثبت 19 طلاق در هر ساعت در کشور/ خانه‌های امن در ۱۸ استان احداث می شود
ورود سمن ها به بحث بازشناسی هویت تاریخی در اردبیل
60 سمن در جنوب تهران ساماندهی شد
برگزاری نشست هم فکری سمن ها و مسئولان اداره کل میراث فرهنگی هرمزگان
۸۰ درصد فعالیتهای مبارزه با موادمخدر را سمن ها انجام می دهند
جلسه تبادل تجربیات گروه های فعال محلی زنان در حوزه بازیافت و پسماند برگزار شد
میزگرد تخصصی بررسی چالش های زنان کارافرین و راه های برون رفت از آن
نشست ماهیانه موسسه مادران امروز برگزار می شود
کارگاه های آموزشی تقویت همکاری های تخصصی شبکه ای سازمان های مردم نهاد حوزه زنان و خانواده برگزار شد
برپایی بازارچه خیریه توسط موسسه ساحل امید
موسسه خیریه طه "مهمانی ویژه بانوان" برگزار می کند
برگزاری کارگاه آموزشی ایدز توسط انجمن احیاء ارزش ها و توان یاب
برگزاری اولین گردهمایی اعضا کمیته مردمی محافظان زاگرس
NGOهای جمعیت زنان تعاون‌گر تشکیل می شود/تعاونی‌های زنان برای 120 هزار نفر اشتغال ایجاد کرده‌اند
هم اندیشی برای ترویج نهضت داوطلبی در سازمان  های مردم نهاد
ضرورت تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد محیط‌زیست
کارگاه آموزشی توانمند سازی سازمان های مردم نهاد استان ایلام برگزار شد
رویکرد دولت، حمایت و توانمندسازی سازمان های مردم نهاد است
فعالیت 50 سمن در شهرستان نیشابور يك فرصت است
فرهنگ عدم ازدواج در سنین کودکی باید در دستور کار نهادهای مربوط به خانواده قرار گیرد
نشست "معلولیت،چالش ها وسیاست ها در ایران " برگزار می شود
مدیرکل اموربانوان گلستان: سمن ها نقش موثری در پویایی وشادابی جامعه دارند
درخواست بازگرداندن مدیریت تالاب بین المللی چغاخور به محیط زیست توسط تشکل های مردم نهاد چهارمحال و بختیاری
فعالیت 23 سمن در شهرستان جهرم
معرفی هیات مدیره خانه تشکل های غیر دولتی مازندران
اطلاعیه مهم درباره ثبت نام کودکان افغانستانی فاقد مدرک در مدارس+ آدرس
نخستین اتاق فکر تخصصی جوانان در مشکین دشت راه اندازی می شود
ضرورت توجه به سازمان‌های مردم‌نهاد در مبارزه با اعتیاد
وزارت ورزش مانع از ذبح حیوانات در اماکن ورزشی شود
برگزاری نشست بررسی خودکشی در نوجوانان و پیشگیری از آن
نشست تفکر مثبت در دشتستان برگزار شد + تصاویر
مراسم تقدیر از آتش نشانان تاق وه سان در کرمانشاه برگزار می شود
ثبت نام سومین دوره جایزه یحیی شروع شد
پنجمین نشست شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه در تهران
فراخوان مشارکت و همکاری با حامیان جامعه مدنی
لزوم درنظر گرفتن بازنشستگی پیش از موعد برای بیماران هموفیلی/ بسیاری از بیماران هموفیلی از حداقل‌های زندگیمحروم هستند
کیسه های پارچه ای بین شهروندان نیشابوری توزیع شد + تصاویر
مهدکودک بیمارستان مهدیه تهران راه اندازی شد + تصاویر
فراخوان طرح‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در کشور
بی توجهی به آسیب های اجتماعی فروپاشی جامعه را افزایش می دهد
استقبال دستگاه قضایی از همکاری سمن‌ها برای حفظ محیط زیست
حسن رسولی: بنیاد "باران" و "امید ایرانیان" فعالیت انتخاباتی نخواهند داشت
تعامل میان سپاه و سازمان‌های مردم نهاد برای خدمت رسانی به مردم
فعالیت 506 تشکل مردم نهاد در حوزه کاری سازمان بهزیستی لرستان
دولت علاوه بر حمایت از واحدهای تولیدی، جلوی فساد اقتصادی را بگیرد
تقدیر اعضای NGO زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست کرمانشاه